Nokia Lumia 1020 - test

Lumia 1020 to najnowszy smartfon firmy Nokia, z najbardziej zaawansowaną 41-megapikselową matrycą, która debiutowała w modelu 808 PureView. Smartfon Nokii działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
18 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut

4. Użytkowanie

Aparat jest gotowy do pracy po ok. 2 sekundach. Zdjęcia można zrobić dotykając wybrany fragment ekranu (tryb Aparat) lub za pomocą ikonki (tryb Pro Cam). W obu trybach migawkę można wyzwolić za pomocą bocznego przycisku.
Autofokus działa poprawnie, ale nie jest zbyt szybki, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Korzystanie z poszczególnych funkcji nie zawsze jest intuicyjne. Brakuje spójnego systemu wyświetlania się podmenu, co pokazują poniższe obrazki. Podmenu wyboru czułości otwiera się jako osobna strona na szarym tle, natomiast podmenu balansu bieli na tej samej stronie na białym tle. Naszym zdaniem dobrze by było, gdyby oba podmenu wyświetlały się w podobny sposób.

Menu i podmenu wyboru czułości

Menu i podmenu wyboru balansu bieli

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)