Prace z Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002 w CSW

W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy w lutym 2002 brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych w walońskim Liege.
W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002.

Biennale Fotografii i Sztuk Wizualnych odbywało się w lutym i marcu 2002 roku po raz trzeci. Kilkanaście wystaw nawiązywało do przewodniego tematu Biennale, jakim było szeroko rozumiane pojęcie "zanikania" (La disparition).

Biennale Liege "La Disparition", fot. Anna Beata Bohdziewicz, wrzesień 1991, Pomnik Obrońców Władzy Ludowej też do rozbiórki. Ścięto już nawet pierwsze głowy.

Ważnym wydarzeniem Biennale w Liege była zbiorowa wystawa artystów z czterech krajów: Francji, Polski, kanadyjskiej prowincji Quebec i frankofońskiej części Belgii, Wallonii, zatytułowana 16 spojrzeń. Ekspozycja prezentowała prace wykonane w różnych technikach obrazowania (fotografia tradycyjna, reportaż, fotomontaże, kolaże fotograficzne, wideo, instalacje). przez artystów polskich (Tomasz Konart, Natalia LL, Wojciech Prażmowski, Stanisław J. Woś), belgijskich i kanadyjskich.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Eve Cadieux "I.L., rue de Sainte-Helen'e", Quebec 2001

Podobny charakter ma ekspozycja w Centrum Sztuki Współczesnej. Wielu artystów, którzy brali udział w 16-stu spojrzeniach, zaprezentuje swoją wizję La disparitation na wspólnej wystawie w Warszawie. Znaleźli się wśród nich Patric Altman, Anna Beata Bohdziewicz, Eve Cadieux, Ronald Dagonnier, Charles Guilbert, Tomasz Konart, Natalia LL, Cecil Michel, Roberto Pellegrinuzzi, Anne Penders, Pol Pierart, Wojciech Prażmowski, Nicolas Renaud, Jean-Louis Vanesch, Stanisław J. Woś, grupa Collective Blow-Up. Zbiorowa ekspozycja ma być prezentowana także w Quebecu.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Wojciech Prażmowski "List z Portugalii", obiekt fotograficzny, 1994

Wernisaż rozpocznie ekspozycję w środę, 8 stycznia o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie w Zamku Ujazdowskim (al. Ujazdowskie 6, tel. 628 76 83) do 2 lutego 2003.

Przeczytaj więcej o Biennale Liege 2002 na stronie fototapeta.art.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0