Warsztaty z Jackiem Boneckim w Krakowie

Fomei i EIZO zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, które odbędą się w Krakowie w  sobotę, 8  marca 2014  w Studio Luma (ul.  Ślusarska 9). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 marca 2014. Liczba miejsc ograniczona!
fot. Jacek Bonecki


Dużą przyjemnością jest obserwowanie Jacka przy pracy - zamienia się niemalże w kota, cierpliwie wyczekującego na swoją zdobycz, czeka na motyw by ten przybrał znaną tylko jemu formę - czeka na światło, by to nadało tej formie znaczenie.

Uczestnicy warsztatów z Jackiem Boneckim będą mieli tę niezwykłą, opisaną przez Marka Poźniaka okazję!

Warsztaty skierowane są do wszystkich entuzjastów fotografii, zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodowców. Podczas całodziennych, nieodpłatnych warsztatów Jacek Bonecki, uznany fotograf i operator filmowy, opowie o swoich doświadczeniach, zaprezentuje specyfikę swojej pracy oraz - w przestrzeni studio fotograficznego - pokaże możliwości działań z  wykorzystaniem sprzętu oświetleniowego Fomei i  monitorów EIZO. 

Celem warsztatów jest prezentacja, poznanie oraz przećwiczenie w praktyce, w niedużej grupie warsztatowej, tajników fotografii, której głównym tematem jest człowiek. Szczególny nacisk położony zostanie na właściwe oddanie barwy i tonu ludzkiego ciała. Przy pomocy elementów języka fotografii, takich jak światło, kontrast, barwa, faktura, perspektywa czy głębia ostrości, Prowadzący pokaże, jak tworzyć atmosferę tajemniczości i  niedopowiedzenia.

Warsztaty podzielone będą na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej Uczestnicy wezmą udział w sesji zdjęciowej w przestrzeni studio fotograficznego, a  następnie będą mogli przeanalizować swoje fotografie na wysokiej jakości monitorach graficznych EIZO. O podstawach kalibracji i zarządzania kolorem opowie Tomasz Obłuski, specjalista marki, natomiast tajemnice studyjnego sprzętu oświetleniowego przedstawi Łukasz Borowski - Product Manager Medikon Polska, przedstawiciela marki Fomei w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem w  bezpłatnych warsztatach z Jackiem Boneckim prosimy o zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny w terminie do 5 marca 2014.

Liczba miejsc ograniczona.


Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w  Krakowie
Termin: 8.03.2014, godz. 11:00-16:00

Studio Luma
ul. Ślusarka 9
Kraków
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4