Prace z Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002 w CSW

W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy w lutym 2002 brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych w walońskim Liege.
W środę, 8 stycznia 2003 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii artystów z Belgii, Kanady i Polski, którzy brali udział w Międzynarodowym Biennale Sztuk Wizualnych Liege 2002.

Biennale Fotografii i Sztuk Wizualnych odbywało się w lutym i marcu 2002 roku po raz trzeci. Kilkanaście wystaw nawiązywało do przewodniego tematu Biennale, jakim było szeroko rozumiane pojęcie "zanikania" (La disparition).

Biennale Liege "La Disparition", fot. Anna Beata Bohdziewicz, wrzesień 1991, Pomnik Obrońców Władzy Ludowej też do rozbiórki. Ścięto już nawet pierwsze głowy.

Ważnym wydarzeniem Biennale w Liege była zbiorowa wystawa artystów z czterech krajów: Francji, Polski, kanadyjskiej prowincji Quebec i frankofońskiej części Belgii, Wallonii, zatytułowana 16 spojrzeń. Ekspozycja prezentowała prace wykonane w różnych technikach obrazowania (fotografia tradycyjna, reportaż, fotomontaże, kolaże fotograficzne, wideo, instalacje). przez artystów polskich (Tomasz Konart, Natalia LL, Wojciech Prażmowski, Stanisław J. Woś), belgijskich i kanadyjskich.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Eve Cadieux "I.L., rue de Sainte-Helen'e", Quebec 2001

Podobny charakter ma ekspozycja w Centrum Sztuki Współczesnej. Wielu artystów, którzy brali udział w 16-stu spojrzeniach, zaprezentuje swoją wizję La disparitation na wspólnej wystawie w Warszawie. Znaleźli się wśród nich Patric Altman, Anna Beata Bohdziewicz, Eve Cadieux, Ronald Dagonnier, Charles Guilbert, Tomasz Konart, Natalia LL, Cecil Michel, Roberto Pellegrinuzzi, Anne Penders, Pol Pierart, Wojciech Prażmowski, Nicolas Renaud, Jean-Louis Vanesch, Stanisław J. Woś, grupa Collective Blow-Up. Zbiorowa ekspozycja ma być prezentowana także w Quebecu.

Biennale Liege "La Disparition", fot. Wojciech Prażmowski "List z Portugalii", obiekt fotograficzny, 1994

Wernisaż rozpocznie ekspozycję w środę, 8 stycznia o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie w Zamku Ujazdowskim (al. Ujazdowskie 6, tel. 628 76 83) do 2 lutego 2003.

Przeczytaj więcej o Biennale Liege 2002 na stronie fototapeta.art.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8