Cashback Sony 2019 - wybieramy najciekawsze zestawy

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Październik 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Najnowsza promocja na aparaty Sony to okazja do zakupu sprzętu fotograficznego w dużo niższej cenie. Spośród modeli objętych promocją wybieramy najciekawsze naszym kąski, które pozwolą stworzyć ciekawe zestawy na każdą kieszeń.

Artykuł powstał we wspólpracy w firmą Sony

Promocje typu cashback to świetna sposobność na rozbudowanie fotograficznego arsenału, ale też doskonała okazja na wejście w bezlusterkowy system dla użytkowników lustrzanek i osób szukających swojego pierwszego zaawansowanego aparatu. Dlatego też, bazując na modelach dostępnych w najnowszej zimowej promocji cashback na sprzęt Sony, postanowiliśmy skompletować dla was ciekawe zestawy do różnych potrzeb.

Sony A7 + FE 24-240 mm f/3.5-6.3 OSS - uniwersalny zestaw na początek

Pierwsza generacja modelu A7 to obecnie najtańsza pełna klatka na rynku. Choć aparat ustępuje pod względem szybkości i wydajności najnowszym konstrukcjom, żal byłoby nie brać go pod uwagę jako propozycji dla początkującego fotografa czy też studenta. W końcu otrzymujemy tu pełnowymiarowy sensor za niecałe 3 tys. złotych.

Sony A7 nie posiada jednak systemu stabilizacji matrycy, który pojawił się dopiero w drugiej generacji aparatu, dlatego warto dobierać do niego szkła ze stabilizacją optyczną. A jeśli mówimy o zestawie na początek, dobrze by był to obiektyw uniwersalny, oferujący użytkownikowi duża swobodę twórczą. Mało która pozycja z ofercie odpowiada tym założeniom tak dobrze jak model FE 24-240 mm f/3.5-6.4 OSS. To wyjątkowo wszechstronne szkło, które pozwoli zarówno na fotografowanie szerokich krajobrazów czy wartkiej akcji, jak i wykonywanie dużych zbliżeń, co przyda się np. w portrecie, jak i fotografowaniu zwierząt.

Łączna wartość zwrotu w ramach promocji cashback: 700 zł

A7 II + FE 85 mm f/1.8 - bilet ulgowy do świata portretu

Kto powiedział, że dobry obiektyw portretowy musi być drogi? Na pewno nie inżynierzy Sony. Reprezentujący podstawową linię szkieł producenta model FE 85 mm f/1.8 to jedna z największych perełek w systemie, której w tej „kategorii wagowej” trudno znaleźć godnego rywala. Doskonały obiektyw na początek przygody z bardziej świadomą fotografią modową i portretową.

Jeśli na zestaw ze wspomnianym szkłem nie chcecie wydawać fortuny, a jednocześnie cieszyć się wygodą pracy, polecamy dopełnić go modelem Sony A7 II. Choć swoją premierę miał w 2014 roku, to nadal bardzo uniwersalny aparat, który z powodzeniem da sobie radę w doskonałej większości „spokojniejszych” dziedzin fotografii. Do tego oferuje świetną jakość i dynamikę obrazu, stabilizację matrycy i większą kulturę pracy od swojego poprzednika. W ten sposób furtkę do świata zawodowej fotografii portretowej możemy otworzyć już za około 6 tys. złotych. Z tego pułapu dopiero startują średnio-zaawansowane korpusy konkurencji.

Łączna wartość zwrotu w ramach promocji cashback: 950 zł

Sony A7R II + FE 12-24 mm F4 G - krajobraz i architektura w wysokiej rozdzielczości

A7R II to obecnie najtańszy aparat na rynku, pozwalający użytkownikom na wejście w świat wysokich rozdzielczości. Choć nie należy do najszybszych, doskonała jakość dostarczanego obrazu czyni z niego broń pierwszego wyboru fotografów krajobrazowych, wnętrz i architektury oraz wszystkich innych, których klienci lubią duże zdjęcia.

Pod kątem tych zastosowań, świetnym dopełnieniem aparatu będzie obiektyw ultraszerokokątny FE 12-24 mm F4 G, który udowadnia, że zoom nie musi być superjasny, by można go było uznać za konstrukcję profesjonalną. To szkło, które stawia przede wszystkim na ostrość i wyjątkowo duże kąty widzenia.

Łączna wartość zwrotu w ramach promocji cashback: 1350 zł

Sony A7 III + FE 24-70 mm F2.8 GM, lub 16-35 mm f/2.8 GM - przygotowany na wszystko

Wszechstronność to dziś podstawa sukcesu w branży fotograficznej. Aby zadowolić klientów, niejednokrotnie musimy występować zarówno w roli reportażysty, jak i portrecisty czy operatora kamery. Dobrze więc, by nasz aparat był przygotowany na każdą okoliczność. Obecnie trudno o bardziej uniwersalny korpus niż Sony A7 III. Aparat jest szybki, wydajny i oferuje bardzo dobrą jakość zdjęć. Słowem ma wszystko, by podołać doskonałej większości zadań, a dodatkowo umożliwi realizację profesjonalnych materiałów wideo w jakości 4K.

Taki korpus aż prosi się o równie uniwersalny obiektyw. Chyba trudno tu o bardziej odpowiednią parę niż klasyczne, reporterskie zoomy FE 24-70 mm F2.8 i 16-35 mm f/2.8 GM z topowej linii G Master, gwarantującej najwyższą jakość optyczną. To zestaw, którym można "obskoczyć" niejedno zlecenie, resztę sprzętu zostawiając w torbie.

Łączna wartość zwrotu w ramach promocji cashback: 1150 zł

A7R III + FE 85 mm F1.4 GM, lub Sonnar T* FE 55 mm F1.8 ZA - moda i reklama na poważnie

Sony A7R III to aparat, który udowodnił, że ogromna rozdzielczość może iść w parze z dużą wydajnością, stając się obecnie prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym korpusem na rynku (jeśli nie liczyć pokazanego niedawno modelu A7R IV). Do tego ciągle niedościgniona w systemie pełnokaltkowym dynamika obrazu. Ten aparat wprost stworzony został do fotografii, w której liczy się detal i niezawodność. Prawdziwy tytan rynku reklamowego, który dodatkowo pozwoli na realizację filmów 4K.

Wyjątkowy aparat warto by dopełnić równie wyjątkowymi obiektywami. W ofercie Sony trudno o piękniej rysujące obiektywy o średnim zasięgu niż modele FE 85 mm F1.4 GM i Zeiss Sonnar T* FE 55 mm F1.8 ZA. To zestaw, którym z powodzeniem zrealizujemy niejeden lookbook.

Łączna wartość zwrotu w ramach promocji cashback: 1350 zł

Sony A7S II + FE PZ 28-135 mm F4 G OSS  - gotowy na podbój świata wideo

Mówi się, że obiektyw 24-105 mm powinien znaleźć się w arsenale każdego twórcy wideo. Trudno się nie zgodzić. W jednej konstrukcji otrzymujemy bowiem pełen zakres najczęściej używanych w filmie ogniskowych. A gdybyśmy mogli otrzymać jeszcze ciekawszy zakres w zoomie ze stałym światłem? To właśnie oferuje nam stworzony specjalnie z myślą o filmowcach, stabilizowany obiektyw FE PZ 28-135 mm F4 G OSS. Charakteryzuje go nie tylko nietuzinkowa konstrukcja optyczna, ale także - a może przede wszystkim - ergonomia skrojona na potrzeby operatorów. Mamy więc nie tylko wygodne, duże i ząbkowane pierścienie kontrolne, ale też np. takie udogodnienia, jak sprzęgło PowerZoom do wykonywania powolnych zbliżeń czy możliwość zablokowania pierścienia przysłony. To szkło, którym zrealizujemy całą produkcję.

Do tego Sony A7S II, który jest jedną z najczęściej wybieranych konstrukcji przez zawodowców. Zapis 4K, stabilizacja matrycy, pełen wachlarz zaawansowanych funkcji wideo i 12-megapikselowy sensor zoptymalizowany pod kątem pracy w słabym świetle zapewnią pełną swobodę filmowej kreacji, pozwalając gładko ominąć ewentualne przeszkody spowodowane jasnością wspomnianego obiektywu. Osoby z mniejszym budżetem może zainteresować także obiektyw FE 24-105 mm f/4 G OSS. Nie oferuje co prawda “filmowej” ergonomii jak model PZ, ale może okazać się jego ciekawym zamiennikiem dla osób z mniejszym budżetem.

Łączna wartość zwrotu w ramach promocji cashback: 1350 zł.

Więcej informacji o produktach dostepnych w ramach promocji Sony Cashback znajdziecie tutaj.

Artykuł powstał we wspólpracy w firmą Sony

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Nikon Z6 II - narzędzie filmującego fotografa
Nikon Z6 II - narzędzie filmującego fotografa
Nikon Z6 II, to obok modelu Z7 II najbardziej zaawansowany bezlusterkowiec tego producenta, a zarazem najdoskonalszy filmujący aparat w ofercie firmy. Zobacz, co ma do...
0
3
18 najciekawszych dysków w chmurze - przegląd rynku (2021)
18 najciekawszych dysków w chmurze - przegląd rynku (2021)
Dysk w chmurze to rozwiązanie bardzo wygodne i coraz bardziej popularne. Może znacznie ułatwić pracę zawodową, oferując dodatkowe bezpieczeństwo,...
0
1
Karty Samsung Evo Plus i Pro Plus - optymalny wybór współczesnego twórcy
Karty Samsung Evo Plus i Pro Plus - optymalny wybór współczesnego twórcy
Wytrzymałe, pojemne, bezpieczne, a przy tym w zaskakująco dobrej cenie. Nowe karty Samsung Evo Plus i Pro Plus to świetny wybór dla pasjonatów i bardziej...
0
0