Multi Diaporama w Warszawie

Multi Diaporama, czyli Ogólnopolskie Spotkania z Diaporamą Cyfrową to cykl imprez polegający na szerokiej prezentacji i ocenie prac zgłoszonych do przeglądu. W sobotę, 9 września 2006 roku odbędzie się warszawska edycja diaporamy, w której jurorami będą widzowie. Początek przeglądu o godzinie 12.


Diaporama z definicji to sposób prezentacji przezroczy z zespołu, przynajmniej, dwóch rzutników z towarzyszącym synchronicznym dźwiękiem emitowanych na jedno pole obrazowe. W diaporamie cyfrowej funkcję rzutników przejmuje program komputerowy pozwalający uzyskać te same środki wyrazu jak w diaporamie klasycznej oraz projektor multimedialny.

Uczestnicy Multi Diaporamy wysyłają swoje prace nagrane na CD, do koordynatora konkursu Fotoklubu Zamek ze Szczecina. Następnie pliki z diaporamami cyfrowymi są powielane i przesyłane do kilkunastu ośrodków w Polsce - współorganizatorów Multi Diaporamy. Tam organizowane są pokazy, a niezależne lokalne jury, ocenia prace, wyłaniając najlepsze diaporamy w/g danego ośrodka.

Główne Cele Multi Diaporamy
  • szeroka popularyzacja dziedziny sztuki jaką jest Diaporama
  • wymiana doświadczeń
  • wzajemna inspiracja, integracja środowiska ludzi związanych z fotografią i diaporamą
  • zwiększenie udziału polskich twórców w zagranicznych konkursach diaporamy
  • wymiana doświadczeń i wypracowanie wysokich standardów diaporamy cyfrowej

Na finalną ocenę składają się wyniki z poszczególnych ośrodków, które są sumowane. Informacja o punktacji zamieszczana jest na stronie internetowej

Laureaci Multi Diaporamy zostaną nagrodzeni medalami Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, a zwycięzcy poszczególnych działów i edycji lokalnych, otrzymają wyróżnienia i dyplomy.


W warszawskim konkursie jurorami będą widzowie. Pokaz konkursowy odbędzie się w sobotę, 9 września 2006 roku o godzinie 12 w siedzibie Europejskiej Akademii Fotografii przy ulicy Mokotowskiej 4/6 w Warszawie.


Pomysłodawcą i koordynatorem imprezy jest Fotoklub Zamek ze Szczecina, organizator Pomorskich Spotkań z Diaporamą, najstarszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Współorganizatorami - Ośrodki związane z fotografią i diaporamą z całej Polski.


Więcej o MultiDiaporamie można przeczytać na stronie: www.fotoklubzamek.pl/multidiaporama

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0