"Look at me" - wystawa fotografii Katarzyny Rucińskiej w Warszawie

"Look at me" to tytuł wystawy fotografii Katarzyny Rucińskiej. Jej pełne uwodzicielskiego uroku prace będzie można zobaczyć w trakcie fotopolisEXPO w dawnej Wytwórni Wódek "Koneser" w dniach 11-13 czerwca 2010. Mamy dla Was 10 zaproszeń na poprzedzający wystawę wernisaż w Studio Bank. Aktualizacja: zaproszenia rozdane.
fot. Katarzyna Rucińska
Detal jasnej, gładkiej skóry opinającej szlachetnie uwypuklone kości policzkowe przyciąga i magnetyzuje. Odrywając się od szczegółów, wzorkiem obejmujemy zatrzymane w kadrze pozornie subtelne istoty, utkane niczym z jedwabiu - czytamy w zaproszeniu na wystawę.

W tych zwiewnych fizjonomiach zaznaczona jest jednak porcja niepokojącej grawitacji. Alabastrowa aparycja chłopaka o lodowatym, niemal martwym spojrzeniu. Dziewczyna, której twarz i smukła szyja imitują słodką, kruchą masę lukrową, z czarną kokardą - niczym króliczymi uszami we włosach - w zestawieniu z wielokondygnacyjnym, kremowym tortem, udekorowanym w tonacji modelki. W fotografiach artystki wszelkie rzeczywiste niedociągnięcia fizyczności nabierają nowej, prawie inspirującej siły. Stają się atutami i magnesami. Katarzyna Rucińska to charyzmatyczna młoda dama z energią zdolną podpalić wodę. W ostatnim czasie współpracowała przy prestiżowej, łódzkiej imprezie Fashion Week.

Oglądając jej wystawę "Look at me", widząc te śliczne, świetnie zaaranżowane i profesjonalnie sfotografowane ludzkie stworzenia, trudno wyzbyć się przeświadczenia, że skoro one mogą istnieć, sprawy tego świata muszą iść w dobrym kierunku. Nawet jeśli to tylko pozorne - warto dać się uwieść.


10 pierwszych osób, które prześle maila ze swoim nazwiskiem na adres: wystawy@fotopolis.pl otrzyma od nas zaproszenia na wernisaż wystawy, który odbędzie się 27 maja w warszawskim Studio Bank (w tytule maila prosimy wpisać "Look at me").

Katarzyna Rucińska "Look at me"
Termin: 11-13.06

fotopolisEXPO - Warszawskie Dni Fotografii
Centrum Wytwórni Wódek "Koneser"
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa

fot. Katarzyna Rucińska

fot. Katarzyna Rucińska
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18