Gdańska Galeria Fotografii MNG

Wszystkie artykuły z tagiem: "Gdańska Galeria Fotografii MNG" w serwisie fotopolis.pl:
Wystawa "Jerzy Lewczyński. Oczyszczenie" w Gdańsku
Zapraszamy na otwarcie indywidualnej wystawy Jerzego Lewczyńskiego zatytułowanej "Jerzy Lewczyński. Oczyszczenie 1950-1990", które odbędzie się już dzisiaj, 9 lutego o godz. 18:00 w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wystawa prezentuje najczęściej występujące motywy oraz sposoby obrazowania w twórczości jednego z najważniejszych żyjących polskich fotografów XX wieku. Prezentację będziecie mogli oglądać do 1 kwietnia br.
9 Lut 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Przeciętni" grupy Zorka Project w Gdańsku
Muzeum Narodowe w Gdańsku - Gdańska Galeria Fotografii zaprasza na wystawę "Przeciętni" grupy Zorka Project. Na projekt składają się socjologiczne portrety. Wernisaż odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 18:00.
22 Sie 2011
Michal Grzegorczyk
0
"Indywidualności Polskie" Krzysztofa Gierałtowskiego w Gdańsku
Gdańska Galeria Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zaprasza na wystawę Krzysztofa Gierałtowskiego "Indywidualności Polskie", której otwarcie odbędzie się 14 maja o godz. 18:00.
12 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa kolektywu Sputnik Photos "IS(not)" w Gdańsku
Zapraszamy na wystawę "IS(not)", która jest pierwszą odsłoną projektu "Islandzkie opowieści". To efekt współpracy kolektywu Sputnik Photos i islandzkich pisarzy, którzy towarzyszyli polskim fotografom: Adamowi Pańczukowi, Agnieszce Rayss, Michałowi Łuczakowi, Rafałowi Milachowi i Janowi Brykczyńskiemu. Wernisaż we wtorek, 15 lutego o godz. 18:00 w Gdańskiej Galerii Fotografii. Spotkanie z autorami dzień później o tej samej godzinie.
7 Lut 2011
Marcin Grabowiecki
0
Marta Deskur "Zabrania się zabraniać" - wystawa w Gdańskiej Galerii Fotografii
Gdańska Galeria Fotografii zaprasza na wystawę projektu Marty Deskur "Zabrania się zabraniać". Artystka podemuje w swojej pracy temat wszechogarniającego chaosu informacyjnego. Diagnozuje pełną niepokoju współczesną stytuację społeczno - polityczną na świecie. Wernisaż w sobotę, 28 lutego o godzinie 18. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie performance muzyczny Marc Krzy "IL MANIFESTO".
26 Lut 2009
ms
0
Western w reżyserii Wojciecha Plewińskiego
Transfotografia 08.Wojciech Plewiński przez wiele lat był współpracownikiem tygodnika "Przekrój", w którym opublikował wiele fotoreportaży, w tym fotokomiks "Kobylegródek Story". Projekt artysta zrealizował w 1963 roku wraz z przyjaciółmi: Zbigniewem Łagockim, Wacławem Nowakiem oraz ich przyjaciółkami, żonami, znajomymi. Teraz fotograficzny western został odkurzony i przypomniany, w ramach trwającego festiwalu "Transfotografia", w Gdańskiej Galerii Fotografii.
10 Wrz 2008
Marta Sinior
0
"U Maryny bal 1968" w Gdańskiej Galerii Fotografii MNG
Gdańska Galeria Fotografii MNG zaprasza na "apolityczną i niekombatancką" wystawę rocznicową, traktującą o wszystkich miesiącach 1968 roku. Fotografie pochodzą z archiwum reporterów "Kroniki Studenckiej" - Erazma W. Felcyna, Stefana Figlarowicza i Niny Smolarz. Wernisaż już w najbliższą niedzielę.
11 Mar 2008
Michal Grzegorczyk
0
Gratka dla miłośników powojennej historii Gdańska
Gdańska Galeria Fotografii MNG i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przygotowały gratkę dla mieszkańców Gdańska interesujących się powojenną historią miasta. 17 stycznia w Gdańskiej Galerii Fotografii MNG odbędzie się spotkanie z Zygmuntem Reinhardtem. Jednocześnie odbędzie się multimedialna prezentacja jego fotografii z lat 1946-1955 przedstawiających zniszczone miasto i jego mieszkańców. Dzień później Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Janusza...
15 Sty 2008
Michal Grzegorczyk
0