Fotografia podczas 10. Festiwalu Filmowego w Toruniu

0
Marta Sinior
12 Lipiec 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.
15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.Pierwszego dnia (15 lipca 2005 roku) Maciej Skawiński wybitny polski reportażysta, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą, poprowadzi wykład o fotoreportażu Rzeczywistość a autor. Fotografie Skawińskiego były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotografii prasowej, m.in: II nagroda w kategorii "Ludzie" w Konkursie Fotografii Prasowej w 1993 roku; I nagroda w kategorii "Wydarzenia" (1997, 1998); III nagroda na World Press Foto (1998), a w 2000 roku w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej otrzymuje nagrodę za zdjęcie roku oraz nagrodę agencji Reuters za najlepsze Front Page Picture.

fot. Maciej Skawiński

Drugiego dnia (16 lipca 2005 roku) Stanisław Józef Woś, którego zainteresowania łączą dziedzinę fotografii z tradycyjnymi sztukami plastycznymi, zaprezentuje wykład Obrazy zatrzymane w czasie. W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia: sztuki plastyczne i fotografia, kształtowanie się języka fotografii, obraz malarski i obraz fotograficzny a obraz filmowy. Oprócz fotografii Woś uprawia również rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju jak i zagranicą.

fot. Stanisław Józef Woś

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. uczniów.

Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie: www.wsfoto.art.plCzytaj także:
Warszawska Szkoła Fotografii- Dzień Otwarty czytaj...


Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1