Przewodnik po galeriach internetowych - część II

Prezentujemy kolejną część przewodnika po wirtualnych galeriach. Tym razem proponujemy fotografie szwedzkie, niemieckie, argentyńskie i brytyjskie.

AGENCJA FOTOGRAFICZNA MAGMA
Strona Agencji Fotograficznej MAGMA prezentuje portfolio i biografie najwybitniejszych światowych fotografików, współpracujących z agencją. Warto obejrzeć niesamowite kolory na portretach i fotografiach reportażowych Alexa Webba. Niezwykłe są reportaże ukazujące intensywne przeżycia religijne, pielgrzymki wiernych, nabożeństwa. Abbas uchwycił te chwile w sposób zaskakująco prawdziwy.
Portfolio Bruno Barbey'a jest zbiorem pięknych, niezwykle kontrastowych portretów portugalskich kobiet i dzieci. Zestawienie kolorów i ich nasycenie tworzą piękne, pełne życia obrazy. Na stronie MAGMY prezentowane są fotografie ponad pięćdziesięciu twórców. Strona w języku angielskim i francuskim.

fot. Bruno Barbey, Copyrights Magma Photo


ARTE ARGENTINA VISUAL
Arte Argentina Visual skupia prace ponad dwudziestu argentyńska fotografików współczesna. Zarówno prace artystyczne jak i reportażowe są niezwykle interesujące, choć potrzebna jest czasami cierpliwośc, bo strony bardzo wolno się ładują. Język hiszpanski nie jest wielką barierą w oglądaniu zdjęć, ale utrudnia osobom, które go nie znają, zapoznanie się z biografią artystów.
Na uwagę zasługują czarno-białe reportaże Tallera Oculto

fot. Taller Oculto "Patio"


Niezwykłe, bardzo śmiałe, a nawet nieco szokujące w formie artystycznego wyrazu, są akty i inne fotografie Moiry Antonello


GALERIA BRITISH INSTITIUDE OF PROFESSIONAL PHOTOGRAPHY
W galerii BIPP możemy znaleźć nie tylko prace wszystkich artystów stowarzyszonych, ale również nagrodzone i wyróżnione fotografie z dwóch edycji konkursu The BIPP International Photographic Awards -
1999 i 2001. Oczywiście w języku angielskim.

fot. Frank Proctor, Copyrights BIPP


Przeczytaj pierwszą część przewodnika po galeriach internetowych.
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0