Multi Diaporama w Warszawie

Multi Diaporama, czyli Ogólnopolskie Spotkania z Diaporamą Cyfrową to cykl imprez polegający na szerokiej prezentacji i ocenie prac zgłoszonych do przeglądu. W sobotę, 9 września 2006 roku odbędzie się warszawska edycja diaporamy, w której jurorami będą widzowie. Początek przeglądu o godzinie 12.


Diaporama z definicji to sposób prezentacji przezroczy z zespołu, przynajmniej, dwóch rzutników z towarzyszącym synchronicznym dźwiękiem emitowanych na jedno pole obrazowe. W diaporamie cyfrowej funkcję rzutników przejmuje program komputerowy pozwalający uzyskać te same środki wyrazu jak w diaporamie klasycznej oraz projektor multimedialny.

Uczestnicy Multi Diaporamy wysyłają swoje prace nagrane na CD, do koordynatora konkursu Fotoklubu Zamek ze Szczecina. Następnie pliki z diaporamami cyfrowymi są powielane i przesyłane do kilkunastu ośrodków w Polsce - współorganizatorów Multi Diaporamy. Tam organizowane są pokazy, a niezależne lokalne jury, ocenia prace, wyłaniając najlepsze diaporamy w/g danego ośrodka.

Główne Cele Multi Diaporamy
  • szeroka popularyzacja dziedziny sztuki jaką jest Diaporama
  • wymiana doświadczeń
  • wzajemna inspiracja, integracja środowiska ludzi związanych z fotografią i diaporamą
  • zwiększenie udziału polskich twórców w zagranicznych konkursach diaporamy
  • wymiana doświadczeń i wypracowanie wysokich standardów diaporamy cyfrowej

Na finalną ocenę składają się wyniki z poszczególnych ośrodków, które są sumowane. Informacja o punktacji zamieszczana jest na stronie internetowej

Laureaci Multi Diaporamy zostaną nagrodzeni medalami Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, a zwycięzcy poszczególnych działów i edycji lokalnych, otrzymają wyróżnienia i dyplomy.


W warszawskim konkursie jurorami będą widzowie. Pokaz konkursowy odbędzie się w sobotę, 9 września 2006 roku o godzinie 12 w siedzibie Europejskiej Akademii Fotografii przy ulicy Mokotowskiej 4/6 w Warszawie.


Pomysłodawcą i koordynatorem imprezy jest Fotoklub Zamek ze Szczecina, organizator Pomorskich Spotkań z Diaporamą, najstarszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Współorganizatorami - Ośrodki związane z fotografią i diaporamą z całej Polski.


Więcej o MultiDiaporamie można przeczytać na stronie: www.fotoklubzamek.pl/multidiaporama

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4