Warsztaty z Christopherem Morrisem

W dniach 14-17 czerwca 2012 w Warszawie odbędą się warsztaty fotograficzne skierowane do średniozaawansowanych fotografów, które poprowadzi Christopher Morris - amerykański fotoreporter wojenny, polityczny oraz portrecista.
fot. Christopher Morris

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla średniozaawansowanych z Christopherem Morrisem - amerykańskim fotoreporterem wojennym, politycznym, portrecistą. W programie m.in. omówienie dotychczasowego dorobku uczestników, fotografowanie na mieście i analiza wykonanych zdjęć. Zajęcia odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2012.

Koszt warsztatów: 1500 zł
Szczegóły i zapisy na: warsztatyfoto@agora.pl

Harmonogram warsztatów:

Dzień 1: Christopher Morris opowie czym się inspiruje, jakie style wykorzystuje w swojej fotografii. Przeanalizuje zdjęcia ważnych dla niego fotoreporterów, których zdjęcia wpłynęły na jego twórczość.

Dzień 2: Pół dnia zostanie poświęcone na przyjrzenie się pracom każdego uczestnika warsztatu. Będą oni mieli również za zadanie wymyślenie wcześniej tematu, nad którym chcieliby pracować przez dwa kolejne dni. Resztę dnia uczestnicy warsztatów spędzą na pracy nad swoimi tematami. Wszystko będzie się odbywać pod okiem Chrisa.

Dzień 3: Uczestnicy warsztatu pokazują Chrisowi tzw. "surówkę". Rozpocznie się praca nad edycją zdjęć. Chris będzie pracował z każdym indywidualnie i będzie dostępny cały dzień.

Dzień 4: Prezentacja gotowych materiałów przed całą grupą. Analiza i krytyka.
fot. Christopher Morris

Christopher Morris ( ur. w Kalifornii w 1958 r.), amerykański fotoreporter. Sławę przyniosły mu zdjęcia wojenne. Fotografował m.in. podczas wojen w Czeczenii, Jugosławii, Somalii, Afganistanie, Zatoce Perskiej, Iraku. Po narodzinach pierwszej córki postanowił skończyć z fotografią wojenną. Zajął się polityką. Fotografował prezydenta George'a W. Busha, i Baracka Obamę dla magazynu Time. Jest jednym z założycieli prestiżowej agencji fotograficznej VII. W ciągu ostatnich lat Morris pracował nad monografią pt. "Moja Ameryka", w której przedstawił on oblicze amerykańskiego republikanizmu poprzez portrety i krajobrazy. "Mam nadzieję, że oglądający zobaczy to co ja widziałem i poczuje to co ja poczułem - naród, który przewiązał oczy amerykańską flagą tak mocno, że oślepł." Morris jest zdobywcą wielu nagród m.in. Robert Capa Gold Medal award, World Press Photo award, Visa d'Or, The Olivier Rebbot award.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0