Nokia Lumia 1020 - test

Lumia 1020 to najnowszy smartfon firmy Nokia, z najbardziej zaawansowaną 41-megapikselową matrycą, która debiutowała w modelu 808 PureView. Smartfon Nokii działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut

3. Pro Cam

Ekran początkowy w trybie Pro Cam wygląda trochę inaczej niż w trybie Aparat. Po lewej stronie na dole ekranu znajduje się przełącznik trybów, po środku ikonka wyzwalająca migawkę, a z lewej dojście do bardziej zaawansowanych ustawień aparatu, takich jak tryb przedniej kamery, samowyzwalacz i bracketing.

Menu i podmenu w trybie Pro Cam

Wchodząc w głąb ustawień zmienimy format obrazu (4:3 lub 16x9) i tryb wykonywania zdjęć (JPEG 5MP lub JPEG 5MP + 38MP, w którym zapisywane jest dodatkowo zdjęcie o rozdzielczości 5MP, które można łatwo udostępnić).

Z prawej strony ekranu znajdują się malutkie ikonki służące do zmiany trybu lampy błyskowej, balansu bieli, ISO, odległości, czasu otwarcia migawki oraz korekcji ekspozycji.

Wirtualna tarcza nastaw

Ciekawostką jest wirtualna tarcza nastaw, do której dostajemy się przeciągając ikonę wyzwalania migawki w górę. Przesuwając w lewo lub prawo ikonki umieszczone na wycinkach koła możemy manualnie ustawiać wyżej wymienione parametry.

Dotykając wybranej ikonki z prawej strony ekranu rozwijamy tylko ten parametr, który nas interesuje. Czerwona linia informuje nas o tym, że wybrana kombinacja parametrów może nie zaowocować udanym zdjęciem (zbyt wysoka czułość, za długi czas, zdjęcie prześwietlone).

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
14
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
24
3
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
W nasze ręce, na jeden dzień, wpadł pierwszy w Polsce egzemplarz średnioformatowej lustrzanki z 64-milionowym sensorem o proporcjach 3:2. Czy po dwóch latach od...
18
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)