Warsztaty z Jackiem Boneckim w Krakowie

Fomei i EIZO zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, które odbędą się w Krakowie w  sobotę, 8  marca 2014  w Studio Luma (ul.  Ślusarska 9). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 marca 2014. Liczba miejsc ograniczona!
fot. Jacek Bonecki


Dużą przyjemnością jest obserwowanie Jacka przy pracy - zamienia się niemalże w kota, cierpliwie wyczekującego na swoją zdobycz, czeka na motyw by ten przybrał znaną tylko jemu formę - czeka na światło, by to nadało tej formie znaczenie.

Uczestnicy warsztatów z Jackiem Boneckim będą mieli tę niezwykłą, opisaną przez Marka Poźniaka okazję!

Warsztaty skierowane są do wszystkich entuzjastów fotografii, zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodowców. Podczas całodziennych, nieodpłatnych warsztatów Jacek Bonecki, uznany fotograf i operator filmowy, opowie o swoich doświadczeniach, zaprezentuje specyfikę swojej pracy oraz - w przestrzeni studio fotograficznego - pokaże możliwości działań z  wykorzystaniem sprzętu oświetleniowego Fomei i  monitorów EIZO. 

Celem warsztatów jest prezentacja, poznanie oraz przećwiczenie w praktyce, w niedużej grupie warsztatowej, tajników fotografii, której głównym tematem jest człowiek. Szczególny nacisk położony zostanie na właściwe oddanie barwy i tonu ludzkiego ciała. Przy pomocy elementów języka fotografii, takich jak światło, kontrast, barwa, faktura, perspektywa czy głębia ostrości, Prowadzący pokaże, jak tworzyć atmosferę tajemniczości i  niedopowiedzenia.

Warsztaty podzielone będą na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej Uczestnicy wezmą udział w sesji zdjęciowej w przestrzeni studio fotograficznego, a  następnie będą mogli przeanalizować swoje fotografie na wysokiej jakości monitorach graficznych EIZO. O podstawach kalibracji i zarządzania kolorem opowie Tomasz Obłuski, specjalista marki, natomiast tajemnice studyjnego sprzętu oświetleniowego przedstawi Łukasz Borowski - Product Manager Medikon Polska, przedstawiciela marki Fomei w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem w  bezpłatnych warsztatach z Jackiem Boneckim prosimy o zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny w terminie do 5 marca 2014.

Liczba miejsc ograniczona.


Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w  Krakowie
Termin: 8.03.2014, godz. 11:00-16:00

Studio Luma
ul. Ślusarka 9
Kraków
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0