Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS - test

W sierpniu 2008 Canon wprowadził na rynek amatorski obiektyw z imponującym, ponad 11-krotmym zoomem i stabilizacją, która pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 4 EV. Duży zakres ogniskowych najczęściej wiąże się z osłabieniem parametrów optycznych obiektywu. Podczas testu sprawdzimy czy udało się tego uniknąć w Canonie EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS.

12. Podsumowanie

Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS to amatorski obiektyw przeznaczony dla osób, które potrzebują szerokiego zakresu ogniskowych, a jednocześnie nie chcą nosić kilku obiektywów. Testowany zoom ma stosunkowo dobrą rozdzielczość od początku do połowy zakresu ogniskowych, później zaczyna się psuć, a na końcu spada do niepokojących wartości. Sytuacja dystorsji, winietowania i aberracji też nie wygląda najlepiej. Dużą zaletą obiektywu jest 11-krotny zoom i bardzo dobra stabilizacja, która umożliwia robienie nieporuszonych zdjęć na dużych ogniskowych w słabo oświetlonych miejscach.

Ocena( w skali 1-6):
Konstrukcja: 4
Autofokus: 4
Stabilizacja: 5
Rozdzielczość: 3
Rozmycie : 3,5
Aberracja chromatyczna: 3
Dystorsja : 3,5
Winietowanie: 4
Odblaski: 4,5
Ocena średnia: 3.8
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0