Spotkanie z Witoldem Krassowskim w Zachęcie

W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".
W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".Fotografia polska po 1945 roku
To nowy cykl spotkań w Zachęcie. Raz w miesiącu zapraszamy fotografów zajmujących się różnymi dziedzinami fotografii - inicjatorów zmian w fotografii artystycznej, założycieli grup artystycznych, laureatów najważniejszych konkursów fotograficznych. Spotkania, które będą miały charakter pokazu multimedialnego z komentarzem lub autorskiego wykładu ułożą się w zarys historii fotografii polskiej po 1945 roku. Historię tę opowiedzą sami fotograficy swoimi pracami. Liczymy na aktywny udział audytorium, mile widziane będą pytania, dyskusja.
Zaproszeni fotograficy zostaną poproszeni o wypowiedź na trzy tematy: własnej teorii fotografii - wyznawanej "filozofii" robienia zdjęć, mistrzów i inspiracji oraz przyszłości fotografii. Będą też mówić o tym co ważnego dzieje się dziś w środowisku fotograficznym, a także o swoich uczniach.
Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego Fotoreportaż - forma narracji fotograficznej będzie Witold Krassowski - dziennikarz i fotograf. Krassowski współpracował m.in z: Gazetą Wyborczą, Przeglem Katolickim, Ładem, National Geographic - Polska, New Yorkerem, The Independent, The Observer i Der Spiegel. Wielokrotny laureat konkursów World Press Photo oraz Polskiej Fotografii Prasowej.

Spotkanie z Witoldem Krassowskim odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 października 2005 w sali konowej Galerii Zachęta o godzinie 18 (Plac Małachowskiego 3, wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół).


Planowane są spotkania z takimi artystami jak: Zbigniew Łagocki, Natalia Lach-Lachowicz oraz Jerzy Lewczyński.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0