Stypendia w Warszawskiej Szkole Fotografii

Warszawska Szkoła Fotografii przypomina o wrześniowym naborze do swojego dwuletniego studium. Uczelnia oferuje też czteromiesięczne intensywne kursy. Po raz pierwszy postanowiono ufundować stypendia socjalno-artystyczne.
Niemal co chwila pojawiają się nowe prywatne szkoły fotograficzne, więc pozornie każdy, kto chce, może się dziś uczyć fotografii. Jednak wysokie czesne oznacza, że ta droga jest otwarta tylko dla zamożniejszych osób, a mała liczba miejsc na bezpłatnych kierunkach na uczelniach państwowych również specjalnie nie zwiększa zakresu możliwości. Tym bardziej warto wspomnieć o inicjatywie Warszawskiej Szkoły Fotografii.


Co prawda stypendiów dla przyszłych studentów o trudnej sytuacji finansowej jest zaledwie pięć, ale zdecydowanie lepsze to niż nic. A różnica w cenie jest kolosalna - normalne roczne czesne wynosi ponad 4 tys. zł, a stypendysta będzie musiał zapłacić tylko 500 zł (za I rok nauki). Jeszcze raz więc gratulujemy pomysłu i mamy nadzieję, że w ślady WSF pójdą też inne prywatne szkoły fotograficzne.

Wszystkie szczegóły w zamieszczonej poniżej obszernej informacji WSF.

Zostań stypendystą Warszawskiej Szkoły Fotografii

Polskie uczelnie państwowe oferują znikomą ilość miejsc na bezpłatnych kierunkach fotograficznych, dlatego właśnie w tym roku akademickim Warszawska Szkoła Fotografii ufunduje 5 stypendiów socjalno-artystycznych. Jest to odpowiedź dyrekcji szkoły na coraz trudniejszą sytuację finansową wielu młodych uzdolnionych osób.

O stypendium może się ubiegać każdy, kto nie przekroczył 25 roku życia i ma udokumentowaną trudną sytuację materialną. Łączny koszt nauki studentów, którzy uzyskają stypendium to jedynie 500 zł za I rok nauki i 400zl za II rok nauki.

Dla chętnych o ubieganie się o stypendium przygotowano dodatkowy termin naboru w sobotę 2 października br. Więcej szczegółów na stronie Warszawskiej Szkoły Fotografii
www.wsfoto.art.pl

To najlepsza pora, aby zgłosić swój udział w jesiennym naborze do studium lub na VII edycję kursu fotograficznego w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Wychowujemy nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Nauka w Warszawskiej Szkole Fotografii przebiega w trybie weekendowym. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. Na program nauki składają się: pracownie autorskie (aktualnie istnieje pięć pracowni artystycznych i cztery zawodowe), zajęcia praktyczno-techniczne (zagadnienia związane z technikami fotograficznymi, laboratoria, studio, warsztaty, plenery etc.) oraz szereg przedmiotów o charakterze teoretycznym, rozwijających kulturę wizualną uczniów. Nasi absolwenci są czynni zawodowo: publikują zdjęcia w czasopismach fotograficznych, wystawiają prace w galeriach, lub też pracują w branżach takich, jak: moda, reklama, fotoreportaż, fotoedytorstwo, ilustracja, portret. Wielu z nich dzięki doświadczeniom zdobytym w WSF zostało przyjętych na studia do Łódzkiej Szkoły Filmowej, wydział fotografii poznańskiej ASP oraz gdańskiej ASP.

Obecnie Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla osób chcących ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia, oraz intensywne praktyczno-teoretyczne czteromiesięczne kursy dla amatorów, pragnących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.


Dwuletnie studium
Wystarczy posiadać świadectwo maturalne i przejść rozmowę kwalifikacyjną połączoną z prezentacją własnych prac, by zostać uczniem dwuletniego studium fotograficznego w Warszawskiej Szkole Fotografii. Organizowane przez nas bezpłatne egzaminy nie są sprawdzianem wiedzy z zakresu teorii fotografii, która to wiedza jest przedmiotem studiów, a zapoznaniem się przez wykładowców z poziomem kultury wizualnej kandydata. WSF nie narzuca kryteriów dotyczących ilości, tematyki, czy formy prezentacji fotografii. Sugerujemy jedynie, aby teczka zawierała od 5 do 25 prac.

Egzaminy: 18 i 25 września (w godzinach 10-18)
Termin dodatkowy: 2 października (w godzinach 10-18)

Zapisy na listy egzaminacyjne przyjmujemy drogą telefoniczną, pocztą elektroniczną, oraz za pomocą formularzy, które znajdziesz na stronie
www.wsfoto.art.pl/formularzStudium.php

Intensywne czteromiesięczne kursy
Organizowane są dwie edycje kursu rocznie:
październik - styczeń
luty - maj

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym (soboty i niedziele) dwa lub trzy razy w miesiącu. Cały kurs to blisko 200 godzin lekcyjnych zajęć.

Organizowany przez WSF kurs z zakresu teorii i praktyki fotografii jest skierowany do wszystkich miłośników fotografowania, którzy dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę. Program oraz proporcje między zajęciami o charakterze teoretycznym i praktycznym są dobrane tak, aby w ciągu czterech miesięcy (zwykle 10 weekendów) przekazać jak najwięcej niezbędnej wiedzy, rozwinąć kulturę wizualną oraz dać solidne podstawy praktyczne. Największy nacisk kładziony jest tu na naukę warsztatu.

UWAGA: Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 rok życia. Kandydaci przyjmowani są bez egzaminów, według kolejności zgłoszeń. Nie ma żadnych wymagań odnośnie posiadanego sprzętu fotograficznego.

Formularz zgłoszeniowy na VVII już edycję kursu znajdziesz na stronie:
www.wsfoto.art.pl/formularzKurs.php
Program i przykładowe plany zajęć dostępne są na stronie www.wsfoto.art.pl

Warszawska Szkoła Fotografii
Ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa
Wszystkie informacje o szkole są dostępne pod numerami telefonów: (22) 621-21-98 lub 0-501-125-960 codziennie w godzinach 08.00-20.00, oraz drogą mailową pod adresem
info@wsfoto.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0