Powrót mail artu

Już dzisiaj, 17 października 2008 roku w Galerii "Lakiernia" w Kielcach zostanie otwarta wystawa Tomasza Siudaka "Mój widok z okna". Ekspozycja jest pierwszą od kilku lat w Polsce wystawą prezentującą nietypową sztukę pocztową - "mail art". Podczas wernisażu wystąpi zespół Gwadera i Commodore.
Tomasz Siudak (1977) na dzień swoich 31. urodzin zaplanował wernisaż wystawy Mój widok z okna - My home window view w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej w Kielcach. Na ekspozycji zaprezentuje kilkadziesiąt listów, które dostał od ludzi z całego świata, jako odpowiedź na wymyśloną przez siebie akcję Mój widok z okna. Wystawa Siudaka będzie pierwszą wystawą mail artu od kilku lat w Polsce. Artysta planuje rozpowszechnienie tego rodzaju sztuki i zainicjowanie więcej takich akcji w kraju, wierząc, że projekt Mój widok z okna zainspiruje innych i prezentacji sztuki pocztowej w Polsce będzie coraz więcej.

plakat wystawy

To, co widzi się za oknem ma wpływ na nastrój, rozpoczęcie dnia, jakość życia, na całe patrzenie na świat - powiedział autor. To właśnie własny widok z okna zainspirował go zorganizowania tej niezwykłej akcji. Odzew pojawił się po zamieszczeniu ogłoszeń w zachodnich serwisach internetowych oraz po publikacji dotyczącej projektu w niemieckim magazynie "The Museum Of Temporary Art". Przesyłki, jakie trafiały do Tomasza sprawiły, że stał się rozpoznawany wśród listonoszy.

Listy ze zdjęciami, opisami, widokami, kolażami i rysunkami w przedziwnych formach zaczęły przychodzić na mój adres. Małe dzieła sztuki, własnoręcznie robione koperty i stemple. Ludzie z różnych zakątków świata poświęcali swój czas, wiedząc, że prócz własnej satysfakcji nic z tego nie będą mieć - dodał Siudak.


Tomasza Siudaka Mój widok z okna
18.10.-15.11.2008
otwarcie wystawy: 17 października 2008 godzina 18

Galeria Lakiernia
Baza Zbożowa
ul. Zbożowa 4, Kielce


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0