Spotkanie z Witoldem Krassowskim w Zachęcie

W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".
W czwartek, 20 października 2005 roku w warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się spotkanie z kilkukrotnym laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo, Witoldem Krassowskim. Wykład "Fotografia polska po 1945 roku" zapoczątkuje nowy cykl tegorocznych spotkań w "Zachęcie".Fotografia polska po 1945 roku
To nowy cykl spotkań w Zachęcie. Raz w miesiącu zapraszamy fotografów zajmujących się różnymi dziedzinami fotografii - inicjatorów zmian w fotografii artystycznej, założycieli grup artystycznych, laureatów najważniejszych konkursów fotograficznych. Spotkania, które będą miały charakter pokazu multimedialnego z komentarzem lub autorskiego wykładu ułożą się w zarys historii fotografii polskiej po 1945 roku. Historię tę opowiedzą sami fotograficy swoimi pracami. Liczymy na aktywny udział audytorium, mile widziane będą pytania, dyskusja.
Zaproszeni fotograficy zostaną poproszeni o wypowiedź na trzy tematy: własnej teorii fotografii - wyznawanej "filozofii" robienia zdjęć, mistrzów i inspiracji oraz przyszłości fotografii. Będą też mówić o tym co ważnego dzieje się dziś w środowisku fotograficznym, a także o swoich uczniach.
Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego Fotoreportaż - forma narracji fotograficznej będzie Witold Krassowski - dziennikarz i fotograf. Krassowski współpracował m.in z: Gazetą Wyborczą, Przeglem Katolickim, Ładem, National Geographic - Polska, New Yorkerem, The Independent, The Observer i Der Spiegel. Wielokrotny laureat konkursów World Press Photo oraz Polskiej Fotografii Prasowej.

Spotkanie z Witoldem Krassowskim odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 października 2005 w sali konowej Galerii Zachęta o godzinie 18 (Plac Małachowskiego 3, wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół).


Planowane są spotkania z takimi artystami jak: Zbigniew Łagocki, Natalia Lach-Lachowicz oraz Jerzy Lewczyński.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0