Samsung NV3 - test

Po pierwszym kontakcie z serią NV Samsunga nie mogliśmy doczekać się egzemplarzy seryjnych, aby można było przeprowadzić ich pełny test. Do redakcji Fotopolis.pl trafił model o najniższym numerze NV3. Czy spełnił nasze oczekiwania? Oto test pierwszego z Samsungów z serii NV.
7. Podsumowanie
Samsung NV3 jest produktem wyjątkowym. Produktem, gdyż zatraca się w nim granica pomiędzy aparatem fotograficznym, odtwarzaczem MP3 czy MPEG4, dyktafonem i bardzo ładnym przedmiotem, który chciałoby się mieć w posiadaniu. Nie można go ocenić jedynie z punktu widzenia fotografii, gdyż nie tylko dla niej był on stworzony. Jednak dla czytelników Fotopolis.pl najważniejsze są cechy fotograficzne. A tu jest dobrze. Jedyne wady to wysoki ekwiwalent czułości, który nie radzi sobie z oddaniem barw, oraz niezbyt precyzyjny autofokus. Nie są to wady poważne, gdyż zazwyczaj nie ma potrzeby korzystania z wysokich czułości, a do autofokusa można się przyzwyczaić i "trafiać" nim w obiekty, które mają ostre krawędzie ułatwiające ustawienie ostrości.

Bardzo dobrze spisał się w naszym teście obiektyw. Cechuje go wysoka ostrość i rozdzielczość na całej powierzchni klatki, a w konstrukcjach kieszonkowych aparatów jest to raczej rzadki przypadek. Przyjemne i łatwe w obsłudze jest menu, naturalne oddanie barw ułatwia wykonywanie wydruków bezpośrednio z aparatu, system stabilizacji obrazu umożliwia wydłużenie czasu naświetlania. Można powiedzieć, że zalety nowego Samsunga zdecydowanie przewyższają jego wady.

Znakomite wyposażenie dodatkowe, które otrzymujemy razem z aparatem z pewnością zachęci do jego kupna. Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji o cenie NV3, ale z przecieków wynika, że będzie się kształtowała na przeciętnym poziomie aparatów kieszonkowych. Spowoduje to zapewne spore zamieszanie na rynku kompaktów.

Aparat Samsung NV3 uzyskał wynik 75%


Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknijKomentarze
Polecane artykuły
Czy fotografia i zjawiska nadprzyrodzone to dobrana para? Odwiedziliśmy tegoroczny Fotofestiwal
3 Lip 2019
Z niektórymi miesiącami związane są nieodłącznie pewne wydarzenia. I tak czerwiec od razu kojarzy nam się z łódzkim Fotofestiwalem. Staramy się go odwiedzić co roku, choć na chwilę. Przyglądamy się tegorocznej edycji wydarzenia.
0
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0