Fotografia podczas 10. Festiwalu Filmowego w Toruniu

15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.
15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.Pierwszego dnia (15 lipca 2005 roku) Maciej Skawiński wybitny polski reportażysta, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą, poprowadzi wykład o fotoreportażu Rzeczywistość a autor. Fotografie Skawińskiego były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotografii prasowej, m.in: II nagroda w kategorii "Ludzie" w Konkursie Fotografii Prasowej w 1993 roku; I nagroda w kategorii "Wydarzenia" (1997, 1998); III nagroda na World Press Foto (1998), a w 2000 roku w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej otrzymuje nagrodę za zdjęcie roku oraz nagrodę agencji Reuters za najlepsze Front Page Picture.

fot. Maciej Skawiński

Drugiego dnia (16 lipca 2005 roku) Stanisław Józef Woś, którego zainteresowania łączą dziedzinę fotografii z tradycyjnymi sztukami plastycznymi, zaprezentuje wykład Obrazy zatrzymane w czasie. W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia: sztuki plastyczne i fotografia, kształtowanie się języka fotografii, obraz malarski i obraz fotograficzny a obraz filmowy. Oprócz fotografii Woś uprawia również rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju jak i zagranicą.

fot. Stanisław Józef Woś

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. uczniów.

Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie: www.wsfoto.art.plCzytaj także:
Warszawska Szkoła Fotografii- Dzień Otwarty czytaj...


 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0