Club OKO Cafe - warsztaty z Zorka Project

W dniach 15-16 października 2005 w krakowskim Clubie OKO Cafe odbędą się fotograficzne warsztaty prowadzone przez damski duet Zorka Project.
Program dwudniowych warsztatów obejmuje pokaz zdjęć duetu Zorka Project (w składzie: Monika Bereżecka i Monika Redzisz) i wspólne fotografowanie w plenerze. Koszt zajęć wynosi 300 zł. Polecamy!


Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Biuletyn Fotograficzny oraz club OKO cafe zapraszają na warsztaty ZORKA PROJECT w Krakowie!
Termin: 15-16 października
Początek: 15 X sobota, godz. 10.00, club OKO cafe, ul. Węgierska 1

W programie m.in.:
- slajdshow Zorka Project
- wspólne fotografowanie w plenerze

Cena: 300zł

Zapisy: tel. (12) 423 59 79
Więcej informacji: www.biuletynfotograficzny.pl, www.cluboko.pl

"Zorka Project" to jedno z najciekawszych zjawisk na scenie polskiej fotografii współczesnej. Od 2000 roku tworzą go dwie imienniczki: ciemnowłosa Monika Bereżecka (1974) i jasnowłosa Monika Redzisz (1974). Od kilku lat ich fotograficzne projekty autorskie i reportaże dotyczą najczęściej życia kobiet w Polsce: warszawskie tramwajarki, zakonnice, bezdomne matki z dziećmi. Ale nie tylko - w ramach cykli portretowych pokazały także kulturystów, uchodźców, transwestytów, czy Polki mieszkające w Berlinie. Obecnie przygotowują cyklu poświęconego naszym rodaczkom w Paryżu.

Publikowały m.in. w "Wysokich Obcasach" - magazynie "Gazety Wyborczej", "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Playboyu", "Vivie", "Zwierciadle" i wielu czasopismach fotograficznych, takich jak "Pozytyw", "Fototapeta", "Biuletyn Fotograficzny", "Foto".

Dziewczyny z "Zorka Project" są tak zapracowane, że czasu im nie starcza na organizację wystaw, dlatego mają ich na swym koncie dopiero kilka. (...)
Najnowszy projekt: Matki i córki to wystawa premierowa, którą można oglądać w warszawskiej Galerii Luksfera od 23 września do 23 października.
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0