Fotograficzne Karpackie Klimaty

W weekend, 29 i 30 sierpnia 2008 roku w Krośnie odbędą się "Krapackie Klimaty", w ramach których będzie można zobaczyć kilka wystaw fotograficznych poświęconych malowniczym Karpatom oraz happeningi artystyczne. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie dwója artystów: Zsolta Tátraia (Węgry) oraz Igor Simko (Słowacja).

Karpacie Klimaty rozpoczną się 29 sierpnia od wystawy w galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie zaprezentowana zostanie ekspozycja VI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego. Wystawa ta jest efektem współpracy twórców, działających w ramach polskich, słowackich (Bardejów, Humenne, Koszyce, Różomberk) oraz węgierskich (Miszkolc) fotoklubów. Na ekspozycji dominować będą zdjęcia, na których utrwalono uroki Krosna oraz okolic - pejzaże, zabytki starówki, eksponaty Muzeum Podkarpackiego czy Muzeum Rzemiosła. Wystawę będzie można oglądać do 19 września 2008 roku.

fot. Zsolta Tátraia

Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcją imprezy będą dwa autorskie wernisaże: Zsolta Tátraia z Węgier oraz Igora Simko ze Słowacji. Pierwszy z artystów przedstawi zdjęcia z winem w roli głównej. Wystawa "Klimaty tokajskich piwnic" z pewnością okaże się unikatową i niestandardową propozycją dla wszystkich miłośników wysmakowanej i eleganckiej fotografii, poruszającej tak nietypową tematykę jak winifikacja (od 29 sierpnia w restauracji "Rynek 11").

Z kolei dla amatorów klimatycznych zdjęć pejzaży, architektury sakralnej i ludowej czy dzikiej przyrody ciekawa okaże się ekspozycja prac Igora Simko "W Karpatach...". Twórca zabierze oglądających w fascynującą podróż po znanych i nieznanych Karpatach (od 25 sierpnia w Fotogalerii Grudysz przy ul. Mickiewicza 31.)


fot. Igor Simko

W programie Karpackich Klimatów zaplanowano w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 17.00 wykonanie wspólnej fotografii wszystkich zgromadzonych osób na krośnieńskim rynku. Zdjęcie wykona Maciej Zygmunt: artysta - fotograf z Krakowa, a z pochodzenia krośnianin. Zbiorowy portret mieszkańców Krosna zostanie zaprezentowany w wielkim formacie m.in. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.

Natomiast w sobotni wieczór (22.00 - 24.00) na krośnieńskiej starówce odbędzie się multimedialna prezentacja prac, nadsyłanych przez osoby, pragnące przedstawić szerszej publiczności zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. W ten sposób sami uczestnicy happeningu stworzą magiczny wernisaż artystyczny, odbywający się pod rozgwieżdżonym, krośnieńskim niebem. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na stronie: www.karpackieklimaty.krosno.pl


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0