Spotkanie z Witoldem Krassowskim w Zachęcie

W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".
W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".Fotografia polska po 1945 roku
To nowy cykl spotkań w Zachęcie. Raz w miesiącu zapraszamy fotografów zajmujących się różnymi dziedzinami fotografii - inicjatorów zmian w fotografii artystycznej, założycieli grup artystycznych, laureatów najważniejszych konkursów fotograficznych. Spotkania, które będą miały charakter pokazu multimedialnego z komentarzem lub autorskiego wykładu ułożą się w zarys historii fotografii polskiej po 1945 roku. Historię tę opowiedzą sami fotograficy swoimi pracami. Liczymy na aktywny udział audytorium, mile widziane będą pytania, dyskusja.
Zaproszeni fotograficy zostaną poproszeni o wypowiedź na trzy tematy: własnej teorii fotografii - wyznawanej "filozofii" robienia zdjęć, mistrzów i inspiracji oraz przyszłości fotografii. Będą też mówić o tym co ważnego dzieje się dziś w środowisku fotograficznym, a także o swoich uczniach.
Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego Fotoreportaż - forma narracji fotograficznej będzie Witold Krassowski - dziennikarz i fotograf. Krassowski współpracował m.in z: Gazetą Wyborczą, Przeglem Katolickim, Ładem, National Geographic - Polska, New Yorkerem, The Independent, The Observer i Der Spiegel. Wielokrotny laureat konkursów World Press Photo oraz Polskiej Fotografii Prasowej.

Spotkanie z Witoldem Krassowskim odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 października 2005 w sali konowej Galerii Zachęta o godzinie 18 (Plac Małachowskiego 3, wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół).


Planowane są spotkania z takimi artystami jak: Zbigniew Łagocki, Natalia Lach-Lachowicz oraz Jerzy Lewczyński.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4