Jakub Nowotyński "Pomiędzy" - wystawa w Przemyślu

0
ms
22 Kwiecień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18 na wernisaż wystawy Jakuba Nowotyńskiego "Pomiędzy". Fotografie będą pokazywane w formie lighboxów z towarzyszeniem ścieżki dźwiękowej Tomasza Preficza. Prezentację będzie można oglądać do 8 maja.
Na projekt "Pomiędzy" składa się cykl fotografii wykonanych w nocy. Jak czytamy w komentarzu do wystawy, autor stara się w nieco inny sposób spojrzeć na to, co znane i oczywiste. Zagłębia się w nieznaną, intrygującą przestrzeń. Próbuje przekroczyć granice tego, co widzialne.  Staje na progu tajemniczego, niodgadnionego świata. Fotografie prezentowane będą w formie lightboxów z towarzyszeniem muzyki Tomasza Preficza.
fot. Jakub Nowotyński
Jakub Nowotyński (ur. 1977, Karl-Marx-Stad) wychował się w Przemyślu, od 2001 roku mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła atrystycznego. Zajmuje się fotografią artystyczną, reporterską i ślubną. Jego prace można było oglądać podczas kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych. W maju 2008 roku w ramach Programu Off Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentowany był jego cykl zatytułowany "Autyzm". Jest tegorocznym laureatem konkursu "nieodkryte/niewypowiedziane", organizowanego przez "Nowy Teatr" Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie.


Jakub Nowotyński - POMIĘDZY
Muzyka: Tomasz Preficz
Wernisaż: 24.04.2009 godz. 18.00
Termin: 24.04.2009 - 8.05.2009

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1
Przemyśl
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0