Antanas Sutkus

Wszystkie artykuły z tagiem: "Antanas Sutkus" w serwisie fotopolis.pl:
Wystawa "Ludzie Litwy - portrety Antanasa Sutkusa" w Warszawie
Warszawska Galeria Wysokich Napięć zaprasza na otwarcie wystawy nestora fotografii litewskiej - Antanasa Sutkusa. Zobaczymy na niej portrety ludzi Litwy. Wernisaż w najbliższy czwartek, 25 lutego o godz. 18:00.
23 Lut 2010
Marcin Grabowiecki
0
Festiwal Europejskich Stolic Kultury - Wilno w Gdańsku
Od 5 do 7 września, z okazji "Festiwalu Europejskich Stolic Kultury", Gdańsk będzie gościł czołówkę litewskich fotografów: Antanasa Sutkusa, Arturasa Valiauge, Jurgite Remeikyte oraz Vidasa Biveinisa. W tym roku organizatorzy położyli szczególny nacisk na współczesną fotografię oraz muzykę litewską. Polecamy.
22 Sie 2008
Marta Sinior
0
"Nie znajduję twarzy" - rozmowa z Antanasem Sutkusem
Antanas Sutkus to najbardziej znany, poza granicami kraju, litewski fotograf. Mało kto potrafi z takim wyczuciem oddać klimat litewskiego życia codziennego. Fotografie Antanasa Sutkusa słynną z autentyczności, a jego portrety zachwycają tak samo mocno, jak czterdzieści lat temu. O fotografii cyfrowej, o aparacie w kieszeni i o tym, dlaczego artysta nie znajduje twarzy rozmawialiśmy podczas jednej z wizyt w Warszawie.
23 Lip 2008
Marta Sinior
0
Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir uwiecznieni przez Antanasa Sutkusa
WLF 08. Fotografie Antanasa Sutkusa w Starej Galerii ZPAF już były prezentowane w 2004 roku na wystawie "Zwyczajny dzień". Tym razem w warszawskiej galerii będzie można zobaczyć zdjęcia pokazujące znanego francuskiego filozofa Jean-Paul Sartre'a i filozofki Simone de Beauvoir podczas podróży po Litwie w 1965 roku. To wtedy, 26-letni Sutkus wykonał fotografię, która stała się najsłynniejszym wizerunkiem Sartre'a. Polecamy.
21 Lip 2008
Marta Sinior
0
Antanas Sutkus w Starej Galerii ZPAF
W Starej Galerii ZPAF rozpocznie się jutro niecodzienna wystawa fotografii z lat 1959-1993 autorstwa światowej sławy litewskiego artysty, Antanasa Sutkusa. Ekspozycja "Zwyczajny dzień" prezentowana będzie do 1 marca 2004 roku.
11 Lut 2004
Marta Majewska
0