Jakub Nowotyński "Pomiędzy" - wystawa w Przemyślu

ms
22 Kwi 2009
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18 na wernisaż wystawy Jakuba Nowotyńskiego "Pomiędzy". Fotografie będą pokazywane w formie lighboxów z towarzyszeniem ścieżki dźwiękowej Tomasza Preficza. Prezentację będzie można oglądać do 8 maja.
Na projekt "Pomiędzy" składa się cykl fotografii wykonanych w nocy. Jak czytamy w komentarzu do wystawy, autor stara się w nieco inny sposób spojrzeć na to, co znane i oczywiste. Zagłębia się w nieznaną, intrygującą przestrzeń. Próbuje przekroczyć granice tego, co widzialne.  Staje na progu tajemniczego, niodgadnionego świata. Fotografie prezentowane będą w formie lightboxów z towarzyszeniem muzyki Tomasza Preficza.
fot. Jakub Nowotyński
Jakub Nowotyński (ur. 1977, Karl-Marx-Stad) wychował się w Przemyślu, od 2001 roku mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła atrystycznego. Zajmuje się fotografią artystyczną, reporterską i ślubną. Jego prace można było oglądać podczas kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych. W maju 2008 roku w ramach Programu Off Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentowany był jego cykl zatytułowany "Autyzm". Jest tegorocznym laureatem konkursu "nieodkryte/niewypowiedziane", organizowanego przez "Nowy Teatr" Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie.


Jakub Nowotyński - POMIĘDZY
Muzyka: Tomasz Preficz
Wernisaż: 24.04.2009 godz. 18.00
Termin: 24.04.2009 - 8.05.2009

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1
Przemyśl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8