Sony A550 - test

27 sierpnia premierę miały dwa bardzo ciekawe modele lustrzanek Sony: A500 oraz A550. W tym teście zajmiemy się bardziej zaawansowanym korpusem, posiadającym 14,5-megapikselowy przetwornik Exmor CMOS, 3-calowy, ruchomy wyświetlacz LCD oraz tradycyjnie szybki system Live View. Do nowości należy zaliczyć szybki tryb seryjny do 7 kl/s oraz zdjęcia HDR prosto z aparatu.
O Sony A550 pisaliśmy wcześniej w artykułach pt. Sony A550 - pierwsze zdjęcia testowe oraz Sony A550 - próbki HDR Auto.Serię lustrzanek Sony A5** możemy z czystym sumieniem zakwalifikować do grupy aparatów przeznaczonych dla ambitnych miłośników fotografii. Wyróżnia się ona zdecydowanie na tle najniżej plasowanej A2** oraz amatorskiej A3** (modele A330 oraz A380). Zmianą zauważalną na pierwszy rzut oka jest powrót do pełnowymiarowego gripa, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom o dużych dłoniach oraz dla tych, dla których pewność uchwytu ma duże znaczenie. Wśród nowinek warto wyrożnić nową matrycę Exmor CMOS. Producent zapewnia, iż dzięki niej możemy wykonywać zdjęcia o bardzo niskim poziomie szumu dla wysokich czułości ISO - jak jest w rzeczywistości można zobaczyć w rozdziale poświęconym jakości zdjęć. Przyjrzymy się również szybkiemu trybowi seryjnemu - 7 kl/s w pełnej rozdzielczości to bardzo dobry wynik, nawet jeśli układ AF jest wówczas nieaktywny. Inną ciekawą funkcją są zdjęcia HDR - aparat sam robi serię zdjęć oraz tworzy z nich jedno o większej rozpiętości tonalnej.
Sony A550

Sony A550

Test został podzielony na następujące części:
  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0