Sztuka Postprodukcji - warsztaty z postproducentami angielskiej rodziny królewskiej

Autor: Maciej Luśtyk

22 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Serwis pokochajfotografie.pl zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach retuszu prowadzonych przez specjalistów ze studia House of Retouching, współpracujących z nawiększymi tytułami na rynku i odpowiedzialnych między innymi za retusz zdjęć angielskiej rodziny królewskiej. Dla czytelników Fotopolis 10% rabatu.

Warsztaty Sztuka Postprodukcji to propozycja dla tych, którzy poważnie myślą o fotografii i w ciągu krótkiego czasu chcieliby dokładnie poznać i zgłębić metodologię i know-how najsłynniejszego w Polsce studia retuszu - House of Retouching.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z etapami postprodukcji fotograficznej na światowym poziome. Workflow, który poznają uczestnicy, to metoda, którą Krzysztof Gadomski i Tomasz Kozakiewicz dopracowywali przez lata współpracy w założonym przez siebie w 2006 roku studiu. Celem warsztatów nie będzie nauczanie uczestników korzystania z programów do obróbki lecz pełnego procesu postprodukcji fotograficznej w oparciu o wypracowaną przez House of Retouching metodologię.

Krok po kroku przejdziemy całą drogę - od stworzenia pliku RAW po wypuszczenie końcowego TIFF’a - retuszując metodami niedestrukcyjnymi, wykorzystując metodę pracy w zespołach nad jednym zdjęciem. Warsztaty będą polegały na stworzeniu od podstaw zdjęcia za pomocą przystawki Phase One IQ280. Każdy z uczestników otrzyma to samo zdjęcie i będzie pracować w stylu kolorystycznym stworzonym i wybranym przez siebie. Efektem pracy będzie to samo zdjęcie ujęte z różnych punktów widzenia, poddane „naturalnej” i subtelnej postprodukcji wykonanej według metodologii House of Retouching.

House Of Retouching to studio specjalizujące się w postprodukcji. W ich portfolio znajdują się zarówno pojedyncze zdjęcia jak i całe sesje, a całe portfolio na przestrzeni 7 lat pracy poszerzyło się do 4 000 zdjęć. Niezależnie od sesji, dużej czy małej, prywatnej czy komercyjnej, zawsze starają się trzymać ten sam poziom – najwyższy. Będąc otwartymi od samego początku na krytykę lub inne punkty widzenia, słuchali ludzi, z którymi mieli okazję pracować. Wypracowywane nowe, własne techniki oraz maksymalna dbałość o szczegóły obrazu poskutkowała wytworzeniem swojego własnego stylu postprodukcji. Starają się, by główną cechą pracy była przede wszystkim naturalność zdjęć. Dzięki tej właśnie stałej dbałości o obraz oraz rozwijanie własnych umiejętności udało im się pracować dla największych wydawnictw oraz znanych marek na całym świecie: Vogue, Vanity Fair, Harper’s Bazaar, American Express, TK Maxx, NetAPorter.com, Reebok, Rage Age, Royal Opera House, Warner Bros, Bytom, Vistula, Kruk, Wittchen i wielu innych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Plan warsztatów obejmuje następujące zagadnienia:

Dzień pierwszy:

  • Sesja zdjęciowa – tethering przy użyciu Capture One 8
  • tworzenie, zarządzanie oraz nadzór nad materiałem zdjęciowym podczas sesji fotograficznej
  • tworzenie stylu kolorystycznego – omówienie sposobów tworzenia styli oraz niezbędnych parametrów plików
  • wołanie wielu ekspozycji, jakie parametry i dlaczego

Dzień drugi - postprodukcja:

  • Budowanie podstawowej ekspozycji
  • montaż wszystkich składowych
  • analiza powstałej bazy
  • dopracowanie masek wszystkich składowych
  • kontrola i korekcja oświetlenia
  • odzyskiwanie informacji w cieniach i światłach
  • retusz- kontrola struktury, światłocienia oraz koloru:kolejność różnych warstw retuszu
  • sposób oraz poziom wymaganego retuszu
  • zagrożenia, czyli m.in. jak utrzymać strukturę
  • zalety korygowania struktury i światłocienia w skali 100% oraz innych skalach

Dzień trzeci:

  • Nowoczesne kierunki postprodukcji:Capture One 8
  • analiza prac uczestników
  • Capture One 8: omówienie warstw, retuszu, kontroli oświetlenia
  • robimy zdjęcie od A-Z w C1 w kilku wariantach
  • kontynuacja pracy nad zdjęciem w C1
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Warsztaty odbędą się w dniach 17-19 czerwca 2015 roku w Studio Cukry, przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie. Od uczestników wymagana jest znajomość programu Adobe Photoshop oraz dobra znajomość zagadnień z tematu wywoływania plików RAW. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 2970 zł jeśli zdecydujecie się na zapis do wtorku 26 maja. Później cena wyniesie już 4200 zł. Dla czytelników Fotopolis mamy specjalną ofertę. Powołując się na nasz portal przy zapisach otrzymacie dodatkowo 10% rabatu na warsztaty.

Więcej informacji i szczegółowy plan zajęć z retuszu znajdziecie na stronie pokochajfotografie.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16