Warsztaty z Christopherem Morrisem

W dniach 14-17 czerwca 2012 w Warszawie odbędą się warsztaty fotograficzne skierowane do średniozaawansowanych fotografów, które poprowadzi Christopher Morris - amerykański fotoreporter wojenny, polityczny oraz portrecista.
fot. Christopher Morris

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla średniozaawansowanych z Christopherem Morrisem - amerykańskim fotoreporterem wojennym, politycznym, portrecistą. W programie m.in. omówienie dotychczasowego dorobku uczestników, fotografowanie na mieście i analiza wykonanych zdjęć. Zajęcia odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2012.

Koszt warsztatów: 1500 zł
Szczegóły i zapisy na: warsztatyfoto@agora.pl

Harmonogram warsztatów:

Dzień 1: Christopher Morris opowie czym się inspiruje, jakie style wykorzystuje w swojej fotografii. Przeanalizuje zdjęcia ważnych dla niego fotoreporterów, których zdjęcia wpłynęły na jego twórczość.

Dzień 2: Pół dnia zostanie poświęcone na przyjrzenie się pracom każdego uczestnika warsztatu. Będą oni mieli również za zadanie wymyślenie wcześniej tematu, nad którym chcieliby pracować przez dwa kolejne dni. Resztę dnia uczestnicy warsztatów spędzą na pracy nad swoimi tematami. Wszystko będzie się odbywać pod okiem Chrisa.

Dzień 3: Uczestnicy warsztatu pokazują Chrisowi tzw. "surówkę". Rozpocznie się praca nad edycją zdjęć. Chris będzie pracował z każdym indywidualnie i będzie dostępny cały dzień.

Dzień 4: Prezentacja gotowych materiałów przed całą grupą. Analiza i krytyka.
fot. Christopher Morris

Christopher Morris ( ur. w Kalifornii w 1958 r.), amerykański fotoreporter. Sławę przyniosły mu zdjęcia wojenne. Fotografował m.in. podczas wojen w Czeczenii, Jugosławii, Somalii, Afganistanie, Zatoce Perskiej, Iraku. Po narodzinach pierwszej córki postanowił skończyć z fotografią wojenną. Zajął się polityką. Fotografował prezydenta George'a W. Busha, i Baracka Obamę dla magazynu Time. Jest jednym z założycieli prestiżowej agencji fotograficznej VII. W ciągu ostatnich lat Morris pracował nad monografią pt. "Moja Ameryka", w której przedstawił on oblicze amerykańskiego republikanizmu poprzez portrety i krajobrazy. "Mam nadzieję, że oglądający zobaczy to co ja widziałem i poczuje to co ja poczułem - naród, który przewiązał oczy amerykańską flagą tak mocno, że oślepł." Morris jest zdobywcą wielu nagród m.in. Robert Capa Gold Medal award, World Press Photo award, Visa d'Or, The Olivier Rebbot award.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0