Przewodnik po galeriach internetowych - część II

Prezentujemy kolejną część przewodnika po wirtualnych galeriach. Tym razem proponujemy fotografie szwedzkie, niemieckie, argentyńskie i brytyjskie.

AGENCJA FOTOGRAFICZNA MAGMA
Strona Agencji Fotograficznej MAGMA prezentuje portfolio i biografie najwybitniejszych światowych fotografików, współpracujących z agencją. Warto obejrzeć niesamowite kolory na portretach i fotografiach reportażowych Alexa Webba. Niezwykłe są reportaże ukazujące intensywne przeżycia religijne, pielgrzymki wiernych, nabożeństwa. Abbas uchwycił te chwile w sposób zaskakująco prawdziwy.
Portfolio Bruno Barbey'a jest zbiorem pięknych, niezwykle kontrastowych portretów portugalskich kobiet i dzieci. Zestawienie kolorów i ich nasycenie tworzą piękne, pełne życia obrazy. Na stronie MAGMY prezentowane są fotografie ponad pięćdziesięciu twórców. Strona w języku angielskim i francuskim.

fot. Bruno Barbey, Copyrights Magma Photo


ARTE ARGENTINA VISUAL
Arte Argentina Visual skupia prace ponad dwudziestu argentyńska fotografików współczesna. Zarówno prace artystyczne jak i reportażowe są niezwykle interesujące, choć potrzebna jest czasami cierpliwośc, bo strony bardzo wolno się ładują. Język hiszpanski nie jest wielką barierą w oglądaniu zdjęć, ale utrudnia osobom, które go nie znają, zapoznanie się z biografią artystów.
Na uwagę zasługują czarno-białe reportaże Tallera Oculto

fot. Taller Oculto "Patio"


Niezwykłe, bardzo śmiałe, a nawet nieco szokujące w formie artystycznego wyrazu, są akty i inne fotografie Moiry Antonello


GALERIA BRITISH INSTITIUDE OF PROFESSIONAL PHOTOGRAPHY
W galerii BIPP możemy znaleźć nie tylko prace wszystkich artystów stowarzyszonych, ale również nagrodzone i wyróżnione fotografie z dwóch edycji konkursu The BIPP International Photographic Awards -
1999 i 2001. Oczywiście w języku angielskim.

fot. Frank Proctor, Copyrights BIPP


Przeczytaj pierwszą część przewodnika po galeriach internetowych.
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4