"Fotograficzna Poczta Butelkowa" - wystawa w Galerii Schody

0
ms
24 Luty 2009
Artykuł na: minutę
W Galerii Schody w Warszawie prezentowana będzie wystawa zdjęć, zgromadzonych podczas międzynarodowej akcji "Fotograficzna Poczta Butelkowa". Małe albumy wędrowały po świecie, zachęcając znalazców, by wklejali do nich swoje prace. Wernisaż dzisiaj, 24 lutego o godzinie 19.
W lipcu 2006 roku w kilku miastach Niemiec, Polski, Czech, Białorusi i Ukrainy rozprowadzono tysiąc małych, biało - pomarańczowych albumów fotograficznych. Leżały na ulicach i w parkach. W każdym z nich umieszczono adnotację, by znalazca wkleił jedno swoje zdjęcie, a następnie przekazał album dalej. Akcja trwała rok. Niektóre książeczki podróżowały po całym świecie. Z tych, które powróciły do organizatorów, wybrano najbardziej interesujące fotografie. Będą pokazywane na wystawie.
Prace prezentowano do tej pory w Berlinie, Chemnitz, Görlitz, Pilznie, Pradze, Krakowie, Szczecinie i Staszowie. Wystawa w Warszawie potrwa do 3 marca. Polskim koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Uczestników Wolontariatu Europejskiego Trampolina.


FOTOGRAFICZNA POCZTA BUTELKOWA
Wernisaż: 24.02.2009 godz. 19.00
Termin: 24.02.2009 - 3.03.2009

Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
Jeszcze tylko do końca lipca poszczególne korpusy ze stajni Sony możecie kupić sporo taniej, dzięki łączonym promocjom. Zaoszczędzić możemy do 2000 zł.
9
0
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
Dowiedz się o życiu i twórczości Jana Małachowskiego - jednego z pionierów tatrzańskiej fotografii początku XX wieku - oraz zobacz jego wyjątkowe zdjęcia na wystawie w...
22
0