Warsztaty fotograficzne w Dworku Białoprądnickim

Rusza nowa edycja warsztatów fotograficznych organizowanych w krakowskim Dworku Białoprądnickim. Zapisy już w najbliższy weekend, 6 i 7 stycznia 2006 roku.
W najbliższy styczniowy weekend odbędą się zapisy na warsztaty fotograficzne w krakowskim Dworku Białoprądnickim prowadzone przez fotografa Włodzimierza Płanetę.WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Edycja 2006


Spotkania informacyjne oraz zapisy odbędą się w następujących terminach:
  • piątek 6 stycznia 2006 roku o godzinie 18
  • sobota 7 stycznia 2006 roku o godzinie 16

Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
dojazd autobusami linii:114, 115, 132, 138, 164, 172, 207, 217, 247
Dla zmotoryzowanych bezpłatny parking.

Warsztaty Fotograficzne to cykl zajęć dla wszystkich pasjonatów fotografii, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Warsztaty to zajęcia dla tych, którzy fotograficzną przygodę pragną dopiero rozpocząć, jak i dla tych, którzy w sztuce fotografii rozsmakowali się na dobre. Początkujący poznają sprzęt, akcesoria, materiały, zasady pomiaru światła, oraz twórcze wykorzystanie warsztatu fotografa. Podejmują decyzje wyboru i zakupu sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Grupa zaawansowana to głównie zajęcia praktyczne, poznawanie i doskonalenie zasad, kompozycji realizacja zadań, tworzenie autorskiego portfolio, plenery, wystawy, spotkania z fotografami artystami i fotolaborantami. W kilkuosobowych grupach w dobrze wyposażonej ciemni można poznać poszczególne procesy i techniki, zdobyć praktyczne umiejętności obróbki materiałów czarno-białych. Kolejne etapy wtajemniczenia to fotografia studyjna; praca ze światłem, realizacja planu zdjęciowego, studium przedmiotu, portretu, techniki kreacji i aranżacji. Fotografia studyjna realizowana jest na profesjonalnych materiałach klasycznych i w zapisie cyfrowym. W zaawansowanych grupach tematycznych uczestnicy doskonalą warsztat fotografii reporterskiej i portretowej.

fotografie wykonane na zajęciach studyjnych

Program warsztatów
  • praca nowoczesnym sprzętem fotograficznym
  • praktyczna obróbka materiałów czarno-białych
  • fotografia studyjna, fotografia cyfrowa
  • nauka kompozycji i kreowania obrazu
  • estetyka współczesnej fotografii
  • plenery, praca z modelkami

Terminy oraz godziny zajęć można znaleźć tutaj...


Zajęcia z autorskim programem prowadzi od 1993 roku Włodzimierz Płaneta.

Efekty wspólnej pracy podczas warsztatów prezentowane są regularnie w Stałej Galerii Fotografii Warsztaty Fotograficzne, w Sauer-Studio oraz na stronie internetowej www.planetaw.com

Uczestnicy warsztatów często biorą udział w organizowanej przez Muzeum Historii Fotografii Dekadzie Fotografii i festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0