Warsztaty fotograficzne w Dworku Białoprądnickim

Rusza nowa edycja warsztatów fotograficznych organizowanych w krakowskim Dworku Białoprądnickim. Zapisy już w najbliższy weekend, 6 i 7 stycznia 2006 roku.
W najbliższy styczniowy weekend odbędą się zapisy na warsztaty fotograficzne w krakowskim Dworku Białoprądnickim prowadzone przez fotografa Włodzimierza Płanetę.WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Edycja 2006


Spotkania informacyjne oraz zapisy odbędą się w następujących terminach:
  • piątek 6 stycznia 2006 roku o godzinie 18
  • sobota 7 stycznia 2006 roku o godzinie 16

Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
dojazd autobusami linii:114, 115, 132, 138, 164, 172, 207, 217, 247
Dla zmotoryzowanych bezpłatny parking.

Warsztaty Fotograficzne to cykl zajęć dla wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Warsztaty to zajęcia dla tych, którzy fotograficzną przygodę pragną dopiero rozpocząć, jak i dla tych, którzy w sztuce fotografii rozsmakowali się na dobre. Początkujący poznają sprzęt, akcesoria, materiały, zasady pomiaru światła, oraz twórcze wykorzystanie warsztatu fotografa. Podejmują decyzje wyboru i zakupu sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Grupa zaawansowana to głównie zajęcia praktyczne, poznawanie i doskonalenie zasad, kompozycji realizacja zadań, tworzenie autorskiego portfolio, plenery, wystawy, spotkania z fotografami artystami i fotolaborantami. W kilkuosobowych grupach w dobrze wyposażonej ciemni można poznać poszczególne procesy i techniki, zdobyć praktyczne umiejętności obróbki materiałów czarno-białych. Kolejne etapy wtajemniczenia to fotografia studyjna; praca ze światłem, realizacja planu zdjęciowego, studium przedmiotu, portretu, techniki kreacji i aranżacji. Fotografia studyjna realizowana jest na profesjonalnych materiałach klasycznych i w zapisie cyfrowym. W zaawansowanych grupach tematycznych uczestnicy doskonalą warsztat fotografii reporterskiej i portretowej.

fotografie wykonane na zajęciach studyjnych

Program warsztatów
  • praca nowoczesnym sprzętem fotograficznym
  • praktyczna obróbka materiałów czarno-białych
  • fotografia studyjna, fotografia cyfrowa
  • nauka kompozycji i kreowania obrazu
  • estetyka współczesnej fotografii
  • plenery, praca z modelkami

Terminy oraz godziny zajęć można znaleźć tutaj...


Zajęcia z autorskim programem prowadzi od 1993 roku Włodzimierz Płaneta.

Efekty wspólnej pracy podczas warsztatów prezentowane są regularnie w Stałej Galerii Fotografii Warsztaty Fotograficzne, w Sauer-Studio oraz na stronie internetowej www.planetaw.com

Uczestnicy warsztatów często biorą udział w organizowanej przez Muzeum Historii Fotografii Dekadzie Fotografii i festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0