Fotograficzne Karpackie Klimaty

W weekend, 29 i 30 sierpnia 2008 roku w Krośnie odbędą się "Krapackie Klimaty", w ramach których będzie można zobaczyć kilka wystaw fotograficznych poświęconych malowniczym Karpatom oraz happeningi artystyczne. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie dwója artystów: Zsolta Tátraia (Węgry) oraz Igor Simko (Słowacja).

Karpacie Klimaty rozpoczną się 29 sierpnia od wystawy w galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie zaprezentowana zostanie ekspozycja VI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego. Wystawa ta jest efektem współpracy twórców, działających w ramach polskich, słowackich (Bardejów, Humenne, Koszyce, Różomberk) oraz węgierskich (Miszkolc) fotoklubów. Na ekspozycji dominować będą zdjęcia, na których utrwalono uroki Krosna oraz okolic - pejzaże, zabytki starówki, eksponaty Muzeum Podkarpackiego czy Muzeum Rzemiosła. Wystawę będzie można oglądać do 19 września 2008 roku.

fot. Zsolta Tátraia

Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcją imprezy będą dwa autorskie wernisaże: Zsolta Tátraia z Węgier oraz Igora Simko ze Słowacji. Pierwszy z artystów przedstawi zdjęcia z winem w roli głównej. Wystawa "Klimaty tokajskich piwnic" z pewnością okaże się unikatową i niestandardową propozycją dla wszystkich miłośników wysmakowanej i eleganckiej fotografii, poruszającej tak nietypową tematykę jak winifikacja (od 29 sierpnia w restauracji "Rynek 11").

Z kolei dla amatorów klimatycznych zdjęć pejzaży, architektury sakralnej i ludowej czy dzikiej przyrody ciekawa okaże się ekspozycja prac Igora Simko "W Karpatach...". Twórca zabierze oglądających w fascynującą podróż po znanych i nieznanych Karpatach (od 25 sierpnia w Fotogalerii Grudysz przy ul. Mickiewicza 31.)


fot. Igor Simko

W programie Karpackich Klimatów zaplanowano w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 17.00 wykonanie wspólnej fotografii wszystkich zgromadzonych osób na krośnieńskim rynku. Zdjęcie wykona Maciej Zygmunt: artysta - fotograf z Krakowa, a z pochodzenia krośnianin. Zbiorowy portret mieszkańców Krosna zostanie zaprezentowany w wielkim formacie m.in. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.

Natomiast w sobotni wieczór (22.00 - 24.00) na krośnieńskiej starówce odbędzie się multimedialna prezentacja prac, nadsyłanych przez osoby, pragnące przedstawić szerszej publiczności zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. W ten sposób sami uczestnicy happeningu stworzą magiczny wernisaż artystyczny, odbywający się pod rozgwieżdżonym, krośnieńskim niebem. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na stronie: www.karpackieklimaty.krosno.pl


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8