Projekt "Łódź Art Center"

Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Lódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.
Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Łódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.Poniżej zamieszczamy informacje dostarczone przez organizatorów:

Centrum stanowić będzie stałą siedzibę dla części łódzkich instytucji kulturalnych, powierzchnię wystawienniczą dla stałych i czasowych ekspozycji, miejsce organizacji różnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym: takich jak festiwale, konferencje, spotkania artystyczne; warsztaty tematyczne oraz szkoły artystyczne. Centrum stanowić będzie magnes przyciągający zewnętrzne inicjatywy artystyczne do Łodzi, a także swoisty inkubator wspierający i promujący młodych artystów i oryginalne przedsięwzięcia kulturalne.

Całość projektu powstanie przy aktywnym współudziale Miasta i pod jego patronatem.
W tym aspekcie projekt może stać się kulturalną wizytówką Łodzi oraz podkreślać aktywną politykę władz Miasta w sferze kultury. Poza tym, Centrum spełniać będzie jeszcze jedną ważną funkcję - przyczyni się do budowy tożsamości miasta i utrwali jego wizerunek jako ośrodka nowoczesnej sztuki w Polsce. Ten projekt to wielka szansa dla Łodzi!


W konferencji projektu Łódź Art Center wezmą udział:
  • Krzysztof Candrowicz - Koordynator projektu, Dyrektor Fotofestiwalu i założyciel Unii 28 europejskich festiwali
  • Janusz Głowacki - Prezes Zarządu Międzynarodowego Muzeum Artystów, Dyrektor Łódź Biennale, kurator
  • Marek Janiak - Prezes Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, animator kultury, architekt, artysta
  • Sławomir Fijałkowski - Dyrektor Kina Charlie (sieć kin Europa Cinemas), załażyciel Stowarzyszenia Łódz Filmowa
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska - założycialka Fundacji Księży Młyn, polityk, dziennikarz
  • Robert Suliborski - Executive Manager Lódź Destination Alliance, zajmującej się międzynarodową promocją Łodzi
  • Jarosław Nowak - Dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi

Konferencja poświęcona projektowi Łódź Art Center odbędzie się 12 października 2005 roku na ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 11.


Więcej informacji o samym projekcie Łódź Art Center dostępnych jest tutaj

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0