Warsztaty fotograficzne w Dworku Białoprądnickim

Rusza nowa edycja warsztatów fotograficznych organizowanych w krakowskim Dworku Białoprądnickim. Zapisy już w najbliższy weekend, 6 i 7 stycznia 2006 roku.
W najbliższy styczniowy weekend odbędą się zapisy na warsztaty fotograficzne w krakowskim Dworku Białoprądnickim prowadzone przez fotografa Włodzimierza Płanetę.WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Edycja 2006


Spotkania informacyjne oraz zapisy odbędą się w następujących terminach:
  • piątek 6 stycznia 2006 roku o godzinie 18
  • sobota 7 stycznia 2006 roku o godzinie 16

Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
dojazd autobusami linii:114, 115, 132, 138, 164, 172, 207, 217, 247
Dla zmotoryzowanych bezpłatny parking.

Warsztaty Fotograficzne to cykl zajęć dla wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Warsztaty to zajęcia dla tych, którzy fotograficzną przygodę pragną dopiero rozpocząć, jak i dla tych, którzy w sztuce fotografii rozsmakowali się na dobre. Początkujący poznają sprzęt, akcesoria, materiały, zasady pomiaru światła, oraz twórcze wykorzystanie warsztatu fotografa. Podejmują decyzje wyboru i zakupu sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Grupa zaawansowana to głównie zajęcia praktyczne, poznawanie i doskonalenie zasad, kompozycji realizacja zadań, tworzenie autorskiego portfolio, plenery, wystawy, spotkania z fotografami artystami i fotolaborantami. W kilkuosobowych grupach w dobrze wyposażonej ciemni można poznać poszczególne procesy i techniki, zdobyć praktyczne umiejętności obróbki materiałów czarno-białych. Kolejne etapy wtajemniczenia to fotografia studyjna; praca ze światłem, realizacja planu zdjęciowego, studium przedmiotu, portretu, techniki kreacji i aranżacji. Fotografia studyjna realizowana jest na profesjonalnych materiałach klasycznych i w zapisie cyfrowym. W zaawansowanych grupach tematycznych uczestnicy doskonalą warsztat fotografii reporterskiej i portretowej.

fotografie wykonane na zajęciach studyjnych

Program warsztatów
  • praca nowoczesnym sprzętem fotograficznym
  • praktyczna obróbka materiałów czarno-białych
  • fotografia studyjna, fotografia cyfrowa
  • nauka kompozycji i kreowania obrazu
  • estetyka współczesnej fotografii
  • plenery, praca z modelkami

Terminy oraz godziny zajęć można znaleźć tutaj...


Zajęcia z autorskim programem prowadzi od 1993 roku Włodzimierz Płaneta.

Efekty wspólnej pracy podczas warsztatów prezentowane są regularnie w Stałej Galerii Fotografii Warsztaty Fotograficzne, w Sauer-Studio oraz na stronie internetowej www.planetaw.com

Uczestnicy warsztatów często biorą udział w organizowanej przez Muzeum Historii Fotografii Dekadzie Fotografii i festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0