Fotofestiwal 2005 - ostatni dzwonek

Do zakończenia IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi pozostało około 30 godzin. To ostatni moment by wsiąść w pociąg lub samochód i zobaczyć choć kilka znakomitych wystaw. Podpowiemy na czym warto się skupić w ciągu jednego dnia.
Większość wystaw z programu głównego i otwartego prezentowana jest w Muzeum Artystów przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Przepiękny i dobrze zachowany kompleks fabryczny należący kiedyś do K. Scheiblera został przekazany przez miasto animatorom kultury, takim jak organizatorzy Fotofestiwalu z Fundacji Edukacji Wizualnej. Wnętrza fabryczne dosłownie wypełnione są zdjęciami - pomieszczono tu na 3 poziomach 16 wystaw indywidualnych, 5 prezentacji zbiorowych. Dodatkowo cały jeden poziom (trzy hale!) zajmuje prezentacja szkół artystycznych i fotograficznych w ramach corocznej "Fabryki Fotografii".

Nawet pobieżne przejrzenie wszystkich ekspozycji zajmie kilka godzin, więc jeśli ktoś wpadnie tu tylko na chwile powinien skupić się na tym co najciekawsze. Są to naszym zdaniem "The Untiteled Project" Matt Siber (prezentowany w "Pozytywie" cykl zdjęć miejskich odartych z wszelkich napisów); wystawa zbiorowa "Marginesy architektury" (prace kilku autorów z Czech, Węgier i Polski pokazujące wszechobecne twory, które z architekturą mają niewiele wspólnego); "Swingers" Naomi Harris (reportaż o ludziach o sportowym podejściu do seksu); "Misja" Aleny Dvorakowej i Viktora Fishera (monumentalny cykl ukazujący życie prywatne i działalność misji kościelnych w różnych częściach świata); prezentacja trzech autorem tworzących grupę BABIS oraz socjologiczny projekt "Look at the future" Tomasa Pospecha.

Wszystkie wystawy w Muzeum Artystów oraz ŁDK będą otwarte do niedzieli, do godziny 19. Pozostałe będą czynne w większości wypadków do końca maja, ale nie potrafimy w tej chwili z całą pewnością powiedzieć czy dotyczy to wszystkich ekspozycji.

Jeszcze jedna atrakcja czeka na gości festiwalu dziś wieczorem. W klubie "Pientro" odbędzie się drugi wieczór z pokazami slajdów (wczorajszą pierwszą część obejrzało ponad 200 osób) oraz koncert zespołu Mikrowafle. Zabawa potrwa na pewno całą noc.
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0