Powrót mail artu

Już dzisiaj, 17 października 2008 roku w Galerii "Lakiernia" w Kielcach zostanie otwarta wystawa Tomasza Siudaka "Mój widok z okna". Ekspozycja jest pierwszą od kilku lat w Polsce wystawą prezentującą nietypową sztukę pocztową - "mail art". Podczas wernisażu wystąpi zespół Gwadera i Commodore.
Tomasz Siudak (1977) na dzień swoich 31. urodzin zaplanował wernisaż wystawy Mój widok z okna - My home window view w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej w Kielcach. Na ekspozycji zaprezentuje kilkadziesiąt listów, które dostał od ludzi z całego świata, jako odpowiedź na wymyśloną przez siebie akcję Mój widok z okna. Wystawa Siudaka będzie pierwszą wystawą mail artu od kilku lat w Polsce. Artysta planuje rozpowszechnienie tego rodzaju sztuki i zainicjowanie więcej takich akcji w kraju, wierząc, że projekt Mój widok z okna zainspiruje innych i prezentacji sztuki pocztowej w Polsce będzie coraz więcej.

plakat wystawy

To, co widzi się za oknem ma wpływ na nastrój, rozpoczęcie dnia, jakość życia, na całe patrzenie na świat - powiedział autor. To właśnie własny widok z okna zainspirował go zorganizowania tej niezwykłej akcji. Odzew pojawił się po zamieszczeniu ogłoszeń w zachodnich serwisach internetowych oraz po publikacji dotyczącej projektu w niemieckim magazynie "The Museum Of Temporary Art". Przesyłki, jakie trafiały do Tomasza sprawiły, że stał się rozpoznawany wśród listonoszy.

Listy ze zdjęciami, opisami, widokami, kolażami i rysunkami w przedziwnych formach zaczęły przychodzić na mój adres. Małe dzieła sztuki, własnoręcznie robione koperty i stemple. Ludzie z różnych zakątków świata poświęcali swój czas, wiedząc, że prócz własnej satysfakcji nic z tego nie będą mieć - dodał Siudak.


Tomasza Siudaka Mój widok z okna
18.10.-15.11.2008
otwarcie wystawy: 17 października 2008 godzina 18

Galeria Lakiernia
Baza Zbożowa
ul. Zbożowa 4, Kielce


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8