Przewodnik po galeriach w sieci - część III

Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem.
Prezentujemy kolejną, już trzecią część przewodnika po galeriach w sieci. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić strony z pracami największych fotografików, zarówno tych, którzy już przeszli do historii, jak i tych, którzy od niedawna cieszą się uznaniem. Oczywiście wybór jest niewielki w porównaniu do sieciowych zasobów i dorobku światowej fotografii, ale i tak na każdej ze stron można spędzić przynajmniej pół godziny...

W przypadku niemal wszystkich fotografików zaproponowaliśmy link do Masters of Photography. Jest to strona, którą na pewno warto polecić.Można tam znaleźć doskonały wybór zdjęć, linków oraz artykułów na temat niemal stu największych fotografików XX wieku.

Alfred Stieglitz
Postać Alfreda Stieglitza przeszła do historii fotografii pionierskiej XIX wieku. Od jego nazwiska niektórzy zaczynają mówić o samej historii fotografii. Doskonały wybór jego fotografii możemy znaleźć na stronie Masters of Photography oraz na www.artsmia.org. Natomiast na stronie National Gallery of Art, Washington, znajdziemy wybór jego prac z ostatniego dziesięciolecia XIX wieku, które były prezentowane na wystawie.

Wenecka ulica, 1894, fot. Alfred Sietglitz


Brassai
W XX wieku wielu wybitnych fotografików, których prace przeszły do kanonu europejskiej fotografii, pochodziło z Węgier. Ciekawe prace Brassai dostępne są na stronie Masters of Photography oraz na www.art.com, gdzie można również kupić zdjęcia.

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0