Jakub Nowotyński "Pomiędzy" - wystawa w Przemyślu

ms
22 Kwi 2009
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18 na wernisaż wystawy Jakuba Nowotyńskiego "Pomiędzy". Fotografie będą pokazywane w formie lighboxów z towarzyszeniem ścieżki dźwiękowej Tomasza Preficza. Prezentację będzie można oglądać do 8 maja.
Na projekt "Pomiędzy" składa się cykl fotografii wykonanych w nocy. Jak czytamy w komentarzu do wystawy, autor stara się w nieco inny sposób spojrzeć na to, co znane i oczywiste. Zagłębia się w nieznaną, intrygującą przestrzeń. Próbuje przekroczyć granice tego, co widzialne.  Staje na progu tajemniczego, niodgadnionego świata. Fotografie prezentowane będą w formie lightboxów z towarzyszeniem muzyki Tomasza Preficza.
fot. Jakub Nowotyński
Jakub Nowotyński (ur. 1977, Karl-Marx-Stad) wychował się w Przemyślu, od 2001 roku mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła atrystycznego. Zajmuje się fotografią artystyczną, reporterską i ślubną. Jego prace można było oglądać podczas kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych. W maju 2008 roku w ramach Programu Off Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentowany był jego cykl zatytułowany "Autyzm". Jest tegorocznym laureatem konkursu "nieodkryte/niewypowiedziane", organizowanego przez "Nowy Teatr" Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie.


Jakub Nowotyński - POMIĘDZY
Muzyka: Tomasz Preficz
Wernisaż: 24.04.2009 godz. 18.00
Termin: 24.04.2009 - 8.05.2009

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1
Przemyśl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0