Przewodnik po galeriach w sieci - część III

0
Tomasz Gutkowski
29 Kwiecień 2002
Artykuł na: 2-3 minuty
Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem.
Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem. Oczywiście wybór jest niewielki w porównaniu do sieciowych zasobów i dorobku światowej fotografii, ale i tak na każdej ze stron można spędzić przynajmniej pół godziny...

W przypadku niemal wszystkich fotografików zaproponowaliśmy link do Masters of Photography. Jest to strona, którą na pewno warto polecić.Można tam znaleźć doskonały wybór zdjęć, linków oraz artykułów na temat niemal stu największych fotografików XX wieku.

Alfred Stieglitz
Postać Alfreda Stieglitza przeszła do historii fotografii pionierskiej XIX wieku. Od jego nazwiska niektórzy zaczynają mówić o samej historii fotografii. Doskonały wybór jego fotografii możemy znaleźć na stronie Masters of Photography oraz na www.artsmia.org. Natomiast na stronie National Gallery of Art, Washington, znajdziemy wybór jego prac z ostatniego dziesięciolecia XIX wieku, które były prezentowane na wystawie.

Wenecka ulica, 1894, fot. Alfred Sietglitz


Brassai
W XX wieku wielu wybitnych fotografików, których prace przeszły do kanonu europejskiej fotografii, pochodziło z Węgier. Ciekawe prace Brassai dostępne są na stronie Masters of Photography oraz na www.art.com, gdzie można również kupić zdjęcia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1