Warsztaty fotograficzne "Piękno Tatr"

W dniach 10-12 września 2010 roku w Gliczarowie Górnym odbędą się warsztaty fotograficzne dla początkujących "Piękno Tatr". Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawami świadomej fotografii pejzażowej i ułatwienie poszukiwania własnego stylu. W programie przewidziano zajęcia plenerowe, w tym wycieczkę w Tatry oraz wycieczkę objazdową, jak również wykłady teoretyczne i omówienie zdjęć uczestników. Zajęcia będą prowadzone przez Macieja Duczyńskiego, znanego i cenionego fotografa i podróżnika.
fot. Maciej Duczyński
Zachęcamy do udziału w warsztatach fotograficznych "Piękno Tatr". Tatry to najbardziej znane i fotogeniczne góry w Polsce. Ich piękno wysławiane jest od wieków w poezji, malarstwie a także fotografii. Celem warsztatów jest wprowadzenie do zagadnienia świadomej fotografii pejzażu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez Macieja Duczyńskiego. W warsztatach może wziąć udział 16 osób a koszt warsztatów to 450 złotych od osoby.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawami fotografii krajobrazowej. Zrozumienie podstaw w postaci doboru odpowiedniej ogniskowej, zależności pomiędzy porą dnia i odpowiednią przesłoną leży u podstaw wartościowej fotografii. Oprócz omówienia tych podstaw istotną tematyką warsztatów jest odpowiednie przygotowanie się do fotografii w terenie, dobór akcesoriów fotograficznych czy wybór miejsca. W czasie zajęć teoretycznych wiele miejsca poświęcone zostanie cyfrowej obróbce zdjęć, w tym technice HDR i innym technikom przygotowywania zdjęć do wydruku i publikacji w Internecie. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci laptopa i sprzętu fotograficznego.

Maciej Duczyński - podróżnik i fotograf, laureat kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Szuka własnego spojrzenia na fotografię, inspirując się pracami mistrzów fotografii - Ansela Adamsa i wielu innych, specjalizuje się w technice HDR. Zorganizował już wiele wystaw fotograficznych, w tym pokazujących piękno gór Europy. Ostatni wyjazd do Islandii zaowocował wspaniałymi pejzażami tej niedostępnej i surowej krainy. Zdjęcia i informacje o prowadzącym na stronie www.lonelywolf.pl.

Więcej informacji: www.wgliczarowie.pl.

Informacje i rezerwacja:
Krzysztof Siwirski,
Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F
www.wgliczarowie.pl.
wgliczarowie@gmail.com
Tel. 600-011-745
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0