Studium Fotografii ZPAF 2002

Autor: Marta Majewska

7 Wrzesień 2002
Artykuł na: 4-5 minut
Już 16 września w ZPAF-ie rozpoczyna się Studium Fotografii na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym. Swoje zgłoszenia można kierować w najbliższy wtorek, 10 września o godzinie 16.

Już 16 września w ZPAF-ie rozpoczynają się dwa roczne kursy fotografii: podstawowy (I i II semestr Studium Fotografii) oraz warsztatowy (III i IV semestr). Rozpoczęcie kursu podstawowego od pierwszego semestru nie wymaga żadnego przygotowania. Naukę można zacząć od wyższego etapu, jednak oczekiwane jest opanowanie materiału niższych cykli. Liczebność grup jest ograniczona, pierwszeństwo mają więc słuchacze kontynuujący naukę. Koszt semestru wynosi 2000 zł.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie całej kwoty przed rozpoczęciem każdego semestru. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych (18-21). W niektóre weekendy organizowane są przedpołudniowe ćwiczenia zdjęciowe lub plenery.

Pierwszy i trzeci semestr kończą się zaliczeniami w drugiej połowie stycznia, drugi i czwarty - w drugiej połowie czerwca. Całoroczną edukację podsumowuje wystawa prac w Starej Galerii ZPAF. Podczas wernisażu w końcu czerwca słuchacze kończący kurs otrzymują dyplomy ZPAF.

Kurs Podstawowy to intensywny program dla początkujących, praktycznie bez doświadczenia w fotografii a jedynie z elementarną wiedzą. Wymagane jest średnie wykształcenie, posiadanie aparatu fotograficznego i determinacja do wytężonej pracy.

Zajęcia obejmują między innymi: wprowadzenie w pojęcie, klasyczne tematy i historię fotografii, znajomość i praktyczną obsługę sprzętu fotograficznego, podstawowe materiałoznawstwo, praktyczne wykorzystanie oświetlenia naturalnego i sztucznego. W programie ćwiczeń znajdą się również podstawy kompozycji obrazu, zagadnienia obróbki materiałów i techniki wykonywania powiększeń czarno-białych w ciemni, wiadomości dotyczące fotografii cyfrowej. Praktyczne ćwiczenia zdjęciowe będą prowadzone w zakresie pejzażu, fotoreportażu, portretu, architektury i wnętrz, użytkowych form graficznych.

Kurs warsztatowy to intensywny program dla absolwentów kursu podstawowego i bardziej doświadczonych fotografów. W trakcie zajęć pogłębiona zostanie wiedza i umiejętności uczestników w wybranych dyscyplinach twórczej fotografii czarno-białej i barwnej.

Wymagane jest ukończenie z powodzeniem kursu podstawowego lub kwalifikacja na podstawie teczki prac i sprawdzenia znajomości materiału programowego.

Zajęcia będą rozszerzały tematykę kursu podstawowego o zagadnienia fotografii barwnej (wykonywanie odbitek, technologia) i cyfrowej (zagadnienia obróbki cyfrowej obrazu). Ponadto kursanci będą uczestniczyć w seminariach teoretycznych rozszerzających horyzonty postrzegania i rozumienia medium fotografii w wybranych aspektach oraz w spotkaniach z ciekawymi postaciami fotografii. Ponadto prowadzone będą warsztaty w kilku grupach z twórcami w zakresie portretu i aktu, fotoreportażu, pejzażu, fotografii użytkowej i kreacji graficznej.

Zainteresowani powinni wypełnić kwestionariusz i złożyć go wraz ze zdjęciem legitymacyjnym oraz dowodem wpłaty za jeden semestr (2000 zł).

Kwestionariusz jest dostępny w biurze OW ZPAF oraz w wersji elektronicznej (można go pobrać klikając tutaj). Należy go przesłać jak najszybciej e-mailem, faksem lub zanieść osobiście we wtorek 10 września o godzinie 16 do siedziby ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.

Odpowiedzialnym za Studium z ramienia Zarządu OW ZPAF jest Janusz Lirski januszlirski@go2.pl

Natomiast w biurze ZPAF w godzinach od 10 do 16 sprawami Studium zajmuje się Anna Duńczyk.

Szczegółowy program zajęć kursu podstawowego i warsztatowego jest dostępny w biurze ZPAF.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16