Warsztaty fotografii reportażowej w Pradze

W dniach 2-5 maja w Pradze w Czechach Grzegorz Klatka i Martin Sterba poprowadzą warsztaty fotografii reportażowej.


W dniach 2 - 5 maja 2013 w czeskiej Pradze doświadczeni reporterzy - Grzegorz Klatka i Martin Sterba poprowadzą autorskie warsztaty fotograficzne. 

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które czują potrzebą pokazywania i komentowania rzeczywistości przy pomocy fotografii, a także dla tych, którzy chcieliby lepiej poznać Czechów - zapowiadają organizatorzy. Program przygotowaliśmy w oparciu o zajęcia praktyczne, na których będziemy wspólnie fotografowali wybrane wydarzenia na terenie Pragi oraz teoretyczne, które pozwolą na indywidualne konsultacje wykonanych prac i portfolio uczestników. Podczas warsztatów pokażemy jak dobierać tematy i realizować własne cykle zdjęć. Opowiemy o zaletach, ograniczeniach tego medium i o tym gdzie leży granica między prawdą a manipulacją w fotografii. Zapoznamy także uczestników ze współczesnymi technikami archiwizacji zdjęć.
 
Najbliższy termin 2 - 5 maja 2013
Liczba miejsc: 8
Cena: 1100 zł

Cena obejmuje:
- 32 godziny zajęć
- 3 noclegi w pensjonacie (+ śniadania)
- trzydniowe bilety komunikacji miejskiej w Pradze (metro, tramwaj, autobus)
- ubezpieczenie

Szczegóły na www.stu6x6.pl w zakładce "warsztaty".
Komentarze
Polecane artykuły
“Fotografia to moje zajęcie” - wywiad z Tadeuszem Rolke
24 Maj 2019
Z aparatem pracuje od 75 lat, ale ani myśli odwieszać go na kołek. O ostatnich projektach, pomysłach na kolejne cykle i o kobietach z Tadeuszem Rolke rozmawia Monika Szewczyk.
2
Moscow International Foto Awards 2019 - Polacy zdominowali sekcję photobooków. Triumfują też w pozostałych kategoriach
23 Maj 2019
Tegoroczna odsłona konkursu MIFA przynosi wiele nagród fotografom znad Wisły. Książki fotograficzne Igora Pisuka i Dominiki Koszowskiej uznane zostały najlepszymi publikacjami roku. Oprócz nich triumfy święci jeszcze 9 fotografów z Polski.
0
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
2
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0