17. Edycja targów Film Video Foto w Łodzi już za nami

0
Piotr Wroniewicz
31 Marzec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
W sobotę zakończyły się trzydniowe targi Film Video Foto. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym zabrakło kilku ważnych firm z branży fotograficznej. Co więc przyciągało rzesze gości odwiedzających łódzkie targi i które stoiska cieszyły się największym powodzeniem? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w naszej krótkiej relacji.

Od 27 do 29 marca trwały XVII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video "Film, Video, Foto" w Łodzi. W hali Expo, gdzie od trzech lat odbywa się największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, pojawiło się ponad 150-ciu wystawców z całego kraju. W tym roku odwiedziliśmy targi podczas dnia otwartego dla szerokiej publiczności, czyli w sobotę, przez co mogliśmy zaobserwować co najbardziej "kręci" przybyłych na imprezę gości.

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, na targach zabrakło wielu przedstawicieli światowej czołówki z branży fotograficznej, czyli stoisk takich firm jak: Nikon, Olympus, Samsung, Fujifilm, Pentax, Leica, czy Sigma... Zamiast nich można było znaleźć maleńkie gablotki ze sprzętem fotograficznym należące do internetowych sklepów fotograficznych lub tytułów prasowych. Honoru bronił Canon, a aparaty Sony gościły na stoisku firmy BEiKS.


Stoiska z akcesoriami przeżywały istne oblężenie. Wszelkiej maści statywy, systemy do kręcenia filmów, czy to kamerą czy aparatem fotograficznym są dziś absolutnie na topie. Mechanizmy stabilizujące i ułatwiające filmowanie tego typu sprzętem, który można nosić, z którym można jeździć czy nawet latać, wzbudzają największe zainteresowanie zwiedzających. Poza tym bardzo ciekawe stoiska zaprezentowały takie firmy jak Epson, Eizo, Fomei, Wacom. Obecni byli także: SanDisk, Lowepro czy Elfo. Oczywiście nie zabrakło również kilku ścianek na największych stoiskach, na których można było zaobserwować pozujące piękne panie. Jak można się domyślić, goście targów nie potrafili przejść obok nich obojętnie.

Pomimo bardzo dużej liczby ludzi, jaka przyszła w sobotę odwiedzić łódzkie targi, nie było problemu ze swobodnym przemieszczaniem się między stoiskami, a na samej imprezie panowała przyjemna atmosfera. Standardowo oprócz zwiedzania stoisk ze sprzętem fotograficznym, odwiedzający targi mieli możliwość uczestnictwa w ciekawych warsztatach i szkoleniach.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0