Warsztaty fotograficzne Jałta 2005

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, fotografików zawodowych i amatorów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w Jałcie na Krymie. Termin wyjazdu to 12-23 sierpnia 2005. Całkowity koszt 1150 złotych.
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, fotografików zawodowych i amatorów do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych w Jałcie na Krymie. Termin wyjazdu to 12-23 sierpnia 2005. Całkowity koszt 1150 złotych.REGULAMIN OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH JAŁTA 2005

dla instruktorów, nauczycieli, artystów-fotografików, fotoamatorów / osoby pełnoletnie/

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Miejsce:
JAŁTA/ KRYM/U kraina

Termin:
12 - 23 sierpnia 2005

Cele:
- twórcza interpretacja fotograficzna walorów krajobrazu krymskiego
- doskonalenie warsztatu twórczego,
- wymiana doświadczeń,
- nawiązanie międzynarodowych kontaktów artystycznych,
- integracja środowiska fotograficznego

Założenia organizacyjne :
Organizator warsztatów zapewnia materiały fotograficzne /negatywy fotograficzne/,instruktaż merytoryczny, prelekcje na tematy związane ze sztuką fotografii, wycieczki fakultatywne /za dodatkową opłatą/.

Obróbka materiałów fotograficznych we własnym zakresie po powrocie z pleneru. Na rzecz organizatora uczestnik zobowiązany jest do przekazania pięciu prac fotograficznych /technika dowolna, format min. 24x30 cm./ z których jedna przechodzi na własność organizatora wraz z prawami autorskimi. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji i publikacji w środkach masowego przekazu w celu informacji i reklamy imprezy. Fotografie prosimy dostarczyć na adres organizatora do dnia: 10 listopada 2005 r.

Wystawa poplenerowa eksponowana będzie w Galerii ARTFOTO w Częstochowie / I kw. 2006 r./. Kartę uczestnictwa należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą do dnia 1 lipca 2005 r. na adres :

Regionalny Ośrodek Kultury
ul. Ogińskiego 13a
42-200 Częstochowa

Opłata z tytułu uczestnictwa w warsztatach wynosi 1150 zł. / na którą składają się koszty dydaktyczne, koszty zakwaterowania /7 noclegów w Jałcie, 1 nocleg w Lwowie, 1 nocleg w Odessie, koszty wyżywienia /dwa posiłki dziennie/, przejazdu autokarem, opieki pilota podczas przejazdu i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenia KL+Assistance, NW.

Uczestnik obowiązkowo musi posiadać 30 dolarów USA na opłatę taksy klimatycznej i wstęp do muzeum.

Wpłaty za uczestnictwo należy dokonać terminach:
I rata - 550 zł. do dn. 1 lipca 2005 r.
II rata - 600 zł. do dn. 10 lipca 2005 r.

W kasie lub na konto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
ING Bank Śląski S.A.Katowice O/Częstochowa
rach. nr 23 1050 1142 1000 0005 0162 3847
Rezygnacja z uczestnictwa w warsztatach nie powoduje zwrotu wniesionych opłat.

Warunki pobytu :
Pokoje w hotelu-sanatorium 2,3 i 4 osobowe, z łazienką.
Położenie: Jałta na Krymie, znany kurort turystyczny słynący z pięknych krajobrazów i zabytków. Niezwykłe walory klimatyczne i atrakcyjne położenie zapewniają wspaniałe warunki do pracy twórczej.

Uczestników warsztatów oczekujemy w dniu 12 sierpnia o godz. 9.00 przed budynkiem Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie skąd nastąpi wyjazd do Jałty na Ukrainie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela komisarz pleneru :

art-fotografik Sławomir Jodłowski
w Regionalnym Ośrodku Kultury
w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
tel. 324-46-51, fax. 324-94-81
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0