Prace z Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002 w CSW

W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy w lutym 2002 brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych w walońskim Liege.
W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002.

Biennale Fotografii i Sztuk Wizualnych odbywało się w lutym i marcu 2002 roku po raz trzeci. Kilkanaście wystaw nawiązywało do przewodniego tematu Biennale, jakim było szeroko rozumiane pojęcie "zanikania" (La disparition).

Biennale Liege "La Disparition", fot. Anna Beata Bohdziewicz, wrzesień 1991, Pomnik Obrońców Władzy Ludowej też do rozbiórki. Ścięto już nawet pierwsze głowy.

Ważnym wydarzeniem Biennale w Liege była zbiorowa wystawa artystów z czterech krajów: Francji, Polski, kanadyjskiej prowincji Quebec i frankofońskiej części Belgii, Wallonii, zatytułowana 16 spojrzeń. Ekspozycja prezentowała prace wykonane w różnych technikach obrazowania (fotografia tradycyjna, reportaż, fotomontaże, kolaże fotograficzne, wideo, instalacje). przez artystów polskich (Tomasz Konart, Natalia LL, Wojciech Prażmowski, Stanisław J. Woś), belgijskich i kanadyjskich.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Eve Cadieux "I.L., rue de Sainte-Helen'e", Quebec 2001

Podobny charakter ma ekspozycja w Centrum Sztuki Współczesnej. Wielu artystów, którzy brali udział w 16-stu spojrzeniach, zaprezentuje swoją wizję La disparitation na wspólnej wystawie w Warszawie. Znaleźli się wśród nich Patric Altman, Anna Beata Bohdziewicz, Eve Cadieux, Ronald Dagonnier, Charles Guilbert, Tomasz Konart, Natalia LL, Cecil Michel, Roberto Pellegrinuzzi, Anne Penders, Pol Pierart, Wojciech Prażmowski, Nicolas Renaud, Jean-Louis Vanesch, Stanisław J. Woś, grupa Collective Blow-Up. Zbiorowa ekspozycja ma być prezentowana także w Quebecu.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Wojciech Prażmowski "List z Portugalii", obiekt fotograficzny, 1994

Wernisaż rozpocznie ekspozycję w środę, 8 stycznia o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie w Zamku Ujazdowskim (al. Ujazdowskie 6, tel. 628 76 83) do 2 lutego 2003.

Przeczytaj więcej o Biennale Liege 2002 na stronie fototapeta.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13