piktorializm

Wszystkie artykuły z tagiem: "piktorializm" w serwisie fotopolis.pl:
Fotografie Wańskiego tym razem w Środzie Wielkopolskiej
Wystawa fotografii Tadeusza Wańskiego od marca br. krąży po Polsce. Piątym miastem, w którym fotografie ze zbioru Rodziny Artysty zostaną zaprezentowane, będzie Środa Wielkopolska. Otwarcie ekspozycji nastąpi już dzisiaj, 10 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
10 Paź 2008
Marta Sinior
0
Wystawa Tadeusza Wańskiego w Muzeum Miejskim Wrocławia
Od kilku miesięcy, w różnych miastach Polski prezentowana jest wystawa fotografii jednego z najważniejszych polskich piktorialistów - Tadeusza Wańskiego. Ekspozycja została zorganizowana z okazji mijającej w 2008 roku pięćdziesiątej rocznicy śmierci artysty. Teraz, od 3 września retrospektywna wystawa Tadeusza Wańskiego prezentowana będzie w Muzeum Miejskim Wrocławia.
2 Wrz 2008
Marta Sinior
0
Inaguracja Polskiego Związku Modern Piktorialistów
16 sierpnia 2008 roku w tyskiej Galerii Obok odbędzie się pierwsza inauguracyjna wystawa członków Polskiego Związku Modern Piktorialistów. Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 180 staranie wyselekcjonowanych fotografii odwołujących się do jednego z najważniejszych nurtów w historii fotografii. Ekspozycja w Tychach ma zapoczątkować cykl wystaw PZMP w kraju i zagranicą.
13 Sie 2008
Marta Sinior
0
Jan Bułhak w MHF - część druga
W Muzeum Historii Fotografii w Krakowie trwa druga część wystawy prezentującej dorobek Jana Bułhaka. Postać artysty znana jest każdemu, kto choć trochę interesuje się fotografią. Jego wkład w historię polskiej fotografii jest ogromny: twórca terminu "fotografika", "fotografii ojczystej", współtwórca wielu klubów fotograficznych, a to tylko kilka przykładów z jego aktywności fotograficznej. Obenie Jan Bułhak uważany za nestora polskiej fotografii i głównego przedstawiciela polskiego...
18 Lip 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Tadeusza Wańskiego w Łazienkach Królewskich
Prace Tadeusza Wańskiego, jednego z najwybitniejszych polskich piktorialistów można obecnie oglądać w warszawskich Łazienkach Królewskich. Na plenerowej wystawie prezentowanych jest 15 wielkoformatowych fotografii powstałych z oryginalnych odbitek pochodzących ze zbiorów Rodziny Artysty.
25 Cze 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Tadeusza Wańskiego w plenerze Krakowa
Prace jednego z najwybitniejszych fotografików polskich XX wieku, członka legendarnego "Trójlistka" i Fotoklubu Polskiego, wyjątkowego piktorialisty - Tadeusza Wańskiego od dzisiaj będzie można oglądać na plenerowej wystawie w Krakowie. Prezentacja została zorganizowana przez Fundację "Positive Image" z okazji mijającej w tym roku 50-tej rocznicy śmierci artysty.
16 Maj 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Tadeusza Wańskiego ze zbiorów rodziny artysty
Po ekspozycji w Muzeum Miasta Gdyni prac pochodzących z prywatnej kolekcji nastąpi druga odsłona prezentacji twórczości Tadeusza Wańskiego, tym razem fotografii pochodzących ze zbiorów rodziny artysty. 84 oryginalnych fotografii będzie można zobaczyć od 20 kwietnia 2008 roku w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Będzie to pierwsza prezentacja zbiorów Rodziny Artysty od półwiecza.
18 Kwi 2008
Marta Sinior
0
Piktorialista Tadeusz Wański
Tadeusz Wański był doskonałym piktorialistą, obecnie uznawanym za jednego z najwybitniejszych fotografików polskich XX wieku. W związku z mijającą w 2008 roku 50-tą rocznicą śmierci artysty, Fundacja "Positive Image" zorganizowała wystawę przypominającą twórczość Wańskiego. Owa prezentacja będzie pierwszą retrospektywą artysty od półwiecza.
4 Mar 2008
Marta Sinior
0
Cyprian, Gardulski i Wański w Starej Galerii ZPAF
Od dzisiaj, 13 listopada 2006 roku w Starej Galerii ZPAF na warszawskiej starówce prezentowane są fotografie trójki fotografów: Tadeusza Cypriana, Bolesława Gardulskiego i Tadeusza Wańskiego. Artyści w latach 20. XX wieku założyli grupę "Trójlistek" tworzącą w popularnym w tamtych czasach nurcie piktorializmu.
13 Lis 2006
Marta Sinior
0