Multi Diaporama w Warszawie

Multi Diaporama, czyli Ogólnopolskie Spotkania z Diaporamą Cyfrową to cykl imprez polegający na szerokiej prezentacji i ocenie prac zgłoszonych do przeglądu. W sobotę, 9 września 2006 roku odbędzie się warszawska edycja diaporamy, w której jurorami będą widzowie. Początek przeglądu o godzinie 12.


Diaporama z definicji to sposób prezentacji przezroczy z zespołu, przynajmniej, dwóch rzutników z towarzyszącym synchronicznym dźwiękiem emitowanych na jedno pole obrazowe. W diaporamie cyfrowej funkcję rzutników przejmuje program komputerowy pozwalający uzyskać te same środki wyrazu jak w diaporamie klasycznej oraz projektor multimedialny.

Uczestnicy Multi Diaporamy wysyłają swoje prace nagrane na CD, do koordynatora konkursu Fotoklubu Zamek ze Szczecina. Następnie pliki z diaporamami cyfrowymi są powielane i przesyłane do kilkunastu ośrodków w Polsce - współorganizatorów Multi Diaporamy. Tam organizowane są pokazy, a niezależne lokalne jury, ocenia prace, wyłaniając najlepsze diaporamy w/g danego ośrodka.

Główne Cele Multi Diaporamy
  • szeroka popularyzacja dziedziny sztuki jaką jest Diaporama
  • wymiana doświadczeń
  • wzajemna inspiracja, integracja środowiska ludzi związanych z fotografią i diaporamą
  • zwiększenie udziału polskich twórców w zagranicznych konkursach diaporamy
  • wymiana doświadczeń i wypracowanie wysokich standardów diaporamy cyfrowej

Na finalną ocenę składają się wyniki z poszczególnych ośrodków, które są sumowane. Informacja o punktacji zamieszczana jest na stronie internetowej

Laureaci Multi Diaporamy zostaną nagrodzeni medalami Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, a zwycięzcy poszczególnych działów i edycji lokalnych, otrzymają wyróżnienia i dyplomy.


W warszawskim konkursie jurorami będą widzowie. Pokaz konkursowy odbędzie się w sobotę, 9 września 2006 roku o godzinie 12 w siedzibie Europejskiej Akademii Fotografii przy ulicy Mokotowskiej 4/6 w Warszawie.


Pomysłodawcą i koordynatorem imprezy jest Fotoklub Zamek ze Szczecina, organizator Pomorskich Spotkań z Diaporamą, najstarszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Współorganizatorami - Ośrodki związane z fotografią i diaporamą z całej Polski.


Więcej o MultiDiaporamie można przeczytać na stronie: www.fotoklubzamek.pl/multidiaporama

Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0