17. Edycja targów Film Video Foto w Łodzi już za nami

0

Autor: Piotr Wroniewicz

31 Marzec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
W sobotę zakończyły się trzydniowe targi Film Video Foto. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym zabrakło kilku ważnych firm z branży fotograficznej. Co więc przyciągało rzesze gości odwiedzających łódzkie targi i które stoiska cieszyły się największym powodzeniem? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w naszej krótkiej relacji.

Od 27 do 29 marca trwały XVII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video "Film, Video, Foto" w Łodzi. W hali Expo, gdzie od trzech lat odbywa się największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, pojawiło się ponad 150-ciu wystawców z całego kraju. W tym roku odwiedziliśmy targi podczas dnia otwartego dla szerokiej publiczności, czyli w sobotę, przez co mogliśmy zaobserwować co najbardziej "kręci" przybyłych na imprezę gości.

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, na targach zabrakło wielu przedstawicieli światowej czołówki z branży fotograficznej, czyli stoisk takich firm jak: Nikon, Olympus, Samsung, Fujifilm, Pentax, Leica, czy Sigma... Zamiast nich można było znaleźć maleńkie gablotki ze sprzętem fotograficznym należące do internetowych sklepów fotograficznych lub tytułów prasowych. Honoru bronił Canon, a aparaty Sony gościły na stoisku firmy BEiKS.

Stoiska z akcesoriami przeżywały istne oblężenie. Wszelkiej maści statywy, systemy do kręcenia filmów, czy to kamerą czy aparatem fotograficznym są dziś absolutnie na topie. Mechanizmy stabilizujące i ułatwiające filmowanie tego typu sprzętem, który można nosić, z którym można jeździć czy nawet latać, wzbudzają największe zainteresowanie zwiedzających. Poza tym bardzo ciekawe stoiska zaprezentowały takie firmy jak Epson, Eizo, Fomei, Wacom. Obecni byli także: SanDisk, Lowepro czy Elfo. Oczywiście nie zabrakło również kilku ścianek na największych stoiskach, na których można było zaobserwować pozujące piękne panie. Jak można się domyślić, goście targów nie potrafili przejść obok nich obojętnie.

Pomimo bardzo dużej liczby ludzi, jaka przyszła w sobotę odwiedzić łódzkie targi, nie było problemu ze swobodnym przemieszczaniem się między stoiskami, a na samej imprezie panowała przyjemna atmosfera. Standardowo oprócz zwiedzania stoisk ze sprzętem fotograficznym, odwiedzający targi mieli możliwość uczestnictwa w ciekawych warsztatach i szkoleniach.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0