Fotofestiwal 2005 - ostatni dzwonek

Do zakończenia IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi pozostało około 30 godzin. To ostatni moment by wsiąść w pociąg lub samochód i zobaczyć choć kilka znakomitych wystaw. Podpowiemy na czym warto się skupić w ciągu jednego dnia.
Większość wystaw z programu głównego i otwartego prezentowana jest w Muzeum Artystów przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Przepiękny i dobrze zachowany kompleks fabryczny należący kiedyś do K. Scheiblera został przekazany przez miasto animatorom kultury, takim jak organizatorzy Fotofestiwalu z Fundacji Edukacji Wizualnej. Wnętrza fabryczne dosłownie wypełnione są zdjęciami - pomieszczono tu na 3 poziomach 16 wystaw indywidualnych, 5 prezentacji zbiorowych. Dodatkowo cały jeden poziom (trzy hale!) zajmuje prezentacja szkół artystycznych i fotograficznych w ramach corocznej "Fabryki Fotografii".

Nawet pobieżne przejrzenie wszystkich ekspozycji zajmie kilka godzin, więc jeśli ktoś wpadnie tu tylko na chwile powinien skupić się na tym co najciekawsze. Są to naszym zdaniem "The Untiteled Project" Matt Siber (prezentowany w "Pozytywie" cykl zdjęć miejskich odartych z wszelkich napisów); wystawa zbiorowa "Marginesy architektury" (prace kilku autorów z Czech, Węgier i Polski pokazujące wszechobecne twory, które z architekturą mają niewiele wspólnego); "Swingers" Naomi Harris (reportaż o ludziach o sportowym podejściu do seksu); "Misja" Aleny Dvorakowej i Viktora Fishera (monumentalny cykl ukazujący życie prywatne i działalność misji kościelnych w różnych częściach świata); prezentacja trzech autorem tworzących grupę BABIS oraz socjologiczny projekt "Look at the future" Tomasa Pospecha.

Wszystkie wystawy w Muzeum Artystów oraz ŁDK będą otwarte do niedzieli, do godziny 19. Pozostałe będą czynne w większości wypadków do końca maja, ale nie potrafimy w tej chwili z całą pewnością powiedzieć czy dotyczy to wszystkich ekspozycji.

Jeszcze jedna atrakcja czeka na gości festiwalu dziś wieczorem. W klubie "Pientro" odbędzie się drugi wieczór z pokazami slajdów (wczorajszą pierwszą część obejrzało ponad 200 osób) oraz koncert zespołu Mikrowafle. Zabawa potrwa na pewno całą noc.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0