Warsztaty fotograficzne w Dworku Białoprądnickim

Rusza nowa edycja warsztatów fotograficznych organizowanych w krakowskim Dworku Białoprądnickim. Zapisy już w najbliższy weekend, 6 i 7 stycznia 2006 roku.
W najbliższy styczniowy weekend odbędą się zapisy na warsztaty fotograficzne w krakowskim Dworku Białoprądnickim prowadzone przez fotografa Włodzimierza Płanetę.WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Edycja 2006


Spotkania informacyjne oraz zapisy odbędą się w następujących terminach:
  • piątek 6 stycznia 2006 roku o godzinie 18
  • sobota 7 stycznia 2006 roku o godzinie 16

Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
dojazd autobusami linii:114, 115, 132, 138, 164, 172, 207, 217, 247
Dla zmotoryzowanych bezpłatny parking.

Warsztaty Fotograficzne to cykl zajęć dla wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Warsztaty to zajęcia dla tych, którzy fotograficzną przygodę pragną dopiero rozpocząć, jak i dla tych, którzy w sztuce fotografii rozsmakowali się na dobre. Początkujący poznają sprzęt, akcesoria, materiały, zasady pomiaru światła, oraz twórcze wykorzystanie warsztatu fotografa. Podejmują decyzje wyboru i zakupu sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Grupa zaawansowana to głównie zajęcia praktyczne, poznawanie i doskonalenie zasad, kompozycji realizacja zadań, tworzenie autorskiego portfolio, plenery, wystawy, spotkania z fotografami artystami i fotolaborantami. W kilkuosobowych grupach w dobrze wyposażonej ciemni można poznać poszczególne procesy i techniki, zdobyć praktyczne umiejętności obróbki materiałów czarno-białych. Kolejne etapy wtajemniczenia to fotografia studyjna; praca ze światłem, realizacja planu zdjęciowego, studium przedmiotu, portretu, techniki kreacji i aranżacji. Fotografia studyjna realizowana jest na profesjonalnych materiałach klasycznych i w zapisie cyfrowym. W zaawansowanych grupach tematycznych uczestnicy doskonalą warsztat fotografii reporterskiej i portretowej.

fotografie wykonane na zajęciach studyjnych

Program warsztatów
  • praca nowoczesnym sprzętem fotograficznym
  • praktyczna obróbka materiałów czarno-białych
  • fotografia studyjna, fotografia cyfrowa
  • nauka kompozycji i kreowania obrazu
  • estetyka współczesnej fotografii
  • plenery, praca z modelkami

Terminy oraz godziny zajęć można znaleźć tutaj...


Zajęcia z autorskim programem prowadzi od 1993 roku Włodzimierz Płaneta.

Efekty wspólnej pracy podczas warsztatów prezentowane są regularnie w Stałej Galerii Fotografii Warsztaty Fotograficzne, w Sauer-Studio oraz na stronie internetowej www.planetaw.com

Uczestnicy warsztatów często biorą udział w organizowanej przez Muzeum Historii Fotografii Dekadzie Fotografii i festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4