Prace z Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002 w CSW

W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy w lutym 2002 brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych w walońskim Liege.
W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002.

Biennale Fotografii i Sztuk Wizualnych odbywało się w lutym i marcu 2002 roku po raz trzeci. Kilkanaście wystaw nawiązywało do przewodniego tematu Biennale, jakim było szeroko rozumiane pojęcie "zanikania" (La disparition).

Biennale Liege "La Disparition", fot. Anna Beata Bohdziewicz, wrzesień 1991, Pomnik Obrońców Władzy Ludowej też do rozbiórki. Ścięto już nawet pierwsze głowy.

Ważnym wydarzeniem Biennale w Liege była zbiorowa wystawa artystów z czterech krajów: Francji, Polski, kanadyjskiej prowincji Quebec i frankofońskiej części Belgii, Wallonii, zatytułowana 16 spojrzeń. Ekspozycja prezentowała prace wykonane w różnych technikach obrazowania (fotografia tradycyjna, reportaż, fotomontaże, kolaże fotograficzne, wideo, instalacje). przez artystów polskich (Tomasz Konart, Natalia LL, Wojciech Prażmowski, Stanisław J. Woś), belgijskich i kanadyjskich.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Eve Cadieux "I.L., rue de Sainte-Helen'e", Quebec 2001

Podobny charakter ma ekspozycja w Centrum Sztuki Współczesnej. Wielu artystów, którzy brali udział w 16-stu spojrzeniach, zaprezentuje swoją wizję La disparitation na wspólnej wystawie w Warszawie. Znaleźli się wśród nich Patric Altman, Anna Beata Bohdziewicz, Eve Cadieux, Ronald Dagonnier, Charles Guilbert, Tomasz Konart, Natalia LL, Cecil Michel, Roberto Pellegrinuzzi, Anne Penders, Pol Pierart, Wojciech Prażmowski, Nicolas Renaud, Jean-Louis Vanesch, Stanisław J. Woś, grupa Collective Blow-Up. Zbiorowa ekspozycja ma być prezentowana także w Quebecu.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Wojciech Prażmowski "List z Portugalii", obiekt fotograficzny, 1994

Wernisaż rozpocznie ekspozycję w środę, 8 stycznia o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie w Zamku Ujazdowskim (al. Ujazdowskie 6, tel. 628 76 83) do 2 lutego 2003.

Przeczytaj więcej o Biennale Liege 2002 na stronie fototapeta.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0