Warsztaty fotograficzne Jałta 2005

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, fotografików zawodowych i amatorów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w Jałcie na Krymie. Termin wyjazdu to 12-23 sierpnia 2005. Całkowity koszt 1150 złotych.
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, fotografików zawodowych i amatorów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w Jałcie na Krymie. Termin wyjazdu to 12-23 sierpnia 2005. Całkowity koszt 1150 złotych.REGULAMIN OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH JAŁTA 2005

dla instruktorów, nauczycieli, artystów-fotografików, fotoamatorów / osoby pełnoletnie/

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Miejsce:
JAŁTA/ KRYM/U kraina

Termin:
12 - 23 sierpnia 2005

Cele:
- twórcza interpretacja fotograficzna walorów krajobrazu krymskiego
- doskonalenie warsztatu twórczego,
- wymiana doświadczeń,
- nawiązanie międzynarodowych kontaktów artystycznych,
- integracja środowiska fotograficznego

Założenia organizacyjne :
Organizator warsztatów zapewnia materiały fotograficzne /negatywy fotograficzne/,instruktaż merytoryczny, prelekcje na tematy związane ze sztuką fotografii, wycieczki fakultatywne /za dodatkową opłatą/.

Obróbka materiałów fotograficznych we własnym zakresie po powrocie z pleneru. Na rzecz organizatora uczestnik zobowiązany jest do przekazania pięciu prac fotograficznych /technika dowolna, format min. 24x30 cm./ z których jedna przechodzi na własność organizatora wraz z prawami autorskimi. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji i publikacji w środkach masowego przekazu w celu informacji i reklamy imprezy. Fotografie prosimy dostarczyć na adres organizatora do dnia: 10 listopada 2005 r.

Wystawa poplenerowa eksponowana będzie w Galerii ARTFOTO w Częstochowie / I kw. 2006 r./. Kartę uczestnictwa należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą do dnia 1 lipca 2005 r. na adres :

Regionalny Ośrodek Kultury
ul. Ogińskiego 13a
42-200 Częstochowa

Opłata z tytułu uczestnictwa w warsztatach wynosi 1150 zł. / na którą składają się koszty dydaktyczne, koszty zakwaterowania /7 noclegów w Jałcie, 1 nocleg w Lwowie, 1 nocleg w Odessie, koszty wyżywienia /dwa posiłki dziennie/, przejazdu autokarem, opieki pilota podczas przejazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenia KL+Assistance, NW.

Uczestnik obowiązkowo musi posiadać 30 dolarów USA na opłatę taksy klimatycznej i wstęp do muzeum.

Wpłaty za uczestnictwo należy dokonać terminach:
I rata - 550 zł. do dn. 1 lipca 2005 r.
II rata - 600 zł. do dn. 10 lipca 2005 r.

W kasie lub na konto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
ING Bank Śląski S.A.Katowice O/Częstochowa
rach. nr 23 1050 1142 1000 0005 0162 3847
Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach nie powoduje zwrotu wniesionych opłat.

Warunki pobytu :
Pokoje w hotelu-sanatorium 2,3 i 4 osobowe, z łazienką.
Położenie: Jałta na Krymie, znany kurort turystyczny słynący z pięknych krajobrazów i zabytków. Niezwykłe walory klimatyczne i atrakcyjne położenie zapewniają wspaniałe warunki do pracy twórczej.

Uczestników warsztatów oczekujemy w dniu 12 sierpnia o godz. 9.00 przed budynkiem Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie skąd nastąpi wyjazd do Jałty na Ukrainie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela komisarz pleneru :

art-fotografik Sławomir Jodłowski
w Regionalnym Ośrodku Kultury
w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
tel. 324-46-51, fax. 324-94-81
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4