Fotograficzne Karpackie Klimaty

W weekend, 29 i 30 sierpnia 2008 roku w Krośnie odbędą się "Krapackie Klimaty", w ramach których będzie można zobaczyć kilka wystaw fotograficznych poświęconych malowniczym Karpatom oraz happeningi artystyczne. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie dwója artystów: Zsolta Tátraia (Węgry) oraz Igor Simko (Słowacja).

Karpacie Klimaty rozpoczną się 29 sierpnia od wystawy w galerii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, gdzie zaprezentowana zostanie ekspozycja VI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego. Wystawa ta jest efektem współpracy twórców, działających w ramach polskich, słowackich (Bardejów, Humenne, Koszyce, Różomberk) oraz węgierskich (Miszkolc) fotoklubów. Na ekspozycji dominować będą zdjęcia, na których utrwalono uroki Krosna oraz okolic - pejzaże, zabytki starówki, eksponaty Muzeum Podkarpackiego czy Muzeum Rzemiosła. Wystawę będzie można oglądać do 19 września 2008 roku.

fot. Zsolta Tátraia

Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcją imprezy będą dwa autorskie wernisaże: Zsolta Tátraia z Węgier oraz Igora Simko ze Słowacji. Pierwszy z artystów przedstawi zdjęcia z winem w roli głównej. Wystawa "Klimaty tokajskich piwnic" z pewnością okaże się unikatową i niestandardową propozycją dla wszystkich miłośników wysmakowanej i eleganckiej fotografii, poruszającej tak nietypową tematykę jak winifikacja (od 29 sierpnia w restauracji "Rynek 11").

Z kolei dla amatorów klimatycznych zdjęć pejzaży, architektury sakralnej i ludowej czy dzikiej przyrody ciekawa okaże się ekspozycja prac Igora Simko "W Karpatach...". Twórca zabierze oglądających w fascynującą podróż po znanych i nieznanych Karpatach (od 25 sierpnia w Fotogalerii Grudysz przy ul. Mickiewicza 31.)


fot. Igor Simko

W programie Karpackich Klimatów zaplanowano w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 17.00 wykonanie wspólnej fotografii wszystkich zgromadzonych osób na krośnieńskim rynku. Zdjęcie wykona Maciej Zygmunt: artysta - fotograf z Krakowa, a z pochodzenia krośnianin. Zbiorowy portret mieszkańców Krosna zostanie zaprezentowany w wielkim formacie m.in. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.

Natomiast w sobotni wieczór (22.00 - 24.00) na krośnieńskiej starówce odbędzie się multimedialna prezentacja prac, nadsyłanych przez osoby, pragnące przedstawić szerszej publiczności zdjęcia lub filmy swojego autorstwa. W ten sposób sami uczestnicy happeningu stworzą magiczny wernisaż artystyczny, odbywający się pod rozgwieżdżonym, krośnieńskim niebem. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na stronie: www.karpackieklimaty.krosno.pl


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7