Spotkanie z Witoldem Krassowskim w Zachęcie

0
Marta Sinior
17 Październik 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".
W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".Fotografia polska po 1945 roku
To nowy cykl spotkań w Zachęcie. Raz w miesiącu zapraszamy fotografów zajmujących się różnymi dziedzinami fotografii - inicjatorów zmian w fotografii artystycznej, założycieli grup artystycznych, laureatów najważniejszych konkursów fotograficznych. Spotkania, które będą miały charakter pokazu multimedialnego z komentarzem lub autorskiego wykładu ułożą się w zarys historii fotografii polskiej po 1945 roku. Historię tę opowiedzą sami fotograficy swoimi pracami. Liczymy na aktywny udział audytorium, mile widziane będą pytania, dyskusja.
Zaproszeni fotograficy zostaną poproszeni o wypowiedź na trzy tematy: własnej teorii fotografii - wyznawanej "filozofii" robienia zdjęć, mistrzów i inspiracji oraz przyszłości fotografii. Będą też mówić o tym co ważnego dzieje się dziś w środowisku fotograficznym, a także o swoich uczniach.
Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego Fotoreportaż - forma narracji fotograficznej będzie Witold Krassowski - dziennikarz i fotograf. Krassowski współpracował m.in z: Gazetą Wyborczą, Przeglem Katolickim, Ładem, National Geographic - Polska, New Yorkerem, The Independent, The Observer i Der Spiegel. Wielokrotny laureat konkursów World Press Photo oraz Polskiej Fotografii Prasowej.

Spotkanie z Witoldem Krassowskim odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 października 2005 w sali konowej Galerii Zachęta o godzinie 18 (Plac Małachowskiego 3, wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół).


Planowane są spotkania z takimi artystami jak: Zbigniew Łagocki, Natalia Lach-Lachowicz oraz Jerzy Lewczyński.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1