Warsztaty z Christopherem Morrisem

W dniach 14-17 czerwca 2012 w Warszawie odbędą się warsztaty fotograficzne skierowane do średniozaawansowanych fotografów, które poprowadzi Christopher Morris - amerykański fotoreporter wojenny, polityczny oraz portrecista.
fot. Christopher Morris

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla średniozaawansowanych z Christopherem Morrisem - amerykańskim fotoreporterem wojennym, politycznym, portrecistą. W programie m.in. omówienie dotychczasowego dorobku uczestników, fotografowanie na mieście i analiza wykonanych zdjęć. Zajęcia odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2012.

Koszt warsztatów: 1500 zł
Szczegóły i zapisy na: warsztatyfoto@agora.pl

Harmonogram warsztatów:

Dzień 1: Christopher Morris opowie czym się inspiruje, jakie style wykorzystuje w swojej fotografii. Przeanalizuje zdjęcia ważnych dla niego fotoreporterów, których zdjęcia wpłynęły na jego twórczość.

Dzień 2: Pół dnia zostanie poświęcone na przyjrzenie się pracom każdego uczestnika warsztatu. Będą oni mieli również za zadanie wymyślenie wcześniej tematu, nad którym chcieliby pracować przez dwa kolejne dni. Resztę dnia uczestnicy warsztatów spędzą na pracy nad swoimi tematami. Wszystko będzie się odbywać pod okiem Chrisa.

Dzień 3: Uczestnicy warsztatu pokazują Chrisowi tzw. "surówkę". Rozpocznie się praca nad edycją zdjęć. Chris będzie pracował z każdym indywidualnie i będzie dostępny cały dzień.

Dzień 4: Prezentacja gotowych materiałów przed całą grupą. Analiza i krytyka.
fot. Christopher Morris

Christopher Morris ( ur. w Kalifornii w 1958 r.), amerykański fotoreporter. Sławę przyniosły mu zdjęcia wojenne. Fotografował m.in. podczas wojen w Czeczenii, Jugosławii, Somalii, Afganistanie, Zatoce Perskiej, Iraku. Po narodzinach pierwszej córki postanowił skończyć z fotografią wojenną. Zajął się polityką. Fotografował prezydenta George'a W. Busha, i Baracka Obamę dla magazynu Time. Jest jednym z założycieli prestiżowej agencji fotograficznej VII. W ciągu ostatnich lat Morris pracował nad monografią pt. "Moja Ameryka", w której przedstawił on oblicze amerykańskiego republikanizmu poprzez portrety i krajobrazy. "Mam nadzieję, że oglądający zobaczy to co ja widziałem i poczuje to co ja poczułem - naród, który przewiązał oczy amerykańską flagą tak mocno, że oślepł." Morris jest zdobywcą wielu nagród m.in. Robert Capa Gold Medal award, World Press Photo award, Visa d'Or, The Olivier Rebbot award.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0
Jacob Aue Sobol: „Gdy patrzę dziś na swoje aparaty, nawet nie chcę ich dotykać”
4 Paź 2018
O powodach odwieszenia aparatu na kołek, nowych początkach i łowieniu ryb, z fotografem Magnum Jacobem Aue Sobolem rozmawia Joanna Kinowska.
0
Michael Kowalczyk: „Fotografia jest niewyczerpanym źródłem wyzwań“
3 Paź 2018
Michael Kowalczyk urodził się w 1979 roku we Wrocławiu. Dziesięć lat później jego rodzina wyemigrowała do Niemiec, skąd Kowalczyk zaczął podróżować po całym świecie. Dziś z aparatem w ręku uwiecznia napotkane na całym globie sytuacje, promując jednocześnie fotografię uliczną.
0
Fotografie blokowisk z Radomia promują Apple. Rozmawialiśmy z ich autorem Patrykiem Wikalińskim
2 Paź 2018
- Próbuję za pomocą koloru i perspektywy zmieniać rzeczywistość - mówi pochodzący z Radomia Patryk Wikaliński, który został wyróżniony przez firmę Apple. Jego seria minimalistycznych, utrzymanych w pastelowych barwach zdjęć radomskich blokowisk, jest częścią kampanii „Shot on iPhone”. Zapytaliśmy autora zdjęć, jak to się stało, że technologiczny gigant dostrzegł jego twórczość.
0