Warsztaty z Jackiem Boneckim w Krakowie

Fomei i EIZO zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, które odbędą się w Krakowie w  sobotę, 8  marca 2014  w Studio Luma (ul.  Ślusarska 9). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 marca 2014. Liczba miejsc ograniczona!
fot. Jacek Bonecki


Dużą przyjemnością jest obserwowanie Jacka przy pracy - zamienia się niemalże w kota, cierpliwie wyczekującego na swoją zdobycz, czeka na motyw by ten przybrał znaną tylko jemu formę - czeka na światło, by to nadało tej formie znaczenie.

Uczestnicy warsztatów z Jackiem Boneckim będą mieli tę niezwykłą, opisaną przez Marka Poźniaka okazję!

Warsztaty skierowane są do wszystkich entuzjastów fotografii, zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodowców. Podczas całodziennych, nieodpłatnych warsztatów Jacek Bonecki, uznany fotograf i operator filmowy, opowie o swoich doświadczeniach, zaprezentuje specyfikę swojej pracy oraz - w przestrzeni studio fotograficznego - pokaże możliwości działań z  wykorzystaniem sprzętu oświetleniowego Fomei i  monitorów EIZO. 

Celem warsztatów jest prezentacja, poznanie oraz przećwiczenie w praktyce, w niedużej grupie warsztatowej, tajników fotografii, której głównym tematem jest człowiek. Szczególny nacisk położony zostanie na właściwe oddanie barwy i tonu ludzkiego ciała. Przy pomocy elementów języka fotografii, takich jak światło, kontrast, barwa, faktura, perspektywa czy głębia ostrości, Prowadzący pokaże, jak tworzyć atmosferę tajemniczości i  niedopowiedzenia.

Warsztaty podzielone będą na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej Uczestnicy wezmą udział w sesji zdjęciowej w przestrzeni studio fotograficznego, a  następnie będą mogli przeanalizować swoje fotografie na wysokiej jakości monitorach graficznych EIZO. O podstawach kalibracji i zarządzania kolorem opowie Tomasz Obłuski, specjalista marki, natomiast tajemnice studyjnego sprzętu oświetleniowego przedstawi Łukasz Borowski - Product Manager Medikon Polska, przedstawiciela marki Fomei w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem w  bezpłatnych warsztatach z Jackiem Boneckim prosimy o zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny w terminie do 5 marca 2014.

Liczba miejsc ograniczona.


Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w  Krakowie
Termin: 8.03.2014, godz. 11:00-16:00

Studio Luma
ul. Ślusarka 9
Kraków
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2018. Wśród laureatów są Polacy
23 Lip 2018
Jeżeli uważacie, że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia, to koniecznie musicie zobaczyć tegoroczną odsłonę iPhone Photography Awards, która obfituje w zapadające w pamięć kadry. Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy.
0
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0