Projekt "Łódź Art Center"

Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Lódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.
Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Łódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.Poniżej zamieszczamy informacje dostarczone przez organizatorów:

Centrum stanowić będzie stałą siedzibę dla części łódzkich instytucji kulturalnych, powierzchnię wystawienniczą dla stałych i czasowych ekspozycji, miejsce organizacji różnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym: takich jak festiwale, konferencje, spotkania artystyczne; warsztaty tematyczne oraz szkoły artystyczne. Centrum stanowić będzie magnes przyciągający zewnętrzne inicjatywy artystyczne do Łodzi, a także swoisty inkubator wspierający i promujący młodych artystów i oryginalne przedsięwzięcia kulturalne.

Całość projektu powstanie przy aktywnym współudziale Miasta i pod jego patronatem.
W tym aspekcie projekt może stać się kulturalną wizytówką Łodzi oraz podkreślać aktywną politykę władz Miasta w sferze kultury. Poza tym, Centrum spełniać będzie jeszcze jedną ważną funkcję - przyczyni się do budowy tożsamości miasta i utrwali jego wizerunek jako ośrodka nowoczesnej sztuki w Polsce. Ten projekt to wielka szansa dla Łodzi!


W konferencji projektu Łódź Art Center wezmą udział:
  • Krzysztof Candrowicz - Koordynator projektu, Dyrektor Fotofestiwalu i założyciel Unii 28 europejskich festiwali
  • Janusz Głowacki - Prezes Zarządu Międzynarodowego Muzeum Artystów, Dyrektor Łódź Biennale, kurator
  • Marek Janiak - Prezes Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, animator kultury, architekt, artysta
  • Sławomir Fijałkowski - Dyrektor Kina Charlie (sieć kin Europa Cinemas), załażyciel Stowarzyszenia Łódz Filmowa
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska - założycialka Fundacji Księży Młyn, polityk, dziennikarz
  • Robert Suliborski - Executive Manager Lódź Destination Alliance, zajmującej się międzynarodową promocją Łodzi
  • Jarosław Nowak - Dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi

Konferencja poświęcona projektowi Łódź Art Center odbędzie się 12 października 2005 roku na ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 11.


Więcej informacji o samym projekcie Łódź Art Center dostępnych jest tutaj

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3