Multi Diaporama w Warszawie

Multi Diaporama, czyli Ogólnopolskie Spotkania z Diaporamą Cyfrową to cykl imprez polegający na szerokiej prezentacji i ocenie prac zgłoszonych do przeglądu. W sobotę, 9 września 2006 roku odbędzie się warszawska edycja diaporamy, w której jurorami będą widzowie. Początek przeglądu o godzinie 12.


Diaporama z definicji to sposób prezentacji przezroczy z zespołu, przynajmniej, dwóch rzutników z towarzyszącym synchronicznym dźwiękiem emitowanych na jedno pole obrazowe. W diaporamie cyfrowej funkcję rzutników przejmuje program komputerowy pozwalający uzyskać te same środki wyrazu jak w diaporamie klasycznej oraz projektor multimedialny.

Uczestnicy Multi Diaporamy wysyłają swoje prace nagrane na CD, do koordynatora konkursu Fotoklubu Zamek ze Szczecina. Następnie pliki z diaporamami cyfrowymi są powielane i przesyłane do kilkunastu ośrodków w Polsce - współorganizatorów Multi Diaporamy. Tam organizowane są pokazy, a niezależne lokalne jury, ocenia prace, wyłaniając najlepsze diaporamy w/g danego ośrodka.

Główne Cele Multi Diaporamy
  • szeroka popularyzacja dziedziny sztuki jaką jest Diaporama
  • wymiana doświadczeń
  • wzajemna inspiracja, integracja środowiska ludzi związanych z fotografią i diaporamą
  • zwiększenie udziału polskich twórców w zagranicznych konkursach diaporamy
  • wymiana doświadczeń i wypracowanie wysokich standardów diaporamy cyfrowej

Na finalną ocenę składają się wyniki z poszczególnych ośrodków, które są sumowane. Informacja o punktacji zamieszczana jest na stronie internetowej

Laureaci Multi Diaporamy zostaną nagrodzeni medalami Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, a zwycięzcy poszczególnych działów i edycji lokalnych, otrzymają wyróżnienia i dyplomy.


W warszawskim konkursie jurorami będą widzowie. Pokaz konkursowy odbędzie się w sobotę, 9 września 2006 roku o godzinie 12 w siedzibie Europejskiej Akademii Fotografii przy ulicy Mokotowskiej 4/6 w Warszawie.


Pomysłodawcą i koordynatorem imprezy jest Fotoklub Zamek ze Szczecina, organizator Pomorskich Spotkań z Diaporamą, najstarszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Współorganizatorami - Ośrodki związane z fotografią i diaporamą z całej Polski.


Więcej o MultiDiaporamie można przeczytać na stronie: www.fotoklubzamek.pl/multidiaporama

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0