Nokia Lumia 1020 - test

Lumia 1020 to najnowszy smartfon firmy Nokia, z najbardziej zaawansowaną 41-megapikselową matrycą, która debiutowała w modelu 808 PureView. Smartfon Nokii działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut

7. Podsumowanie

Nokia Lumia 1020 to zaawansowany smartfon oferujący niespotykaną w innych modelach wielkość obrazu. Dzięki temu uzyskujemy obrazy o dużej szczegółowości. Urządzenie jest ciekawie i funkcjonalnie zaprojektowane, chociaż do niektórych rozwiązań trzeba się przyzwyczaić.

Do jego zalet zaliczyć trzeba bardzo dobrą jakość obrazu, aż do ISO 400. W stosunku do modelu 808 PureView poprawiono też znacznie jakość na wyższych czułościach (ISO 800 i 1600).

Niewątpliwym plusem jest możliwość manualnej zmiany takich parametrów obrazu jak czułość, balans bieli czy kompensacji ekspozycji. Za minus uważamy nie do końca spójne menu, które mogłoby być lepiej rozwiązane i niezbyt szybki autofokus.

Nokia Lumia 1020 to aparat, który powtórnie podnosi poprzeczkę w kwestii jakości obrazu oferowanej przez smartfony. W tej chwili żaden inny model na rynku nie dysponuje matrycą o rozdzielczości 41-megapikseli. Smartfon może spokojnie konkurować z innymi urządzeniami z tego segmentu rynku.

+ bardzo dobra jakość obrazu na niskich czułościach

+ przyzwoita jakość obrazu na wyższych czułościach

+ niespotykana w innych smartfonach wielkość obrazu

+ zaawansowane funkcje fotograficzne, takie jak zmiana czułości, balansu bieli i bracketing

+ tryb Pro Cam

+ dodatkowe akcesoria

- niespójne menu

- wolny autofokus

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
14
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
24
3
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
W nasze ręce, na jeden dzień, wpadł pierwszy w Polsce egzemplarz średnioformatowej lustrzanki z 64-milionowym sensorem o proporcjach 3:2. Czy po dwóch latach od...
18
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)