Jakub Nowotyński "Pomiędzy" - wystawa w Przemyślu

ms
22 Kwi 2009
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18 na wernisaż wystawy Jakuba Nowotyńskiego "Pomiędzy". Fotografie będą pokazywane w formie lighboxów z towarzyszeniem ścieżki dźwiękowej Tomasza Preficza. Prezentację będzie można oglądać do 8 maja.
Na projekt "Pomiędzy" składa się cykl fotografii wykonanych w nocy. Jak czytamy w komentarzu do wystawy, autor stara się w nieco inny sposób spojrzeć na to, co znane i oczywiste. Zagłębia się w nieznaną, intrygującą przestrzeń. Próbuje przekroczyć granice tego, co widzialne.  Staje na progu tajemniczego, niodgadnionego świata. Fotografie prezentowane będą w formie lightboxów z towarzyszeniem muzyki Tomasza Preficza.
fot. Jakub Nowotyński
Jakub Nowotyński (ur. 1977, Karl-Marx-Stad) wychował się w Przemyślu, od 2001 roku mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła atrystycznego. Zajmuje się fotografią artystyczną, reporterską i ślubną. Jego prace można było oglądać podczas kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych. W maju 2008 roku w ramach Programu Off Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentowany był jego cykl zatytułowany "Autyzm". Jest tegorocznym laureatem konkursu "nieodkryte/niewypowiedziane", organizowanego przez "Nowy Teatr" Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie.


Jakub Nowotyński - POMIĘDZY
Muzyka: Tomasz Preficz
Wernisaż: 24.04.2009 godz. 18.00
Termin: 24.04.2009 - 8.05.2009

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1
Przemyśl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7