Fotografia podczas 10. Festiwalu Filmowego w Toruniu

15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.
15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.Pierwszego dnia (15 lipca 2005 roku) Maciej Skawiński wybitny polski reportażysta, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą, poprowadzi wykład o fotoreportażu Rzeczywistość a autor. Fotografie Skawińskiego były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotografii prasowej, m.in: II nagroda w kategorii "Ludzie" w Konkursie Fotografii Prasowej w 1993 roku; I nagroda w kategorii "Wydarzenia" (1997, 1998); III nagroda na World Press Foto (1998), a w 2000 roku w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej otrzymuje nagrodę za zdjęcie roku oraz nagrodę agencji Reuters za najlepsze Front Page Picture.

fot. Maciej Skawiński

Drugiego dnia (16 lipca 2005 roku) Stanisław Józef Woś, którego zainteresowania łączą dziedzinę fotografii z tradycyjnymi sztukami plastycznymi, zaprezentuje wykład Obrazy zatrzymane w czasie. W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia: sztuki plastyczne i fotografia, kształtowanie się języka fotografii, obraz malarski i obraz fotograficzny a obraz filmowy. Oprócz fotografii Woś uprawia również rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju jak i zagranicą.

fot. Stanisław Józef Woś

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. uczniów.

Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie: www.wsfoto.art.plCzytaj także:
Warszawska Szkoła Fotografii- Dzień Otwarty czytaj...


 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0