Club OKO Cafe - warsztaty z Zorka Project

W dniach 15-16 października 2005 w krakowskim Clubie OKO Cafe odbędą się fotograficzne warsztaty prowadzone przez damski duet Zorka Project.
Program dwudniowych warsztatów obejmuje pokaz zdjęć duetu Zorka Project (w składzie: Monika Bereżecka i Monika Redzisz) i wspólne fotografowanie w plenerze. Koszt zajęć wynosi 300 zł. Polecamy!


Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Biuletyn Fotograficzny oraz club OKO cafe zapraszają na warsztaty ZORKA PROJECT w Krakowie!
Termin: 15-16 października
Początek: 15 X sobota, godz. 10.00, club OKO cafe, ul. Węgierska 1

W programie m.in.:
- slajdshow Zorka Project
- wspólne fotografowanie w plenerze

Cena: 300zł

Zapisy: tel. (12) 423 59 79
Więcej informacji: www.biuletynfotograficzny.pl, www.cluboko.pl

"Zorka Project" to jedno z najciekawszych zjawisk na scenie polskiej fotografii współczesnej. Od 2000 roku tworzą go dwie imienniczki: ciemnowłosa Monika Bereżecka (1974) i jasnowłosa Monika Redzisz (1974). Od kilku lat ich fotograficzne projekty autorskie i reportaże dotyczą najczęściej życia kobiet w Polsce: warszawskie tramwajarki, zakonnice, bezdomne matki z dziećmi. Ale nie tylko - w ramach cykli portretowych pokazały także kulturystów, uchodźców, transwestytów, czy Polki mieszkające w Berlinie. Obecnie przygotowują cyklu poświęconego naszym rodaczkom w Paryżu.

Publikowały m.in. w "Wysokich Obcasach" - magazynie "Gazety Wyborczej", "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Playboyu", "Vivie", "Zwierciadle" i wielu czasopismach fotograficznych, takich jak "Pozytyw", "Fototapeta", "Biuletyn Fotograficzny", "Foto".

Dziewczyny z "Zorka Project" są tak zapracowane, że czasu im nie starcza na organizację wystaw, dlatego mają ich na swym koncie dopiero kilka. (...)
Najnowszy projekt: Matki i córki to wystawa premierowa, którą można oglądać w warszawskiej Galerii Luksfera od 23 września do 23 października.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0