Kurs fotografii według Ireneusza Graffa

Autor: Tomasz Gutkowski

24 Kwiecień 2004
Artykuł na: 4-5 minut
Im cieplej tym więcej okazji do doskonalenia swoich umiejętności. Początkujący fotograficy chcący profesjonalnie przygotować się do wakacji, mają niepowtarzalną okazję. Od 6 maja przez 2 miesiące drugą już grupę kursantów szkolić będzie mistrz fotografii przyrodniczej, Ireneusz Graff.

Im cieplej tym więcej okazji do doskonalenia swoich umiejętności. Początkujący fotograficy chcący profesjonalnie przygotować się do wakacji, mają niepowtarzalną okazję. Od 6 maja przez 2 miesiące drugą już grupę kursantów szkolić będzie mistrz fotografii przyrodniczej, Ireneusz Graff

Kurs fotograficzny według autorskiego programu Ireneusza Graffa rozłożony będzie na 10 spotkań dydaktycznych i kilka wypraw terenowych. Rozpoczęcie 6 maja 2004 r., a zakończenie w ostatnich dniach czerwca. Prowadzącym będzie sam autor, Ireneusz Graff, który przez ostatnie 5 lat pełnił obowiązki prezesa Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych. Nie oznacza to oczywiście zawężenia tematyki do tej jednej dziedziny fotografii. Program jest bardzo ambitny i obejmuje zarówno podstawy fotografii, zagadnienia sprzętowe i techniczne, jak i zajęcia w terenie, omawianie błędów czy zwiedzanie wystaw. Warto podkreślić, że kursanci mogą spodziewać się dużego nacisku na praktykę - teoria będzie ją tylko uzupełniać. Po szczegóły odsyłamy do poniżej informacji przygotowanej przez organizatorów.

Program:

Podstawowe informacje o fotografii

Porady warsztatowe:

* kompozycja

* oświetlenie i ekspozycja

* ostrość i nieostrość, tło

* ruch i długie czasy

Popularne tematy

Krajobraz

Przyroda

Architektura

Ludzie

Miasto nocą

Sprzęt:

* Analogowe aparaty fotograficzne

* Cyfrowe aparaty fotograficzne

* Obiektywy

* Wyposażenie dodatkowe

* Filmy

Problemy teoretyczne

Fotografia cyfrowa

Prezentacja i sprzedaż fotografii

Błędy fotograficzne

Zajęcia plenerowe

Wspólne zwiedzanie wystaw

Prezentacje, dyskusje i analiza prac

Kurs jest przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów, którzy pragną:

* poszerzyć swą wiedzę teoretyczną,

* poprawić warsztat,

* poznać różne techniki,

* przećwiczyć je na plenerach,

* poznać sposób pracy i dorobek innych fotografów,

* rozwinąć swoją wrażliwość, wyobraźnię oraz niezależność artystycznej.

Zajęcia koncentrują się na fotografii wykonywanej w warunkach plenerowych. Uczestnicy kursu otrzymają dyplomy po zrealizowaniu omówionych zadań i przedstawieniu zestawu prac pod koniec kursu. Planowana jest za kilka miesięcy kontynuacja kursu - wyższy stopień. Zajęcia w ciemni lub profesjonalnym studiu są dostępne za dodatkową opłatą.

To znakomita okazja, by przedstawić wykonane przez siebie zdjęcia i poddać je krytyce innych, to także okazja, by spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach, ale innych poglądach i doświadczeniach.

Niezbędne informacje techniczne i omówienia problemów teoretycznych oraz porady sprzętowe i warsztatowe ilustrowane są dużą ilością zdjęć - przykładów lub antyprzykładów - i ilustracji. W trakcie zająć są prelekcje, prezentacje i omówienia prac przygotowanych przez wykładowcę oraz prezentacje i omówienia prac przygotowanych przez uczestników, a także dyskusje.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych oraz wymagań dotyczących wykształcenia czy posiadanego sprzętu fotograficznego. W trakcie spotkań można zapoznać się z szerokim wachlarzem sprzętu lub rezultatami posługiwania się nim, jednak słuchacze powinni posiadać własny aparat fotograficzny, wykonywać na bieżąco zdjęcia na zadany temat i prezentować je na spotkaniach - tylko tak można skorzystać z kursu w pełni.

Prowadzący i autor programu szkolenia:

Ireneusz Graff

www.artgraff.pl

Rozpoczęcie kursu: 6 maja 2004 r.

Czas trwania kursu: spotkania raz lub dwa razy w tygodniu wtorki i czwartki godz. 17.30-20.00 lub 18.00-20.30 przez 10 tygodni plus trzy plenery w weekendy i jeden po zajęciach (fotografia nocna). Szczegóły do ustalenie na pierwszych zajęciach.

Zajęcia dydaktyczne:

Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard, Warszawa, ul. Grzybowska 77 (budynek przy Towarowej z napisem Bellona)

Cena kursu: 380 zł

Zapisy, pytania: 22 457-03-01, 602 119-518, akademia@aster.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
12
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19