Powrót mail artu

Już dzisiaj, 17 października 2008 roku w Galerii "Lakiernia" w Kielcach zostanie otwarta wystawa Tomasza Siudaka "Mój widok z okna". Ekspozycja jest pierwszą od kilku lat w Polsce wystawą prezentującą nietypową sztukę pocztową - "mail art". Podczas wernisażu wystąpi zespół Gwadera i Commodore.
Tomasz Siudak (1977) na dzień swoich 31. urodzin zaplanował wernisaż wystawy Mój widok z okna - My home window view w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej w Kielcach. Na ekspozycji zaprezentuje kilkadziesiąt listów, które dostał od ludzi z całego świata, jako odpowiedź na wymyśloną przez siebie akcję Mój widok z okna. Wystawa Siudaka będzie pierwszą wystawą mail artu od kilku lat w Polsce. Artysta planuje rozpowszechnienie tego rodzaju sztuki i zainicjowanie więcej takich akcji w kraju, wierząc, że projekt Mój widok z okna zainspiruje innych i prezentacji sztuki pocztowej w Polsce będzie coraz więcej.

plakat wystawy

To, co widzi się za oknem ma wpływ na nastrój, rozpoczęcie dnia, jakość życia, na całe patrzenie na świat - powiedział autor. To właśnie własny widok z okna zainspirował go zorganizowania tej niezwykłej akcji. Odzew pojawił się po zamieszczeniu ogłoszeń w zachodnich serwisach internetowych oraz po publikacji dotyczącej projektu w niemieckim magazynie "The Museum Of Temporary Art". Przesyłki, jakie trafiały do Tomasza sprawiły, że stał się rozpoznawany wśród listonoszy.

Listy ze zdjęciami, opisami, widokami, kolażami i rysunkami w przedziwnych formach zaczęły przychodzić na mój adres. Małe dzieła sztuki, własnoręcznie robione koperty i stemple. Ludzie z różnych zakątków świata poświęcali swój czas, wiedząc, że prócz własnej satysfakcji nic z tego nie będą mieć - dodał Siudak.


Tomasza Siudaka Mój widok z okna
18.10.-15.11.2008
otwarcie wystawy: 17 października 2008 godzina 18

Galeria Lakiernia
Baza Zbożowa
ul. Zbożowa 4, Kielce


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0