Color Vision Print FIX Pro Suite - test

Zestaw Print FIX Pro Suite firmy Color Vision to kompleksowe rozwiązanie jeśli chodzi o domową (ale nie tylko) kalibrację monitora i drukarki. Wypróbowaliśmy je w redakcji. Jak skuteczna jest ta kalibracja? Czy obsługa jest tak łatwa, jak zapewnia producent? Odpowiedzi na te pytania w naszym teście.

Autor: Łukasz Kacperczyk

3 Sierpień 2006
Artykuł na: 17-22 minuty

4. Podsumowanie

Zestaw Print FIX Pro Suite pozwala za jednym zamachem kupić sprzęt niezbędny do kalibracji najważniejszych komponentów stacji roboczej. Nie jest najtańszy, ponieważ kosztuje ponad 400 funtów plus VAT - bezwględnie to dużo pieniędzy. Biorąc jednak pod uwagę jego możliwości i fakt, że taka sama cena w przypadku aparatu cyfrowego nikogo zajmującego się fotografią na poważnie by nie odstraszyła, a kalibracja to etap warunkujący jakość rezultatów pracy fotografa, w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny. Jedyny minus, który udało nam się zauważyć to brak polskiej wersji językowej oprogramowania, ale większość potencjalnych użytkowników nie powinna mieć problemów z angielskim.

Znacznie większe znaczenie mają zalety:

  • szybka instalacja
  • łatwa obsługa
  • bardzo przydatna i obszerna opcja pomocy
  • wysoki stosunek jakości do ceny

Do zastosowań domowych jak znalazł. Oczywiście nie należy się spodziewać cudów (przede wszystkim jeśli chodzi o druk - niektóre kombinacje drukarka/nośnik po prostu nie mogą dać rezultatów wysokiej jakości), ale z czystym sumieniem możemy podnieść kciuk do góry i polecić testowane urządzenia.

Zestaw Print FIX Pro Suite dostępny jest na stronie www.colourconfidence.com lub w polskim oddziale firmy Colour Confidence, tel. (041) 247 02 50.
Cena: 419 funtów + VAT.

Następna

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Szybki jak błyskawica SanDisk Professional SSD PRO-G40 - test dysku przenośnego
Szybki jak błyskawica SanDisk Professional SSD PRO-G40 - test dysku przenośnego
Mały, lekki i pancerny (IP 68), ale przede wszystkim zgodny również ze standardem Thunderbolt 3. Zdaniem producenta ma się to przekładać na nawet 3-krotnie szybsze transfery niż w przypadku...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)