"Look at me" - wystawa fotografii Katarzyny Rucińskiej w Warszawie

"Look at me" to tytuł wystawy fotografii Katarzyny Rucińskiej. Jej pełne uwodzicielskiego uroku prace będzie można zobaczyć w trakcie fotopolisEXPO w dawnej Wytwórni Wódek "Koneser" w dniach 11-13 czerwca 2010. Mamy dla Was 10 zaproszeń na poprzedzający wystawę wernisaż w Studio Bank. Aktualizacja: zaproszenia rozdane.
fot. Katarzyna Rucińska
Detal jasnej, gładkiej skóry opinającej szlachetnie uwypuklone kości policzkowe przyciąga i magnetyzuje. Odrywając się od szczegółów, wzorkiem obejmujemy zatrzymane w kadrze pozornie subtelne istoty, utkane niczym z jedwabiu - czytamy w zaproszeniu na wystawę.

W tych zwiewnych fizjonomiach zaznaczona jest jednak porcja niepokojącej grawitacji. Alabastrowa aparycja chłopaka o lodowatym, niemal martwym spojrzeniu. Dziewczyna, której twarz i smukła szyja imitują słodką, kruchą masę lukrową, z czarną kokardą - niczym króliczymi uszami we włosach - w zestawieniu z wielokondygnacyjnym, kremowym tortem, udekorowanym w tonacji modelki. W fotografiach artystki wszelkie rzeczywiste niedociągnięcia fizyczności nabierają nowej, prawie inspirującej siły. Stają się atutami i magnesami. Katarzyna Rucińska to charyzmatyczna młoda dama z energią zdolną podpalić wodę. W ostatnim czasie współpracowała przy prestiżowej, łódzkiej imprezie Fashion Week.

Oglądając jej wystawę "Look at me", widząc te śliczne, świetnie zaaranżowane i profesjonalnie sfotografowane ludzkie stworzenia, trudno wyzbyć się przeświadczenia, że skoro one mogą istnieć, sprawy tego świata muszą iść w dobrym kierunku. Nawet jeśli to tylko pozorne - warto dać się uwieść.


10 pierwszych osób, które prześle maila ze swoim nazwiskiem na adres: wystawy@fotopolis.pl otrzyma od nas zaproszenia na wernisaż wystawy, który odbędzie się 27 maja w warszawskim Studio Bank (w tytule maila prosimy wpisać "Look at me").

Katarzyna Rucińska "Look at me"
Termin: 11-13.06

fotopolisEXPO - Warszawskie Dni Fotografii
Centrum Wytwórni Wódek "Koneser"
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa

fot. Katarzyna Rucińska

fot. Katarzyna Rucińska
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8