Club OKO Cafe - warsztaty z Zorka Project

W dniach 15-16 października 2005 w krakowskim Clubie OKO Cafe odbędą się fotograficzne warsztaty prowadzone przez damski duet Zorka Project.
Program dwudniowych warsztatów obejmuje pokaz zdjęć duetu Zorka Project (w składzie: Monika Bereżecka i Monika Redzisz) i wspólne fotografowanie w plenerze. Koszt zajęć wynosi 300 zł. Polecamy!


Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Biuletyn Fotograficzny oraz club OKO cafe zapraszają na warsztaty ZORKA PROJECT w Krakowie!
Termin: 15-16 października
Początek: 15 X sobota, godz. 10.00, club OKO cafe, ul. Węgierska 1

W programie m.in.:
- slajdshow Zorka Project
- wspólne fotografowanie w plenerze

Cena: 300zł

Zapisy: tel. (12) 423 59 79
Więcej informacji: www.biuletynfotograficzny.pl, www.cluboko.pl

"Zorka Project" to jedno z najciekawszych zjawisk na scenie polskiej fotografii współczesnej. Od 2000 roku tworzą go dwie imienniczki: ciemnowłosa Monika Bereżecka (1974) i jasnowłosa Monika Redzisz (1974). Od kilku lat ich fotograficzne projekty autorskie i reportaże dotyczą najczęściej życia kobiet w Polsce: warszawskie tramwajarki, zakonnice, bezdomne matki z dziećmi. Ale nie tylko - w ramach cykli portretowych pokazały także kulturystów, uchodźców, transwestytów, czy Polki mieszkające w Berlinie. Obecnie przygotowują cyklu poświęconego naszym rodaczkom w Paryżu.

Publikowały m.in. w "Wysokich Obcasach" - magazynie "Gazety Wyborczej", "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Playboyu", "Vivie", "Zwierciadle" i wielu czasopismach fotograficznych, takich jak "Pozytyw", "Fototapeta", "Biuletyn Fotograficzny", "Foto".

Dziewczyny z "Zorka Project" są tak zapracowane, że czasu im nie starcza na organizację wystaw, dlatego mają ich na swym koncie dopiero kilka. (...)
Najnowszy projekt: Matki i córki to wystawa premierowa, którą można oglądać w warszawskiej Galerii Luksfera od 23 września do 23 października.
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4