Warsztaty z Jackiem Boneckim w Krakowie

Fomei i EIZO zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, które odbędą się w Krakowie w  sobotę, 8  marca 2014  w Studio Luma (ul.  Ślusarska 9). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 marca 2014. Liczba miejsc ograniczona!
fot. Jacek Bonecki


Dużą przyjemnością jest obserwowanie Jacka przy pracy - zamienia się niemalże w kota, cierpliwie wyczekującego na swoją zdobycz, czeka na motyw by ten przybrał znaną tylko jemu formę - czeka na światło, by to nadało tej formie znaczenie.

Uczestnicy warsztatów z Jackiem Boneckim będą mieli tę niezwykłą, opisaną przez Marka Poźniaka okazję!

Warsztaty skierowane są do wszystkich entuzjastów fotografii, zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodowców. Podczas całodziennych, nieodpłatnych warsztatów Jacek Bonecki, uznany fotograf i operator filmowy, opowie o swoich doświadczeniach, zaprezentuje specyfikę swojej pracy oraz - w przestrzeni studio fotograficznego - pokaże możliwości działań z  wykorzystaniem sprzętu oświetleniowego Fomei i  monitorów EIZO. 

Celem warsztatów jest prezentacja, poznanie oraz przećwiczenie w praktyce, w niedużej grupie warsztatowej, tajników fotografii, której głównym tematem jest człowiek. Szczególny nacisk położony zostanie na właściwe oddanie barwy i tonu ludzkiego ciała. Przy pomocy elementów języka fotografii, takich jak światło, kontrast, barwa, faktura, perspektywa czy głębia ostrości, Prowadzący pokaże, jak tworzyć atmosferę tajemniczości i  niedopowiedzenia.

Warsztaty podzielone będą na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej Uczestnicy wezmą udział w sesji zdjęciowej w przestrzeni studio fotograficznego, a  następnie będą mogli przeanalizować swoje fotografie na wysokiej jakości monitorach graficznych EIZO. O podstawach kalibracji i zarządzania kolorem opowie Tomasz Obłuski, specjalista marki, natomiast tajemnice studyjnego sprzętu oświetleniowego przedstawi Łukasz Borowski - Product Manager Medikon Polska, przedstawiciela marki Fomei w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem w  bezpłatnych warsztatach z Jackiem Boneckim prosimy o zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny w terminie do 5 marca 2014.

Liczba miejsc ograniczona.


Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w  Krakowie
Termin: 8.03.2014, godz. 11:00-16:00

Studio Luma
ul. Ślusarka 9
Kraków
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
2
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0