Projekt "Łódź Art Center"

Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Lódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.
Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Międzynarodowe Muzeum Artystów zapraszają na konferencję prasową dotyczącą projektu "Łódź Art Center". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 12 października 2005 roku o godzinie 11 w Łodzi.Poniżej zamieszczamy informacje dostarczone przez organizatorów:

Centrum stanowić będzie stałą siedzibę dla części łódzkich instytucji kulturalnych, powierzchnię wystawienniczą dla stałych i czasowych ekspozycji, miejsce organizacji różnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym: takich jak festiwale, konferencje, spotkania artystyczne; warsztaty tematyczne oraz szkoły artystyczne. Centrum stanowić będzie magnes przyciągający zewnętrzne inicjatywy artystyczne do Łodzi, a także swoisty inkubator wspierający i promujący młodych artystów i oryginalne przedsięwzięcia kulturalne.

Całość projektu powstanie przy aktywnym współudziale Miasta i pod jego patronatem.
W tym aspekcie projekt może stać się kulturalną wizytówką Łodzi oraz podkreślać aktywną politykę władz Miasta w sferze kultury. Poza tym, Centrum spełniać będzie jeszcze jedną ważną funkcję - przyczyni się do budowy tożsamości miasta i utrwali jego wizerunek jako ośrodka nowoczesnej sztuki w Polsce. Ten projekt to wielka szansa dla Łodzi!


W konferencji projektu Łódź Art Center wezmą udział:
  • Krzysztof Candrowicz - Koordynator projektu, Dyrektor Fotofestiwalu i założyciel Unii 28 europejskich festiwali
  • Janusz Głowacki - Prezes Zarządu Międzynarodowego Muzeum Artystów, Dyrektor Łódź Biennale, kurator
  • Marek Janiak - Prezes Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, animator kultury, architekt, artysta
  • Sławomir Fijałkowski - Dyrektor Kina Charlie (sieć kin Europa Cinemas), załażyciel Stowarzyszenia Łódz Filmowa
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska - założycialka Fundacji Księży Młyn, polityk, dziennikarz
  • Robert Suliborski - Executive Manager Lódź Destination Alliance, zajmującej się międzynarodową promocją Łodzi
  • Jarosław Nowak - Dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi

Konferencja poświęcona projektowi Łódź Art Center odbędzie się 12 października 2005 roku na ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 11.


Więcej informacji o samym projekcie Łódź Art Center dostępnych jest tutaj

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0