Fotograficzne Karpackie Klimaty

0
Marta Sinior
26 Sierpień 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
W weekend, 29 i 30 sierpnia 2008 roku w Krośnie odbędą się "Krapackie Klimaty", w ramach których będzie można zobaczyć kilka wystaw fotograficznych poświęconych malowniczym Karpatom oraz happeningi artystyczne. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie dwója artystów: Zsolta Tátraia (Węgry) oraz Igor Simko (Słowacja).

Karpacie Klimaty rozpoczną się 29 sierpnia od wystawy w galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie zaprezentowana zostanie ekspozycja VI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego. Wystawa ta jest efektem współpracy twórców, działających w ramach polskich, słowackich (Bardejów, Humenne, Koszyce, Różomberk) oraz węgierskich (Miszkolc) fotoklubów. Na ekspozycji dominować będą zdjęcia, na których utrwalono uroki Krosna oraz okolic - pejzaże, zabytki starówki, eksponaty Muzeum Podkarpackiego czy Muzeum Rzemiosła. Wystawę będzie można oglądać do 19 września 2008 roku.

fot. Zsolta Tátraia

Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcją imprezy będą dwa autorskie wernisaże: Zsolta Tátraia z Węgier oraz Igora Simko ze Słowacji. Pierwszy z artystów przedstawi zdjęcia z winem w roli głównej. Wystawa "Klimaty tokajskich piwnic" z pewnością okaże się unikatową i niestandardową propozycją dla wszystkich miłośników wysmakowanej i eleganckiej fotografii, poruszającej tak nietypową tematykę jak winifikacja (od 29 sierpnia w restauracji "Rynek 11").

Z kolei dla amatorów klimatycznych zdjęć pejzaży, architektury sakralnej i ludowej czy dzikiej przyrody ciekawa okaże się ekspozycja prac Igora Simko "W Karpatach...". Twórca zabierze oglądających w fascynującą podróż po znanych i nieznanych Karpatach (od 25 sierpnia w Fotogalerii Grudysz przy ul. Mickiewicza 31.)


fot. Igor Simko

W programie Karpackich Klimatów zaplanowano w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 17.00 wykonanie wspólnej fotografii wszystkich zgromadzonych osób na krośnieńskim rynku. Zdjęcie wykona Maciej Zygmunt: artysta - fotograf z Krakowa, a z pochodzenia krośnianin. Zbiorowy portret mieszkańców Krosna zostanie zaprezentowany w wielkim formacie m.in. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.

Natomiast w sobotni wieczór (22.00 - 24.00) na krośnieńskiej starówce odbędzie się multimedialna prezentacja prac, nadsyłanych przez osoby, pragnące przedstawić szerszej publiczności zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. W ten sposób sami uczestnicy happeningu stworzą magiczny wernisaż artystyczny, odbywający się pod rozgwieżdżonym, krośnieńskim niebem. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na stronie: www.karpackieklimaty.krosno.pl


Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
Wraz z początkiem sierpnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa startuje wystawa fotografa i podróżnika, laureata konkursu DEBUTS 2016, Patryka Bułhaka. “Zamknięte” to...
0
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0