Warsztaty fotograficzne Jałta 2005

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, fotografików zawodowych i amatorów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w Jałcie na Krymie. Termin wyjazdu to 12-23 sierpnia 2005. Całkowity koszt 1150 złotych.
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, fotografików zawodowych i amatorów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w Jałcie na Krymie. Termin wyjazdu to 12-23 sierpnia 2005. Całkowity koszt 1150 złotych.REGULAMIN OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH JAŁTA 2005

dla instruktorów, nauczycieli, artystów-fotografików, fotoamatorów / osoby pełnoletnie/

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Miejsce:
JAŁTA/ KRYM/U kraina

Termin:
12 - 23 sierpnia 2005

Cele:
- twórcza interpretacja fotograficzna walorów krajobrazu krymskiego
- doskonalenie warsztatu twórczego,
- wymiana doświadczeń,
- nawiązanie międzynarodowych kontaktów artystycznych,
- integracja środowiska fotograficznego

Założenia organizacyjne :
Organizator warsztatów zapewnia materiały fotograficzne /negatywy fotograficzne/,instruktaż merytoryczny, prelekcje na tematy związane ze sztuką fotografii, wycieczki fakultatywne /za dodatkową opłatą/.

Obróbka materiałów fotograficznych we własnym zakresie po powrocie z pleneru. Na rzecz organizatora uczestnik zobowiązany jest do przekazania pięciu prac fotograficznych /technika dowolna, format min. 24x30 cm./ z których jedna przechodzi na własność organizatora wraz z prawami autorskimi. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji i publikacji w środkach masowego przekazu w celu informacji i reklamy imprezy. Fotografie prosimy dostarczyć na adres organizatora do dnia: 10 listopada 2005 r.

Wystawa poplenerowa eksponowana będzie w Galerii ARTFOTO w Częstochowie / I kw. 2006 r./. Kartę uczestnictwa należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą do dnia 1 lipca 2005 r. na adres :

Regionalny Ośrodek Kultury
ul. Ogińskiego 13a
42-200 Częstochowa

Opłata z tytułu uczestnictwa w warsztatach wynosi 1150 zł. / na którą składają się koszty dydaktyczne, koszty zakwaterowania /7 noclegów w Jałcie, 1 nocleg w Lwowie, 1 nocleg w Odessie, koszty wyżywienia /dwa posiłki dziennie/, przejazdu autokarem, opieki pilota podczas przejazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenia KL+Assistance, NW.

Uczestnik obowiązkowo musi posiadać 30 dolarów USA na opłatę taksy klimatycznej i wstęp do muzeum.

Wpłaty za uczestnictwo należy dokonać terminach:
I rata - 550 zł. do dn. 1 lipca 2005 r.
II rata - 600 zł. do dn. 10 lipca 2005 r.

W kasie lub na konto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
ING Bank Śląski S.A.Katowice O/Częstochowa
rach. nr 23 1050 1142 1000 0005 0162 3847
Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach nie powoduje zwrotu wniesionych opłat.

Warunki pobytu :
Pokoje w hotelu-sanatorium 2,3 i 4 osobowe, z łazienką.
Położenie: Jałta na Krymie, znany kurort turystyczny słynący z pięknych krajobrazów i zabytków. Niezwykłe walory klimatyczne i atrakcyjne położenie zapewniają wspaniałe warunki do pracy twórczej.

Uczestników warsztatów oczekujemy w dniu 12 sierpnia o godz. 9.00 przed budynkiem Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie skąd nastąpi wyjazd do Jałty na Ukrainie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela komisarz pleneru :

art-fotografik Sławomir Jodłowski
w Regionalnym Ośrodku Kultury
w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
tel. 324-46-51, fax. 324-94-81
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0