Multi Diaporama w Warszawie

0
Marta Sinior
8 Wrzesień 2006
Artykuł na: 2-3 minuty
Multi Diaporama, czyli Ogólnopolskie Spotkania z Diaporamą Cyfrową to cykl imprez polegający na szerokiej prezentacji i ocenie prac zgłoszonych do przeglądu. W sobotę, 9 września 2006 roku odbędzie się warszawska edycja diaporamy, w której jurorami będą widzowie. Początek przeglądu o godzinie 12.


Diaporama z definicji to sposób prezentacji przezroczy z zespołu, przynajmniej, dwóch rzutników z towarzyszącym synchronicznym dźwiękiem emitowanych na jedno pole obrazowe. W diaporamie cyfrowej funkcję rzutników przejmuje program komputerowy pozwalający uzyskać te same środki wyrazu jak w diaporamie klasycznej oraz projektor multimedialny.

Uczestnicy Multi Diaporamy wysyłają swoje prace nagrane na CD, do koordynatora konkursu Fotoklubu Zamek ze Szczecina. Następnie pliki z diaporamami cyfrowymi są powielane i przesyłane do kilkunastu ośrodków w Polsce - współorganizatorów Multi Diaporamy. Tam organizowane są pokazy, a niezależne lokalne jury, ocenia prace, wyłaniając najlepsze diaporamy w/g danego ośrodka.

Główne Cele Multi Diaporamy
  • szeroka popularyzacja dziedziny sztuki jaką jest Diaporama
  • wymiana doświadczeń
  • wzajemna inspiracja, integracja środowiska ludzi związanych z fotografią i diaporamą
  • zwiększenie udziału polskich twórców w zagranicznych konkursach diaporamy
  • wymiana doświadczeń i wypracowanie wysokich standardów diaporamy cyfrowej

Na finalną ocenę składają się wyniki z poszczególnych ośrodków, które są sumowane. Informacja o punktacji zamieszczana jest na stronie internetowej

Laureaci Multi Diaporamy zostaną nagrodzeni medalami Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, a zwycięzcy poszczególnych działów i edycji lokalnych, otrzymają wyróżnienia i dyplomy.


W warszawskim konkursie jurorami będą widzowie. Pokaz konkursowy odbędzie się w sobotę, 9 września 2006 roku o godzinie 12 w siedzibie Europejskiej Akademii Fotografii przy ulicy Mokotowskiej 4/6 w Warszawie.


Pomysłodawcą i koordynatorem imprezy jest Fotoklub Zamek ze Szczecina, organizator Pomorskich Spotkań z Diaporamą, najstarszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Współorganizatorami - Ośrodki związane z fotografią i diaporamą z całej Polski.


Więcej o MultiDiaporamie można przeczytać na stronie: www.fotoklubzamek.pl/multidiaporama

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
2
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1