Przewodnik po galeriach w sieci - część III

Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem.
Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem. Oczywiście wybór jest niewielki w porównaniu do sieciowych zasobów i dorobku światowej fotografii, ale i tak na każdej ze stron można spędzić przynajmniej pół godziny...

W przypadku niemal wszystkich fotografików zaproponowaliśmy link do Masters of Photography. Jest to strona, którą na pewno warto polecić.Można tam znaleźć doskonały wybór zdjęć, linków oraz artykułów na temat niemal stu największych fotografików XX wieku.

Alfred Stieglitz
Postać Alfreda Stieglitza przeszła do historii fotografii pionierskiej XIX wieku. Od jego nazwiska niektórzy zaczynają mówić o samej historii fotografii. Doskonały wybór jego fotografii możemy znaleźć na stronie Masters of Photography oraz na www.artsmia.org. Natomiast na stronie National Gallery of Art, Washington, znajdziemy wybór jego prac z ostatniego dziesięciolecia XIX wieku, które były prezentowane na wystawie.

Wenecka ulica, 1894, fot. Alfred Sietglitz


Brassai
W XX wieku wielu wybitnych fotografików, których prace przeszły do kanonu europejskiej fotografii, pochodziło z Węgier. Ciekawe prace Brassai dostępne są na stronie Masters of Photography oraz na www.art.com, gdzie można również kupić zdjęcia.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0