Warsztaty z Christopherem Morrisem

W dniach 14-17 czerwca 2012 w Warszawie odbędą się warsztaty fotograficzne skierowane do średniozaawansowanych fotografów, które poprowadzi Christopher Morris - amerykański fotoreporter wojenny, polityczny oraz portrecista.
fot. Christopher Morris

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla średniozaawansowanych z Christopherem Morrisem - amerykańskim fotoreporterem wojennym, politycznym, portrecistą. W programie m.in. omówienie dotychczasowego dorobku uczestników, fotografowanie na mieście i analiza wykonanych zdjęć. Zajęcia odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2012.

Koszt warsztatów: 1500 zł
Szczegóły i zapisy na: warsztatyfoto@agora.pl

Harmonogram warsztatów:

Dzień 1: Christopher Morris opowie czym się inspiruje, jakie style wykorzystuje w swojej fotografii. Przeanalizuje zdjęcia ważnych dla niego fotoreporterów, których zdjęcia wpłynęły na jego twórczość.

Dzień 2: Pół dnia zostanie poświęcone na przyjrzenie się pracom każdego uczestnika warsztatu. Będą oni mieli również za zadanie wymyślenie wcześniej tematu, nad którym chcieliby pracować przez dwa kolejne dni. Resztę dnia uczestnicy warsztatów spędzą na pracy nad swoimi tematami. Wszystko będzie się odbywać pod okiem Chrisa.

Dzień 3: Uczestnicy warsztatu pokazują Chrisowi tzw. "surówkę". Rozpocznie się praca nad edycją zdjęć. Chris będzie pracował z każdym indywidualnie i będzie dostępny cały dzień.

Dzień 4: Prezentacja gotowych materiałów przed całą grupą. Analiza i krytyka.
fot. Christopher Morris

Christopher Morris ( ur. w Kalifornii w 1958 r.), amerykański fotoreporter. Sławę przyniosły mu zdjęcia wojenne. Fotografował m.in. podczas wojen w Czeczenii, Jugosławii, Somalii, Afganistanie, Zatoce Perskiej, Iraku. Po narodzinach pierwszej córki postanowił skończyć z fotografią wojenną. Zajął się polityką. Fotografował prezydenta George'a W. Busha, i Baracka Obamę dla magazynu Time. Jest jednym z założycieli prestiżowej agencji fotograficznej VII. W ciągu ostatnich lat Morris pracował nad monografią pt. "Moja Ameryka", w której przedstawił on oblicze amerykańskiego republikanizmu poprzez portrety i krajobrazy. "Mam nadzieję, że oglądający zobaczy to co ja widziałem i poczuje to co ja poczułem - naród, który przewiązał oczy amerykańską flagą tak mocno, że oślepł." Morris jest zdobywcą wielu nagród m.in. Robert Capa Gold Medal award, World Press Photo award, Visa d'Or, The Olivier Rebbot award.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0