Nokia Lumia 1020 - test

Lumia 1020 to najnowszy smartfon firmy Nokia, z najbardziej zaawansowaną 41-megapikselową matrycą, która debiutowała w modelu 808 PureView. Smartfon Nokii działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
18 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut

6. Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów

Kolejną część naszego testu poświęciliśmy sprawdzeniu możliwości aparatu w warunkach studyjnych. Pierwszą rzeczą, która nas w tym przypadku interesowała była reprodukcja szczegółów na wszystkich czułościach.

Jakość obrazu jest najlepsza na ISO 100. Do ISO 400 spadek jakości jest nieznaczny. Pierwsze poważniejsze zmiany pojawiają się przy ISO 800. Wzrasta szum i spada szczegółowość obrazu. Wraz ze wzrostem czułości proces pogorszenia jakości obrazu postępuje. Za ostatnią akceptowalną czułość uznaliśmy ISO 1600. Przy ISO 3200 obraz jest już mocno zniekształcony - wzrasta kontrast, wytracają się kolory i gubi szczegółowość.

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200


Drugą rzeczą, której przyglądaliśmy się w tej części była reprodukcja kolorów. Wszystkie kolory zostały odwzorowanie we właściwy sposób. Nie mieliśmy zastrzeżeń do żadnej barwy. Wszystkie składowe RGB są poprawnie przedstawione na zdjęciu.

ISO 100


Nasz test studyjny pokazał, że aparat fotograficzny wbudowany w smartfon Nokia Lumia 1020 oferuje bardzo dobrą jakość na niskiach czułościach. Całkiem dobrze wypadają również wyższe czułości (800 i 1600 ISO). Zdjęcia wykonane w pełnej rozdzielczości oferują niespotykaną w innych smartfonach wielkość plików, która przekłada się na późniejsze możliwości edycyjne.
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
W Alpach z Olympusem OM-D E-M5 Mark III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W Alpach z Olympusem OM-D E-M5 Mark III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy korpus Olympus OM-D E-M5 Mark III mieliśmy już okazję przetestować w terenie. Czy rzeczywiście zasługuje na miano aparatu najlepiej ucieleśniającego ideę...
0
0
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
23
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)