Projekt "Łódź Art Center"

Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Lódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.
Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Łódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.Poniżej zamieszczamy informacje dostarczone przez organizatorów:

Centrum stanowić będzie stałą siedzibę dla części łódzkich instytucji kulturalnych, powierzchnię wystawienniczą dla stałych i czasowych ekspozycji, miejsce organizacji różnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym: takich jak festiwale, konferencje, spotkania artystyczne; warsztaty tematyczne oraz szkoły artystyczne. Centrum stanowić będzie magnes przyciągający zewnętrzne inicjatywy artystyczne do Łodzi, a także swoisty inkubator wspierający i promujący młodych artystów i oryginalne przedsięwzięcia kulturalne.

Całość projektu powstanie przy aktywnym współudziale Miasta i pod jego patronatem.
W tym aspekcie projekt może stać się kulturalną wizytówką Łodzi oraz podkreślać aktywną politykę władz Miasta w sferze kultury. Poza tym, Centrum spełniać będzie jeszcze jedną ważną funkcję - przyczyni się do budowy tożsamości miasta i utrwali jego wizerunek jako ośrodka nowoczesnej sztuki w Polsce. Ten projekt to wielka szansa dla Łodzi!


W konferencji projektu Łódź Art Center wezmą udział:
  • Krzysztof Candrowicz - Koordynator projektu, Dyrektor Fotofestiwalu i założyciel Unii 28 europejskich festiwali
  • Janusz Głowacki - Prezes Zarządu Międzynarodowego Muzeum Artystów, Dyrektor Łódź Biennale, kurator
  • Marek Janiak - Prezes Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, animator kultury, architekt, artysta
  • Sławomir Fijałkowski - Dyrektor Kina Charlie (sieć kin Europa Cinemas), załażyciel Stowarzyszenia Łódz Filmowa
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska - założycialka Fundacji Księży Młyn, polityk, dziennikarz
  • Robert Suliborski - Executive Manager Lódź Destination Alliance, zajmującej się międzynarodową promocją Łodzi
  • Jarosław Nowak - Dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi

Konferencja poświęcona projektowi Łódź Art Center odbędzie się 12 października 2005 roku na ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 11.


Więcej informacji o samym projekcie Łódź Art Center dostępnych jest tutaj

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0