Przewodnik po galeriach w sieci - część III

Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem.
Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem. Oczywiście wybór jest niewielki w porównaniu do sieciowych zasobów i dorobku światowej fotografii, ale i tak na każdej ze stron można spędzić przynajmniej pół godziny...

W przypadku niemal wszystkich fotografików zaproponowaliśmy link do Masters of Photography. Jest to strona, którą na pewno warto polecić.Można tam znaleźć doskonały wybór zdjęć, linków oraz artykułów na temat niemal stu największych fotografików XX wieku.

Alfred Stieglitz
Postać Alfreda Stieglitza przeszła do historii fotografii pionierskiej XIX wieku. Od jego nazwiska niektórzy zaczynają mówić o samej historii fotografii. Doskonały wybór jego fotografii możemy znaleźć na stronie Masters of Photography oraz na www.artsmia.org. Natomiast na stronie National Gallery of Art, Washington, znajdziemy wybór jego prac z ostatniego dziesięciolecia XIX wieku, które były prezentowane na wystawie.

Wenecka ulica, 1894, fot. Alfred Sietglitz


Brassai
W XX wieku wielu wybitnych fotografików, których prace przeszły do kanonu europejskiej fotografii, pochodziło z Węgier. Ciekawe prace Brassai dostępne są na stronie Masters of Photography oraz na www.art.com, gdzie można również kupić zdjęcia.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0