Warsztaty fotograficzne "Piękno Tatr"

W dniach 10-12 września 2010 roku w Gliczarowie Górnym odbędą się warsztaty fotograficzne dla początkujących "Piękno Tatr". Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawami świadomej fotografii pejzażowej i ułatwienie poszukiwania własnego stylu. W programie przewidziano zajęcia plenerowe, w tym wycieczkę w Tatry oraz wycieczkę objazdową, jak również wykłady teoretyczne i omówienie zdjęć uczestników. Zajęcia będą prowadzone przez Macieja Duczyńskiego, znanego i cenionego fotografa i podróżnika.
fot. Maciej Duczyński
Zachęcamy do udziału w warsztatach fotograficznych "Piękno Tatr". Tatry to najbardziej znane i fotogeniczne góry w Polsce. Ich piękno wysławiane jest od wieków w poezji, malarstwie a także fotografii. Celem warsztatów jest wprowadzenie do zagadnienia świadomej fotografii pejzażu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez Macieja Duczyńskiego. W warsztatach może wziąć udział 16 osób a koszt warsztatów to 450 złotych od osoby.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawami fotografii krajobrazowej. Zrozumienie podstaw w postaci doboru odpowiedniej ogniskowej, zależności pomiędzy porą dnia i odpowiednią przesłoną leży u podstaw wartościowej fotografii. Oprócz omówienia tych podstaw istotną tematyką warsztatów jest odpowiednie przygotowanie się do fotografii w terenie, dobór akcesoriów fotograficznych czy wybór miejsca. W czasie zajęć teoretycznych wiele miejsca poświęcone zostanie cyfrowej obróbce zdjęć, w tym technice HDR i innym technikom przygotowywania zdjęć do wydruku i publikacji w Internecie. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci laptopa i sprzętu fotograficznego.

Maciej Duczyński - podróżnik i fotograf, laureat kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Szuka własnego spojrzenia na fotografię, inspirując się pracami mistrzów fotografii - Ansela Adamsa i wielu innych, specjalizuje się w technice HDR. Zorganizował już wiele wystaw fotograficznych, w tym pokazujących piękno gór Europy. Ostatni wyjazd do Islandii zaowocował wspaniałymi pejzażami tej niedostępnej i surowej krainy. Zdjęcia i informacje o prowadzącym na stronie www.lonelywolf.pl.

Więcej informacji: www.wgliczarowie.pl.

Informacje i rezerwacja:
Krzysztof Siwirski,
Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F
www.wgliczarowie.pl.
wgliczarowie@gmail.com
Tel. 600-011-745
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0