"Look at me" - wystawa fotografii Katarzyny Rucińskiej w Warszawie

"Look at me" to tytuł wystawy fotografii Katarzyny Rucińskiej. Jej pełne uwodzicielskiego uroku prace będzie można zobaczyć w trakcie fotopolisEXPO w dawnej Wytwórni Wódek "Koneser" w dniach 11-13 czerwca 2010. Mamy dla Was 10 zaproszeń na poprzedzający wystawę wernisaż w Studio Bank. Aktualizacja: zaproszenia rozdane.
fot. Katarzyna Rucińska
Detal jasnej, gładkiej skóry opinającej szlachetnie uwypuklone kości policzkowe przyciąga i magnetyzuje. Odrywając się od szczegółów, wzorkiem obejmujemy zatrzymane w kadrze pozornie subtelne istoty, utkane niczym z jedwabiu - czytamy w zaproszeniu na wystawę.

W tych zwiewnych fizjonomiach zaznaczona jest jednak porcja niepokojącej grawitacji. Alabastrowa aparycja chłopaka o lodowatym, niemal martwym spojrzeniu. Dziewczyna, której twarz i smukła szyja imitują słodką, kruchą masę lukrową, z czarną kokardą - niczym króliczymi uszami we włosach - w zestawieniu z wielokondygnacyjnym, kremowym tortem, udekorowanym w tonacji modelki. W fotografiach artystki wszelkie rzeczywiste niedociągnięcia fizyczności nabierają nowej, prawie inspirującej siły. Stają się atutami i magnesami. Katarzyna Rucińska to charyzmatyczna młoda dama z energią zdolną podpalić wodę. W ostatnim czasie współpracowała przy prestiżowej, łódzkiej imprezie Fashion Week.

Oglądając jej wystawę "Look at me", widząc te śliczne, świetnie zaaranżowane i profesjonalnie sfotografowane ludzkie stworzenia, trudno wyzbyć się przeświadczenia, że skoro one mogą istnieć, sprawy tego świata muszą iść w dobrym kierunku. Nawet jeśli to tylko pozorne - warto dać się uwieść.


10 pierwszych osób, które prześle maila ze swoim nazwiskiem na adres: wystawy@fotopolis.pl otrzyma od nas zaproszenia na wernisaż wystawy, który odbędzie się 27 maja w warszawskim Studio Bank (w tytule maila prosimy wpisać "Look at me").

Katarzyna Rucińska "Look at me"
Termin: 11-13.06

fotopolisEXPO - Warszawskie Dni Fotografii
Centrum Wytwórni Wódek "Koneser"
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa

fot. Katarzyna Rucińska

fot. Katarzyna Rucińska
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!