DNG

Wszystkie artykuły z tagiem: "DNG" w serwisie fotopolis.pl:
Camera Raw 8.7.1 - Wsparcie dla kolejnych aparatów i obiektywów
Pojawiła się aktualizacja wtyczki Camera Raw, umożliwiającej edycję plików RAW w programie Photoshop CS6 i Photoshop CC. Aktualizacja rozszerza wsparcie o kolejne profile sprzętowe, a także naprawia występujące wcześniej błędy.
11 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7
Adobe opublikowało ostateczną wersję aktualizacji wtyczki DNG Converter do wersji 8.7 oraz programu Lightroom do wersji 5.7. Aktualizacja zapewnia wsparcie dla kolejnych kilkunastu aparatów.
19 Lis 2014
Michal Grzegorczyk
0
Adobe Camera RAW 8.7 i DNG Converter 8.7 - wersja "Release Candidate"
Adobe opublikowało aktualizację wtyczki Camera RAW i DNG Converter do wersji 8.7. Jest to tak zwana wersja "Release Candidates", czyli taka, która nie została jeszcze w pełni przetestowana i może zawierać drobne błędy. Tradycyjnie wraz z aktualizacją wydłużyła się lista aparatów obsługiwanych przez wtyczkę.
3 Paź 2014
Michal Grzegorczyk
0
Adobe Camera RAW 8.6 i DNG Converter 8.6  - wersja "Release Candidate"
Adobe opublikowało aktualizację wtyczki Camera RAW i DNG Converter do wersji 8.6. Jest to tak zwana wersja "Release Candidates", czyli taka, która nie została jeszcze w pełni przetestowana i może zawierać drobne błędy. Tradycyjnie wraz z aktualizacją wydłużyła się lista aparatów obsługiwanych przez wtyczkę.
18 Lip 2014
Michal Grzegorczyk
0
Adobe rozszerza format DNG
Adobe poinformowało o wprowadzeniu nowej wersji swojego otwartego formatu RAW-ów - DNG. W specyfikacji oznaczonej numerem 1.4 pojawiły się zmniejszone pliki RAW. Dzięki temu fotograf będzie mógł wykonać więcej zdjęć na karcie, a archiwizowane pliki będą zajmowały mniej miejsca, przy nieznacznym spadku na jakości. Tego typu rozwiązanie jest znane między innymi użytkownikom Canona.
9 Paź 2012
Patryk Wiśniewski
0
Adobe Lightroom 2.7, Camera RAW i DNG Converter 5.7
Koncern Adobe opublikował ostateczne wersje aktualizacji programu Lightroom (do wersji 2.7) oraz wtyczek Camera RAW i DNG Converter (do wersji 5.7). Lista zmian nie uległa zmianom w stosunku do opublikowanych kilkanaście dni temu wersji "release candidates".
21 Kwi 2010
Michal Grzegorczyk
0
Adobe aktualizuje Lightrooma, Camera RAW i DNG Converter
Koncern Adobe opublikował aktualizację programu Lightroom (do wersji 2.7) oraz wtyczek Camera RAW i DNG Converter (do wersji 5.7). Wszystkie są tak zwanymi "release candidates", a to oznacza, że nie zostały w pełni sprawdzone i mogą jeszcze zawierać błędy.
6 Kwi 2010
Michal Grzegorczyk
0
Adobe Camera RAW i DNG Converter w wersji 5.2 - obsługa kolejnych aparatów
Użytkownicy Photoshopa CS4 mogą pobrać z Internetu kolejną wersję modułu ACR. Dzięki niej program zyska nieco na funkcjonalności i będzie w nim można obrabiać RAW-y z kolejnych kilku modeli aparatów. Przy okazji Adobe zapowiedziało na grudzień pojawienie się aktualizacji Lightrooma do wersji 2.2.
25 Lis 2008
Michal Grzegorczyk
0
Adobe Camera RAW i DNG Converter - wersja 4.5 na próbę
Firma Adobe opublikowała aktualizację programów Camera Raw i DNG Converter do wersji 4.5. Nie jest to jednak premiera ostatecznej wersji tych aktualizacji - na stronę internetową Adobe trafiła bowiem wersja Release Candidate, czyli ostatnia edycja testowa. Użytkownicy, którzy zdecydują się na jej ściągnięcie staną się jej testerami. Aktualizacja nie jest duża - rozszerza listę obsługiwanych aparatów o Olympusy E-420 i E-520.
26 Cze 2008
Michal Grzegorczyk
0
Adobe DNG - RAW-y przyszłości?
Gdy koncern Adobe po raz pierwszy przygotował oprogramowanie do konwertowania plików RAW, obsługiwało ono 25 aparatów. Teraz liczba ta sięgnęła 175 różnych modeli. Nic więc dziwnego, że Adobe chciałoby jednego, otwartego standardu zapisu RAW-ów. Mógłby nim być format DNG. Taka propozycja została oficjalnie zgłoszona do Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO - International Standards Organization).
5 Maj 2008
Michal Grzegorczyk
0