David Seymour

Wszystkie artykuły z tagiem: "David Seymour" w serwisie fotopolis.pl:
Zagadka Tereski ze słynnego zdjęcia Davida Seymoura rozwiązana po 70 latach
W 1948 roku David Seymour, założyciel agencji Magnum, fotografował dzieci w 5 krajach europy. Wykonane wtedy zdjęcie kilkuletniej Tereski, uważane za jedną z najważniejszych fotografii w historii, stało się symbolem powojennej traumy. Tożsamość dziewczynki pozostawała jednak nieznana. Do teraz.
18 Maj 2017
Maciej Luśtyk
2
Odkryj historie znanych zdjęć na stykówkach fotografów Magnum
Aby wybrać ten jeden właściwy kadr, potrzebnych jest nieraz nawet kilkadziesiąt różnych ujęć tego samego tematu. W czasach analogowych, gdy nie mieliśmy szybkiego dostępu do podglądu zdjęć w aparacie i programach do obróbki, do tego celu używano stykówek. Do 1 grudnia stykówki takich fotografów jak Elliot Erwitt, Dennis Stock, Eve Arnold i Martinn Parr możecie kupić na charytatywnej aukcji Magnum Photos.
25 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Spotkanie "Meksykańska walizka" w Warszawie i Poznaniu
Na wykład z prezentacją multimedialną pt. "Meksykańska walizka", który poprowadzi Cynthia Young z nowojorskiego International Center of Photography: w sobotę, 8 października o godz. 17.00 w Warszawie zaprasza Fundacja Doc-Art-Forum i Biblioteka Uniwersytecka (do BUW), w niedzielę, 9 października o godz. 13:00 w Poznaniu zaprasza Instytut Fotografii proFotografia i Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (do WSNHiD). Spotkanie, które w Poznaniu inauguruje serię "Łowcy obrazów"...
4 Paź 2011
Marcin Grabowiecki
0