Kurs fotograficzny Ireneusza Graffa

Już 27 kwietnia 2006 roku rusza kolejna edycja kursu fotograficznego prowadzonego przez Ireneusza Graffa, Prezesa Polskiego Związku Fotografików Przyrody. Zajęcia mogą szczególnie zainteresować osoby planujące w najbliższym czasie zakup obiektywów firmy Sigma. Planowane jest spotkanie poświęcone obiektywom (z udziałem przedstawiciela firmy K-Consult) podczas którego będzie można poznać szeroką gamę obiektywów tej firmy, podpiąć je do własnego body i wypróbować.
Uczestnicy kursu będą mogli również na uproszczonych zasadach bezpłatnie wypożyczyć 2 obiektywy na jeden z weekendów i przetestować je w warunkach plenerowych pod okiem prowadzącego kurs.Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w grupach kilkuosobowych w Kamienicy Artystycznej w Warszawie przy ulicy Białostockiej 22, tuż obok Centrum Wileńska. W trakcie kursu planowanych jest szereg plenerów w Warszawie i okolicach. Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych, choć w programie jest także fotografowanie wnętrz, ludzi we wnętrzach i posługiwanie się lampą błyskową.


Intensywny kurs dla początkujących i średniozaawansowanych

Początek: 27 kwietnia 2006 roku, godzina 17.30
  • Dogłębne omówienie tematów takich jak: kompozycja, oświetlenie, ostrość i nieostrość, czas i ruch w fotografii, aparaty fotograficzne, obiektywy, posługiwanie się fleszem
  • Duża ilość porad warsztatowych i analizowanych fotografii
  • Autorski skrypt i wiele dodatkowych materiałów/pomocy

Kurs ma charakter podstawowy, ale intensywny. Organizator poleca go nie tylko osobom początkującym w fotografii, ale także tym, którzy chcą sprawdzić, uporządkować i poszerzyć swą wiedzę.

Na kurs składa się dziewięć spotkań trwających od 2 do 3 godzin odbywających się w czwartki.

Koszt kursu wynosi: 500 PLN


Informacje dodatkowe i zgłoszenia:

Ireneusz Graff
tel. 0606-141-688,
www.artgraff.pl/kurs


Zapraszamy także do odwiedzenia internetowej galerii fotografii (tematycznej i poplenerowej) na stronie www.graff.art.pl/galeria

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4