Club OKO Cafe - warsztaty z Zorka Project

W dniach 15-16 października 2005 w krakowskim Clubie OKO Cafe odbędą się fotograficzne warsztaty prowadzone przez damski duet Zorka Project.
Program dwudniowych warsztatów obejmuje pokaz zdjęć duetu Zorka Project (w składzie: Monika Bereżecka i Monika Redzisz) i wspólne fotografowanie w plenerze. Koszt zajęć wynosi 300 zł. Polecamy!


Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Biuletyn Fotograficzny oraz club OKO cafe zapraszają na warsztaty ZORKA PROJECT w Krakowie!
Termin: 15-16 października
Początek: 15 X sobota, godz. 10.00, club OKO cafe, ul. Węgierska 1

W programie m.in.:
- slajdshow Zorka Project
- wspólne fotografowanie w plenerze

Cena: 300zł

Zapisy: tel. (12) 423 59 79
Więcej informacji: www.biuletynfotograficzny.pl, www.cluboko.pl

"Zorka Project" to jedno z najciekawszych zjawisk na scenie polskiej fotografii współczesnej. Od 2000 roku tworzą go dwie imienniczki: ciemnowłosa Monika Bereżecka (1974) i jasnowłosa Monika Redzisz (1974). Od kilku lat ich fotograficzne projekty autorskie i reportaże dotyczą najczęściej życia kobiet w Polsce: warszawskie tramwajarki, zakonnice, bezdomne matki z dziećmi. Ale nie tylko - w ramach cykli portretowych pokazały także kulturystów, uchodźców, transwestytów, czy Polki mieszkające w Berlinie. Obecnie przygotowują cyklu poświęconego naszym rodaczkom w Paryżu.

Publikowały m.in. w "Wysokich Obcasach" - magazynie "Gazety Wyborczej", "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Playboyu", "Vivie", "Zwierciadle" i wielu czasopismach fotograficznych, takich jak "Pozytyw", "Fototapeta", "Biuletyn Fotograficzny", "Foto".

Dziewczyny z "Zorka Project" są tak zapracowane, że czasu im nie starcza na organizację wystaw, dlatego mają ich na swym koncie dopiero kilka. (...)
Najnowszy projekt: Matki i córki to wystawa premierowa, którą można oglądać w warszawskiej Galerii Luksfera od 23 września do 23 października.
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1