Prace z Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002 w CSW

0
Marta Majewska
8 Styczeń 2003
Artykuł na: 2-3 minuty
W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy w lutym 2002 brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych w walońskim Liege.
W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002.

Biennale Fotografii i Sztuk Wizualnych odbywało się w lutym i marcu 2002 roku po raz trzeci. Kilkanaście wystaw nawiązywało do przewodniego tematu Biennale, jakim było szeroko rozumiane pojęcie "zanikania" (La disparition).

Biennale Liege "La Disparition", fot. Anna Beata Bohdziewicz, wrzesień 1991, Pomnik Obrońców Władzy Ludowej też do rozbiórki. Ścięto już nawet pierwsze głowy.

Ważnym wydarzeniem Biennale w Liege była zbiorowa wystawa artystów z czterech krajów: Francji, Polski, kanadyjskiej prowincji Quebec i frankofońskiej części Belgii, Wallonii, zatytułowana 16 spojrzeń. Ekspozycja prezentowała prace wykonane w różnych technikach obrazowania (fotografia tradycyjna, reportaż, fotomontaże, kolaże fotograficzne, wideo, instalacje). przez artystów polskich (Tomasz Konart, Natalia LL, Wojciech Prażmowski, Stanisław J. Woś), belgijskich i kanadyjskich.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Eve Cadieux "I.L., rue de Sainte-Helen'e", Quebec 2001

Podobny charakter ma ekspozycja w Centrum Sztuki Współczesnej. Wielu artystów, którzy brali udział w 16-stu spojrzeniach, zaprezentuje swoją wizję La disparitation na wspólnej wystawie w Warszawie. Znaleźli się wśród nich Patric Altman, Anna Beata Bohdziewicz, Eve Cadieux, Ronald Dagonnier, Charles Guilbert, Tomasz Konart, Natalia LL, Cecil Michel, Roberto Pellegrinuzzi, Anne Penders, Pol Pierart, Wojciech Prażmowski, Nicolas Renaud, Jean-Louis Vanesch, Stanisław J. Woś, grupa Collective Blow-Up. Zbiorowa ekspozycja ma być prezentowana także w Quebecu.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Wojciech Prażmowski "List z Portugalii", obiekt fotograficzny, 1994

Wernisaż rozpocznie ekspozycję w środę, 8 stycznia o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie w Zamku Ujazdowskim (al. Ujazdowskie 6, tel. 628 76 83) do 2 lutego 2003.

Przeczytaj więcej o Biennale Liege 2002 na stronie fototapeta.art.pl
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0