Stypendia w Warszawskiej Szkole Fotografii

Warszawska Szkoła Fotografii przypomina o wrześniowym naborze do swojego dwuletniego studium. Uczelnia oferuje też czteromiesięczne intensywne kursy. Po raz pierwszy postanowiono ufundować stypendia socjalno-artystyczne.
Niemal co chwila pojawiają się nowe prywatne szkoły fotograficzne, więc pozornie każdy, kto chce, może się dziś uczyć fotografii. Jednak wysokie czesne oznacza, że ta droga jest otwarta tylko dla zamożniejszych osób, a mała liczba miejsc na bezpłatnych kierunkach na uczelniach państwowych również specjalnie nie zwiększa zakresu możliwości. Tym bardziej warto wspomnieć o inicjatywie Warszawskiej Szkoły Fotografii.


Co prawda stypendiów dla przyszłych studentów o trudnej sytuacji finansowej jest zaledwie pięć, ale zdecydowanie lepsze to niż nic. A różnica w cenie jest kolosalna - normalne roczne czesne wynosi ponad 4 tys. zł, a stypendysta będzie musiał zapłacić tylko 500 zł (za I rok nauki). Jeszcze raz więc gratulujemy pomysłu i mamy nadzieję, że w ślady WSF pójdą też inne prywatne szkoły fotograficzne.

Wszystkie szczegóły w zamieszczonej poniżej obszernej informacji WSF.

Zostań stypendystą Warszawskiej Szkoły Fotografii

Polskie uczelnie państwowe oferują znikomą ilość miejsc na bezpłatnych kierunkach fotograficznych, dlatego właśnie w tym roku akademickim Warszawska Szkoła Fotografii ufunduje 5 stypendiów socjalno-artystycznych. Jest to odpowiedź dyrekcji szkoły na coraz trudniejszą sytuację finansową wielu młodych uzdolnionych osób.

O stypendium może się ubiegać każdy, kto nie przekroczył 25 roku życia i ma udokumentowaną trudną sytuację materialną. Łączny koszt nauki studentów, którzy uzyskają stypendium to jedynie 500 zł za I rok nauki i 400zl za II rok nauki.

Dla chętnych o ubieganie się o stypendium przygotowano dodatkowy termin naboru w sobotę 2 października br. Więcej szczegółów na stronie Warszawskiej Szkoły Fotografii
www.wsfoto.art.pl

To najlepsza pora, aby zgłosić swój udział w jesiennym naborze do studium lub na VII edycję kursu fotograficznego w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Wychowujemy nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Nauka w Warszawskiej Szkole Fotografii przebiega w trybie weekendowym. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. Na program nauki składają się: pracownie autorskie (aktualnie istnieje pięć pracowni artystycznych i cztery zawodowe), zajęcia praktyczno-techniczne (zagadnienia związane z technikami fotograficznymi, laboratoria, studio, warsztaty, plenery etc.) oraz szereg przedmiotów o charakterze teoretycznym, rozwijających kulturę wizualną uczniów. Nasi absolwenci są czynni zawodowo: publikują zdjęcia w czasopismach fotograficznych, wystawiają prace w galeriach, lub też pracują w branżach takich, jak: moda, reklama, fotoreportaż, fotoedytorstwo, ilustracja, portret. Wielu z nich dzięki doświadczeniom zdobytym w WSF zostało przyjętych na studia do Łódzkiej Szkoły Filmowej, wydział fotografii poznańskiej ASP oraz gdańskiej ASP.

Obecnie Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla osób chcących ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia, oraz intensywne praktyczno-teoretyczne czteromiesięczne kursy dla amatorów, pragnących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.


Dwuletnie studium
Wystarczy posiadać świadectwo maturalne i przejść rozmowę kwalifikacyjną połączoną z prezentacją własnych prac, by zostać uczniem dwuletniego studium fotograficznego w Warszawskiej Szkole Fotografii. Organizowane przez nas bezpłatne egzaminy nie są sprawdzianem wiedzy z zakresu teorii fotografii, która to wiedza jest przedmiotem studiów, a zapoznaniem się przez wykładowców z poziomem kultury wizualnej kandydata. WSF nie narzuca kryteriów dotyczących ilości, tematyki, czy formy prezentacji fotografii. Sugerujemy jedynie, aby teczka zawierała od 5 do 25 prac.

Egzaminy: 18 i 25 września (w godzinach 10-18)
Termin dodatkowy: 2 października (w godzinach 10-18)

Zapisy na listy egzaminacyjne przyjmujemy drogą telefoniczną, pocztą elektroniczną, oraz za pomocą formularzy, które znajdziesz na stronie
www.wsfoto.art.pl/formularzStudium.php

Intensywne czteromiesięczne kursy
Organizowane są dwie edycje kursu rocznie:
październik - styczeń
luty - maj

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym (soboty i niedziele) dwa lub trzy razy w miesiącu. Cały kurs to blisko 200 godzin lekcyjnych zajęć.

Organizowany przez WSF kurs z zakresu teorii i praktyki fotografii jest skierowany do wszystkich miłośników fotografowania, którzy dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę. Program oraz proporcje między zajęciami o charakterze teoretycznym i praktycznym są dobrane tak, aby w ciągu czterech miesięcy (zwykle 10 weekendów) przekazać jak najwięcej niezbędnej wiedzy, rozwinąć kulturę wizualną oraz dać solidne podstawy praktyczne. Największy nacisk kładziony jest tu na naukę warsztatu.

UWAGA: Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 rok życia. Kandydaci przyjmowani są bez egzaminów, według kolejności zgłoszeń. Nie ma żadnych wymagań odnośnie posiadanego sprzętu fotograficznego.

Formularz zgłoszeniowy na VVII już edycję kursu znajdziesz na stronie:
www.wsfoto.art.pl/formularzKurs.php
Program i przykładowe plany zajęć dostępne są na stronie www.wsfoto.art.pl

Warszawska Szkoła Fotografii
Ul. Łazienkowska 14
00-449 Warszawa
Wszystkie informacje o szkole są dostępne pod numerami telefonów: (22) 621-21-98 lub 0-501-125-960 codziennie w godzinach 08.00-20.00, oraz drogą mailową pod adresem
info@wsfoto.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0