Nokia Lumia 1020 - test

Lumia 1020 to najnowszy smartfon firmy Nokia, z najbardziej zaawansowaną 41-megapikselową matrycą, która debiutowała w modelu 808 PureView. Smartfon Nokii działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
18 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut

3. Pro Cam

Ekran początkowy w trybie Pro Cam wygląda trochę inaczej niż w trybie Aparat. Po lewej stronie na dole ekranu znajduje się przełącznik trybów, po środku ikonka wyzwalająca migawkę, a z lewej dojście do bardziej zaawansowanych ustawień aparatu, takich jak tryb przedniej kamery, samowyzwalacz i bracketing.

Menu i podmenu w trybie Pro Cam


Wchodząc w głąb ustawień zmienimy format obrazu (4:3 lub 16x9) i tryb wykonywania zdjęć (JPEG 5MP lub JPEG 5MP + 38MP, w którym zapisywane jest dodatkowo zdjęcie o rozdzielczości 5MP, które można łatwo udostępnić).

Z prawej strony ekranu znajdują się malutkie ikonki służące do zmiany trybu lampy błyskowej, balansu bieli, ISO, odległości, czasu otwarcia migawki oraz korekcji ekspozycji.

Wirtualna tarcza nastaw


Ciekawostką jest wirtualna tarcza nastaw, do której dostajemy się przeciągając ikonę wyzwalania migawki w górę. Przesuwając w lewo lub prawo ikonki umieszczone na wycinkach koła możemy manualnie ustawiać wyżej wymienione parametry.

Dotykając wybranej ikonki z prawej strony ekranu rozwijamy tylko ten parametr, który nas interesuje. Czerwona linia informuje nas o tym, że wybrana kombinacja parametrów może nie zaowocować udanym zdjęciem (zbyt wysoka czułość, za długi czas, zdjęcie prześwietlone).
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
22
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)