Nikon D850 - testy studyjne i zdjęcia plenerowe

W naszej redakcji na krótko zagościła najnowsza, porażająca specyfikacją lustrzanka Nikona. Na pełen test będziecie jeszcze musieli poczekać, ale już teraz nową matrycę sprawdziliśmy zarówno w studio jak i w praktyce.

0
Maciej Luśtyk
15 Wrzesień 2017
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Podsumowanie

Testy jakości obrazu utwierdzają nasze pierwsze wrażenia i jeszcze mocniej przekonują, że mamy do czynienia z wyjątkowym aparatem, który pod wieloma względami wyprzedza konkurencję i który jest w stanie zaspokoić potrzeby większości zawodowców. Co prawda, nie obyło się bez wpadki w przypadku automatycznego balansu bieli, niemniej jednak nie jest to rzecz, która przekreślałaby użyteczność aparatu.

Najważniejszym pytaniem wciąż pozostaje jednak to jak Nikon D850 jest w stanie poradzić sobie fotografowaniem dynamicznych scen, gdzie konieczne jest użycie ciągłego, śledzącego autofokusa. Bo choć aparat może pochwalić się całkiem szybkim trybem seryjnym, pojemnym buforem i wyposażony został w ten sam system AF co flagowy model D5, a pomiar pojedynczy ostrzy błyskawicznie nawet w przypadku zdjęć nocnych, to dopiero skuteczność systemu śledzenia pokaże nam czy sprawdzi się on także w wymagającej fotografii sportowej.

Jeśli tak, Nikon D850 stanie się zapewne standardem branży, do którego będzie starała się równać  konkurencja. Dawno już bowiem nie widzieliśmy tak uniwersalnego korpusu. O tym jednak przekonamy się dopiero, gdy będziemy mogli poddać aparat pełnej procedurze testowej.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - test aparatu
Nikon Z50 - test aparatu
To pierwszy bezlusterkowiec Nikona z matrycą APS-C. Mały, lekki, a jednocześnie intuicyjny i funkcjonalny ma zaspokoić potrzeby średniozaawansowanych miłośników...
3
2
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Nikon D780 pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Czy jednak warto przesiadać się na nią z i tak świetnego Nikona D750?...
9
1
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
6
Powiązane artykuły