Fotografia podczas 10. Festiwalu Filmowego w Toruniu

15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.
15 i 16 lipca 2005 roku w Toruniu odbędą się bezpłatne wykłady dwójki wybitnych fotografów polskich oraz wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii Józefa Wosia i Macieja Skawińskiego. Spotkania dopełnione będą o pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne.Pierwszego dnia (15 lipca 2005 roku) Maciej Skawiński wybitny polski reportażysta, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą, poprowadzi wykład o fotoreportażu Rzeczywistość a autor. Fotografie Skawińskiego były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotografii prasowej, m.in: II nagroda w kategorii "Ludzie" w Konkursie Fotografii Prasowej w 1993 roku; I nagroda w kategorii "Wydarzenia" (1997, 1998); III nagroda na World Press Foto (1998), a w 2000 roku w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej otrzymuje nagrodę za zdjęcie roku oraz nagrodę agencji Reuters za najlepsze Front Page Picture.

fot. Maciej Skawiński

Drugiego dnia (16 lipca 2005 roku) Stanisław Józef Woś, którego zainteresowania łączą dziedzinę fotografii z tradycyjnymi sztukami plastycznymi, zaprezentuje wykład Obrazy zatrzymane w czasie. W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia: sztuki plastyczne i fotografia, kształtowanie się języka fotografii, obraz malarski i obraz fotograficzny a obraz filmowy. Oprócz fotografii Woś uprawia również rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju jak i zagranicą.

fot. Stanisław Józef Woś

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. uczniów.

Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie: www.wsfoto.art.plCzytaj także:
Warszawska Szkoła Fotografii- Dzień Otwarty czytaj...


Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0