Podróż rozwojowa dla kobiet nad Bałtyk

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Maj 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Zabierz ze sobą aparat i ustaw czułość na zmianę - zachęca organizatorka podróży rozwojowej dla kobiet nad Bałtyk. W dniach 16-22 czerwca w Gąskach koło Koszalina czeka na Was 5 warsztatów rozwojowo-fotograficznych i artystycznych, 6 sesji jogi, 3 podróże po piasku, spotkania w kręgu inspiracji oraz wspólne fotografowanie.
fot. Nikko Biernacka

Przez 7 dni w gronie kobiet relaksując się, łącząc ze swoją kobiecą energią, biorąc udział w warsztatach, podróżach po piasku, siedząc w kręgu, medytując, praktykując jogę, fotografując i malując będziemy zadawać sobie pytania: Jakiej zmiany oczekuję? Co wniesie ona do mojego życia? Jak mogę się przygotować na jej przyjście?

Dlaczego Bałtyk?

Bałtyk jest dziki, zmienny i nieprzewidywalny. Jest jak metafora życia i wędrówki: spokojny i burzliwy. Fale przychodzą i odchodzą - jak ludzie i zdarzenia. Czasami znienacka potrafią zabrać to co kochamy, innym razem podarować coś zupełnie niespodziewanie. Piasek jest jak nieskończona ilość możliwości. Przesypuje się przez palce, zapomina w zakamarkach kieszeni. Horyzont jest jak wizja, do której można się zbliżyć, jeśli zaryzykuje się odpłynięcie od brzegu. Jeśli nie nauczysz się pływać - możesz utonąć. Jeśli odważysz się zanurkować - możesz dotrzeć do tego co nieznane. Leżąc na piasku - zobaczysz niebo, dotykając ziemi. Popołudniowe światło odbijające się na falach jest jak olśnienie. Piękne samo w sobie. Jeśli nie zejdziesz z plaży podczas burzy - możesz zginąć, jeśli pojawisz się w odpowiednim momencie - zobaczysz miliony motyli, lecących od morza. Każdego dnia kolor morza jest inny, a wiatr potrafi przeczesać myśli. Dlatego Bałtyk.

Co będzie się działo?

Warsztaty rozwojowo - fotograficzne "Autoportret - patrzę na siebie"

Podczas warsztatu będziemy pracować z podejściem do własnego wizerunku, oraz z pojawiającymi się w nas samych przekonaniami (często fałszywymi i krzywdzącymi na temat naszego wyglądu na fotografiach). Podczas spotkania wykonamy serię autoportretów. Autoportret to portret własny. Fotografia przekazująca informację nie tylko o wyglądzie zewnętrznym lecz przede wszystkim stanowiąca klucz do poznania autorki jako człowieka i ukazania jej charakteru. Dowiesz się także kilku praktycznych informacji technicznych (balans bieli, głębia ostrości, przesłona, migawka, samowyzwalacz), a także tego jak fotografować ludzi (praca z modelem).

Zabierz ze sobą: aparat i 3-4 fotografię swojej postaci - portret lub autoportret z ostatnich kilku lat, najlepiej, żeby między jednym a drugim zdjęciem był odstęp czasu od 2 do 3 lat.

"Różne głosy kobiecości - spotkanie z miniaturowymi kobietami"

Warsztat to niezwykła okazja do przyjrzenia się swojej kobiecości i wzmocnienia jej. To także szansa na zintegrowanie wewnętrznych, z pozoru sprzecznych głosów i przyjrzenie się temu, jakie potrzeby są za nimi ukryte. Poznasz miniaturowe kobiety zamieszkujące Twoje wnętrze i zastanowisz się, jak dać każdej z nich szanse na wypowiedz i zaistnienie w Twoim codziennym życiu, także tym, których głos z różnych względów nie był brany pod uwagę. W pracy rozwojowej wykorzystamy fotografię i metodę Porozumienia bez Przemocy.

Podczas podróży codziennie zrobimy kilka autoportretów, które będziemy oglądać wieczorem, rozmawiając o fotografii i przyglądając się temu w jaki sposób aparat może być narzędziem w procesie samopoznania. Zabierz ze sobą aparat, ładowarkę i kartę pamięci.

Szczegóły:

facebook.com

machinafotografika.pl

Nikko Biernacka (nikko@machinafotografika.pl, tel: 515 068 873),

Katarzyna Jaworska (katarzyna.a.jaworska@gmail.com, tel: 502 269 986)

Podróż rozwojowa dla kobiet nad Bałtyk
Termin: 16-22 czerwca 2014
Gąski koło Koszalina

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Wkrocz do świata makro. Oto techniki i sprzęt, które Ci w tym pomogą
Wkrocz do świata makro. Oto techniki i sprzęt, które Ci w tym pomogą
Niezwykły mikroświat czeka na odkrycie – wystarczy odpowiedni obiektyw i niedrogie akcesoria, które pomogą Ci się do niego zbliżyć.
4
Przełącz się na tryb manualny i sprawdź, jak korzystać z niego w praktyce
Przełącz się na tryb manualny i sprawdź, jak korzystać z niego w praktyce
Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam. Nasz poradnik pomoże przejąć Ci kontrolę nad ustawieniami ekspozycji, by lepiej fotografować krajobrazy, portrety i makro.
15
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 10 - „analogowy look” prosto z telefonu
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 10 - „analogowy look” prosto z telefonu
Postprodukcja to ostatni, ale równie ważny jak pozostałe, etap powstawania finalnego obrazu. Jak za pomocą edycyjnych aplikacji uzyskać popularny efekt zdjęć robionych na filmie? Oto kilka...
38