Powrót mail artu

Już dzisiaj, 17 października 2008 roku w Galerii "Lakiernia" w Kielcach zostanie otwarta wystawa Tomasza Siudaka "Mój widok z okna". Ekspozycja jest pierwszą od kilku lat w Polsce wystawą prezentującą nietypową sztukę pocztową - "mail art". Podczas wernisażu wystąpi zespół Gwadera i Commodore.
Tomasz Siudak (1977) na dzień swoich 31. urodzin zaplanował wernisaż wystawy Mój widok z okna - My home window view w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej w Kielcach. Na ekspozycji zaprezentuje kilkadziesiąt listów, które dostał od ludzi z całego świata, jako odpowiedź na wymyśloną przez siebie akcję Mój widok z okna. Wystawa Siudaka będzie pierwszą wystawą mail artu od kilku lat w Polsce. Artysta planuje rozpowszechnienie tego rodzaju sztuki i zainicjowanie więcej takich akcji w kraju, wierząc, że projekt Mój widok z okna zainspiruje innych i prezentacji sztuki pocztowej w Polsce będzie coraz więcej.

plakat wystawy

To, co widzi się za oknem ma wpływ na nastrój, rozpoczęcie dnia, jakość życia, na całe patrzenie na świat - powiedział autor. To właśnie własny widok z okna zainspirował go zorganizowania tej niezwykłej akcji. Odzew pojawił się po zamieszczeniu ogłoszeń w zachodnich serwisach internetowych oraz po publikacji dotyczącej projektu w niemieckim magazynie "The Museum Of Temporary Art". Przesyłki, jakie trafiały do Tomasza sprawiły, że stał się rozpoznawany wśród listonoszy.

Listy ze zdjęciami, opisami, widokami, kolażami i rysunkami w przedziwnych formach zaczęły przychodzić na mój adres. Małe dzieła sztuki, własnoręcznie robione koperty i stemple. Ludzie z różnych zakątków świata poświęcali swój czas, wiedząc, że prócz własnej satysfakcji nic z tego nie będą mieć - dodał Siudak.


Tomasza Siudaka Mój widok z okna
18.10.-15.11.2008
otwarcie wystawy: 17 października 2008 godzina 18

Galeria Lakiernia
Baza Zbożowa
ul. Zbożowa 4, Kielce


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7