Fotograficzne Karpackie Klimaty

W weekend, 29 i 30 sierpnia 2008 roku w Krośnie odbędą się "Krapackie Klimaty", w ramach których będzie można zobaczyć kilka wystaw fotograficznych poświęconych malowniczym Karpatom oraz happeningi artystyczne. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie dwója artystów: Zsolta Tátraia (Węgry) oraz Igor Simko (Słowacja).

Karpacie Klimaty rozpoczną się 29 sierpnia od wystawy w galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie zaprezentowana zostanie ekspozycja VI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego. Wystawa ta jest efektem współpracy twórców, działających w ramach polskich, słowackich (Bardejów, Humenne, Koszyce, Różomberk) oraz węgierskich (Miszkolc) fotoklubów. Na ekspozycji dominować będą zdjęcia, na których utrwalono uroki Krosna oraz okolic - pejzaże, zabytki starówki, eksponaty Muzeum Podkarpackiego czy Muzeum Rzemiosła. Wystawę będzie można oglądać do 19 września 2008 roku.

fot. Zsolta Tátraia

Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcją imprezy będą dwa autorskie wernisaże: Zsolta Tátraia z Węgier oraz Igora Simko ze Słowacji. Pierwszy z artystów przedstawi zdjęcia z winem w roli głównej. Wystawa "Klimaty tokajskich piwnic" z pewnością okaże się unikatową i niestandardową propozycją dla wszystkich miłośników wysmakowanej i eleganckiej fotografii, poruszającej tak nietypową tematykę jak winifikacja (od 29 sierpnia w restauracji "Rynek 11").

Z kolei dla amatorów klimatycznych zdjęć pejzaży, architektury sakralnej i ludowej czy dzikiej przyrody ciekawa okaże się ekspozycja prac Igora Simko "W Karpatach...". Twórca zabierze oglądających w fascynującą podróż po znanych i nieznanych Karpatach (od 25 sierpnia w Fotogalerii Grudysz przy ul. Mickiewicza 31.)


fot. Igor Simko

W programie Karpackich Klimatów zaplanowano w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 17.00 wykonanie wspólnej fotografii wszystkich zgromadzonych osób na krośnieńskim rynku. Zdjęcie wykona Maciej Zygmunt: artysta - fotograf z Krakowa, a z pochodzenia krośnianin. Zbiorowy portret mieszkańców Krosna zostanie zaprezentowany w wielkim formacie m.in. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.

Natomiast w sobotni wieczór (22.00 - 24.00) na krośnieńskiej starówce odbędzie się multimedialna prezentacja prac, nadsyłanych przez osoby, pragnące przedstawić szerszej publiczności zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. W ten sposób sami uczestnicy happeningu stworzą magiczny wernisaż artystyczny, odbywający się pod rozgwieżdżonym, krośnieńskim niebem. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na stronie: www.karpackieklimaty.krosno.pl


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0