Club OKO Cafe - warsztaty z Zorka Project

W dniach 15-16 października 2005 w krakowskim Clubie OKO Cafe odbędą się fotograficzne warsztaty prowadzone przez damski duet Zorka Project.
Program dwudniowych warsztatów obejmuje pokaz zdjęć duetu Zorka Project (w składzie: Monika Bereżecka i Monika Redzisz) i wspólne fotografowanie w plenerze. Koszt zajęć wynosi 300 zł. Polecamy!


Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Biuletyn Fotograficzny oraz club OKO cafe zapraszają na warsztaty ZORKA PROJECT w Krakowie!
Termin: 15-16 października
Początek: 15 X sobota, godz. 10.00, club OKO cafe, ul. Węgierska 1

W programie m.in.:
- slajdshow Zorka Project
- wspólne fotografowanie w plenerze

Cena: 300zł

Zapisy: tel. (12) 423 59 79
Więcej informacji: www.biuletynfotograficzny.pl, www.cluboko.pl

"Zorka Project" to jedno z najciekawszych zjawisk na scenie polskiej fotografii współczesnej. Od 2000 roku tworzą go dwie imienniczki: ciemnowłosa Monika Bereżecka (1974) i jasnowłosa Monika Redzisz (1974). Od kilku lat ich fotograficzne projekty autorskie i reportaże dotyczą najczęściej życia kobiet w Polsce: warszawskie tramwajarki, zakonnice, bezdomne matki z dziećmi. Ale nie tylko - w ramach cykli portretowych pokazały także kulturystów, uchodźców, transwestytów, czy Polki mieszkające w Berlinie. Obecnie przygotowują cyklu poświęconego naszym rodaczkom w Paryżu.

Publikowały m.in. w "Wysokich Obcasach" - magazynie "Gazety Wyborczej", "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Playboyu", "Vivie", "Zwierciadle" i wielu czasopismach fotograficznych, takich jak "Pozytyw", "Fototapeta", "Biuletyn Fotograficzny", "Foto".

Dziewczyny z "Zorka Project" są tak zapracowane, że czasu im nie starcza na organizację wystaw, dlatego mają ich na swym koncie dopiero kilka. (...)
Najnowszy projekt: Matki i córki to wystawa premierowa, którą można oglądać w warszawskiej Galerii Luksfera od 23 września do 23 października.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0