Fotografia podczas 10. Festiwalu Filmowego w Toruniu

15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.
15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.Pierwszego dnia (15 lipca 2005 roku) Maciej Skawiński wybitny polski reportażysta, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą, poprowadzi wykład o fotoreportażu Rzeczywistość a autor. Fotografie Skawińskiego były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotografii prasowej, m.in: II nagroda w kategorii "Ludzie" w Konkursie Fotografii Prasowej w 1993 roku; I nagroda w kategorii "Wydarzenia" (1997, 1998); III nagroda na World Press Foto (1998), a w 2000 roku w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej otrzymuje nagrodę za zdjęcie roku oraz nagrodę agencji Reuters za najlepsze Front Page Picture.

fot. Maciej Skawiński

Drugiego dnia (16 lipca 2005 roku) Stanisław Józef Woś, którego zainteresowania łączą dziedzinę fotografii z tradycyjnymi sztukami plastycznymi, zaprezentuje wykład Obrazy zatrzymane w czasie. W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia: sztuki plastyczne i fotografia, kształtowanie się języka fotografii, obraz malarski i obraz fotograficzny a obraz filmowy. Oprócz fotografii Woś uprawia również rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju jak i zagranicą.

fot. Stanisław Józef Woś

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. uczniów.

Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie: www.wsfoto.art.plCzytaj także:
Warszawska Szkoła Fotografii- Dzień Otwarty czytaj...


Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4