Jakub Nowotyński "Pomiędzy" - wystawa w Przemyślu

ms
22 Kwi 2009
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18 na wernisaż wystawy Jakuba Nowotyńskiego "Pomiędzy". Fotografie będą pokazywane w formie lighboxów z towarzyszeniem ścieżki dźwiękowej Tomasza Preficza. Prezentację będzie można oglądać do 8 maja.
Na projekt "Pomiędzy" składa się cykl fotografii wykonanych w nocy. Jak czytamy w komentarzu do wystawy, autor stara się w nieco inny sposób spojrzeć na to, co znane i oczywiste. Zagłębia się w nieznaną, intrygującą przestrzeń. Próbuje przekroczyć granice tego, co widzialne.  Staje na progu tajemniczego, niodgadnionego świata. Fotografie prezentowane będą w formie lightboxów z towarzyszeniem muzyki Tomasza Preficza.
fot. Jakub Nowotyński
Jakub Nowotyński (ur. 1977, Karl-Marx-Stad) wychował się w Przemyślu, od 2001 roku mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła atrystycznego. Zajmuje się fotografią artystyczną, reporterską i ślubną. Jego prace można było oglądać podczas kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych. W maju 2008 roku w ramach Programu Off Miesiąca Fotografii w Krakowie prezentowany był jego cykl zatytułowany "Autyzm". Jest tegorocznym laureatem konkursu "nieodkryte/niewypowiedziane", organizowanego przez "Nowy Teatr" Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie.


Jakub Nowotyński - POMIĘDZY
Muzyka: Tomasz Preficz
Wernisaż: 24.04.2009 godz. 18.00
Termin: 24.04.2009 - 8.05.2009

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1
Przemyśl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0