Sony A550 - test

27 sierpnia premierę miały dwa bardzo ciekawe modele lustrzanek Sony: A500 oraz A550. W tym teście zajmiemy się bardziej zaawansowanym korpusem, posiadającym 14,5-megapikselowy przetwornik Exmor CMOS, 3-calowy, ruchomy wyświetlacz LCD oraz tradycyjnie szybki system Live View. Do nowości należy zaliczyć szybki tryb seryjny do 7 kl/s oraz zdjęcia HDR prosto z aparatu.
O Sony A550 pisaliśmy wcześniej w artykułach pt. Sony A550 - pierwsze zdjęcia testowe oraz Sony A550 - próbki HDR Auto.Serię lustrzanek Sony A5** możemy z czystym sumieniem zakwalifikować do grupy aparatów przeznaczonych dla ambitnych miłośników fotografii. Wyróżnia się ona zdecydowanie na tle najniżej plasowanej A2** oraz amatorskiej A3** (modele A330 oraz A380). Zmianą zauważalną na pierwszy rzut oka jest powrót do pełnowymiarowego gripa, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom o dużych dłoniach oraz dla tych, dla których pewność uchwytu ma duże znaczenie. Wśród nowinek warto wyrożnić nową matrycę Exmor CMOS. Producent zapewnia, iż dzięki niej możemy wykonywać zdjęcia o bardzo niskim poziomie szumu dla wysokich czułości ISO - jak jest w rzeczywistości można zobaczyć w rozdziale poświęconym jakości zdjęć. Przyjrzymy się również szybkiemu trybowi seryjnemu - 7 kl/s w pełnej rozdzielczości to bardzo dobry wynik, nawet jeśli układ AF jest wówczas nieaktywny. Inną ciekawą funkcją są zdjęcia HDR - aparat sam robi serię zdjęć oraz tworzy z nich jedno o większej rozpiętości tonalnej.
Sony A550

Sony A550

Test został podzielony na następujące części:
  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0