Warsztaty fotograficzne "Piękno Tatr"

W dniach 10-12 września 2010 roku w Gliczarowie Górnym odbędą się warsztaty fotograficzne dla początkujących "Piękno Tatr". Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawami świadomej fotografii pejzażowej i ułatwienie poszukiwania własnego stylu. W programie przewidziano zajęcia plenerowe, w tym wycieczkę w Tatry oraz wycieczkę objazdową, jak również wykłady teoretyczne i omówienie zdjęć uczestników. Zajęcia będą prowadzone przez Macieja Duczyńskiego, znanego i cenionego fotografa i podróżnika.
fot. Maciej Duczyński
Zachęcamy do udziału w warsztatach fotograficznych "Piękno Tatr". Tatry to najbardziej znane i fotogeniczne góry w Polsce. Ich piękno wysławiane jest od wieków w poezji, malarstwie a także fotografii. Celem warsztatów jest wprowadzenie do zagadnienia świadomej fotografii pejzażu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez Macieja Duczyńskiego. W warsztatach może wziąć udział 16 osób a koszt warsztatów to 450 złotych od osoby.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawami fotografii krajobrazowej. Zrozumienie podstaw w postaci doboru odpowiedniej ogniskowej, zależności pomiędzy porą dnia i odpowiednią przesłoną leży u podstaw wartościowej fotografii. Oprócz omówienia tych podstaw istotną tematyką warsztatów jest odpowiednie przygotowanie się do fotografii w terenie, dobór akcesoriów fotograficznych czy wybór miejsca. W czasie zajęć teoretycznych wiele miejsca poświęcone zostanie cyfrowej obróbce zdjęć, w tym technice HDR i innym technikom przygotowywania zdjęć do wydruku i publikacji w Internecie. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci laptopa i sprzętu fotograficznego.

Maciej Duczyński - podróżnik i fotograf, laureat kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Szuka własnego spojrzenia na fotografię, inspirując się pracami mistrzów fotografii - Ansela Adamsa i wielu innych, specjalizuje się w technice HDR. Zorganizował już wiele wystaw fotograficznych, w tym pokazujących piękno gór Europy. Ostatni wyjazd do Islandii zaowocował wspaniałymi pejzażami tej niedostępnej i surowej krainy. Zdjęcia i informacje o prowadzącym na stronie www.lonelywolf.pl.

Więcej informacji: www.wgliczarowie.pl.

Informacje i rezerwacja:
Krzysztof Siwirski,
Willa W Gliczarowie, 34-425 Gliczarów Górny 116F
www.wgliczarowie.pl.
wgliczarowie@gmail.com
Tel. 600-011-745
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0