Henri Cartierr Bresson

Wszystkie artykuły z tagiem: "Henri Cartierr Bresson" w serwisie fotopolis.pl:
Fotografie Cartier-Bressona trafią na aukcję
Henri Cartier-Bresson pod koniec lat '60 wspólpracowal z Vojim Mitrovicem - laborantem ciemniowym. Po 30 latach pracy fotograf chcąc podziękować mu za pracę, podarował mu swoje odbitki. Sygnowane odbitki wkrótce zostaną wystawione na sprzedaż.
5 Wrz 2012
Patrycja Tuszyńska
0
Henri Cartier- Bresson (1908 - 2004)
Henri Cartier-Bresson urodził się w 1908 roku w Chanteloup we Francji, w typowo burżuazyjnej rodzinie, zajmującej się produkcją bawełny. Większość czasu spędzał w pracowni wuja - malarza, gdzie kształtowało się jego poczucie estetyki. Studiował malarstwo pod opieką kubisty Andre Lhote'a.
10 Lut 2009
Marta Majewska
0
Fotografie Henri Cartierr Bressona w Królikarni
Postaci Henri Cartierr Bressona nikomu nie trzeba przedstawiać. Ojciec fotografii reporterskiej, autor terminu "decydujący moment" oraz jeden z założycieli słynnej agencji fotograficznej MAGNUM. Jego zdjęcia to ikony fotografii światowej. Teraz fotografie mistrza z cyklu "Europejczycy" zostaną zaprezentowane w warszawskiej Królikarni. Polecamy.
6 Paź 2008
Marta Sinior
0
Film o Cartier-Bressonie przełożony
Z powodów fatalnych warunków atmosferycznych w ubiegłym tygodniu, projekcja filmu "Henri Cartier-Bresson - Biografia jednego spojrzenia" została odwołana. Jak nic nie stanie na przeszkodzie, film zostanie wyemitowany w najbliższy piątek, 22 sierpnia w krakowskiej Galerii Camelot & Galerii Imago Mundi.
20 Sie 2008
Marta Sinior
0
Kino letnie w Galerii Camelot - sierpniowy program
Kino letnie w Galerii Camelot trwa. Po trzech lipcowych projekcjach, przyszedł czas na kolejne trzy w sierpniu. Tak jak poprzednie, te również przybliżą sylwetki znanych światowych fotografów. W tym miesiącu będą to: Jindřich Štreit , Roswitha Hecke oraz ojciec fotoreportażu - Henri Cartier-Bresson. Przedstawiamy repertuar filmowy letniego kina w Krakowie.
6 Sie 2008
Marta Sinior
0
Henri Cartier-Bresson w Luksferze!
Już za niecały tydzień, 6 kwietnia w warszawskiej galerii Luksfera będzie można oglądać wystawę "W słońcu Bazylikaty", na której zaprezentowane zostaną fotografie Henriego Cartier-Bressona i Arturo Zavattiniego. Poświęcona Bazylikacie, rejonowi znajdującemu się na południu Włoch, ekspozycja potrwa do 28 kwietnia.
31 Mar 2005
Łukasz Kacperczyk
0
Zmarł Henri Cartier-Bresson
Jak poinformowała francuska telewizja, zmarł jeden z największych fotografów wszechczasów - Henri Cartier-Bresson. Miał 95 lat.
4 Sie 2004
Łukasz Kacperczyk
0
Henri Cartier-Bresson (ur. 1908)
Pierwszą postacią, którą prezentujemy, jest Henri Cartier-Bresson - jeden z najsłynniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych fotografów XX wieku.
26 Lis 2001
Marta Majewska
0