Przewodnik po galeriach w sieci - część III

Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem.
Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem. Oczywiście wybór jest niewielki w porównaniu do sieciowych zasobów i dorobku światowej fotografii, ale i tak na każdej ze stron można spędzić przynajmniej pół godziny...

W przypadku niemal wszystkich fotografików zaproponowaliśmy link do Masters of Photography. Jest to strona, którą na pewno warto polecić.Można tam znaleźć doskonały wybór zdjęć, linków oraz artykułów na temat niemal stu największych fotografików XX wieku.

Alfred Stieglitz
Postać Alfreda Stieglitza przeszła do historii fotografii pionierskiej XIX wieku. Od jego nazwiska niektórzy zaczynają mówić o samej historii fotografii. Doskonały wybór jego fotografii możemy znaleźć na stronie Masters of Photography oraz na www.artsmia.org. Natomiast na stronie National Gallery of Art, Washington, znajdziemy wybór jego prac z ostatniego dziesięciolecia XIX wieku, które były prezentowane na wystawie.

Wenecka ulica, 1894, fot. Alfred Sietglitz


Brassai
W XX wieku wielu wybitnych fotografików, których prace przeszły do kanonu europejskiej fotografii, pochodziło z Węgier. Ciekawe prace Brassai dostępne są na stronie Masters of Photography oraz na www.art.com, gdzie można również kupić zdjęcia.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4