Scena fotograficzna w Niemczech - wystawa albumów i wykład

Od 11 marca 2008 roku w Goethe-Institut w Warszawie prezentowana będzie wystawa albumów poświęconych scenie fotograficznej w Niemczech. Zgromadzone albumy na ekspozycji dokumentują zjawiska zachodzące w minionym dziesięcioleciu, przedstawiają ważne nurty i wewnętrzne zróżnicowanie niemieckiej fotografii. Przy okazji wystawy odbędzie się również wykład georgii Krawiec, która przybliży fotograficzny rynek zachodnich sąsiadów.
W dniu 10 maja 2006 roku świat sztuki wstrzymał oddech: praca "99 Cent" fotografa Andreasa Gursky'ego z Düsseldorfu uzyskała na aukcji Sotheby's rekordową cenę 2,25 mln dolarów, przebijając zeszłoroczny rekord cenowy, należący również do Gursky'ego i wynoszący, bagatela, 550.000 dolarów.
Powyższy przykład potwierdza, że w ostatnich latach nastąpił niesłychany rozwój fotografii, że zdobyła ona definitywnie pozycję jednego z najważniejszych gatunków sztuki, a żadne liczące się muzeum nie pozwoli sobie jej zignorować. Szczególne osiągnięcia fotografii niemieckiej ostatniej dekady stały się udziałem nie tylko Gursky'ego - do światowych galerii weszli fotografowie reprezentujący trzy pokolenia. Nazwiska wielu cenionych artystów - Candida Höfer, Wolfgang Tillmans czy Jürgen Teller - bardzo szybko zyskały status fotograficznych marek na międzynarodowym rynku.
- materiał przesłany przez organizatorów wystawy.Wykład o współczesnej niemieckiej scenie fotograficznej wygłosi georgia Krawiec. Artystka ze szczególnym uwzględnieniem omówi tych fotografów, których najnowsze albumy zostaną pokazane na wystawie.

georgia Krawiec jest absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen, w klasie Prof. Jürgena Königsa. Artystka obok technik szlachetnych zajmuje się fotomontażem, różnymi technikami analogowej manipulacji obrazu, a także fotografią otworkową. Wystawiała m.in. w Luksferze, Małej Galerii obok ZPAF, Galerii FF. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i w Niemczech.

Więcej informacji o wystawie znajduje się na stronie Goethe-Institut.


11.03. - 25.04.2008
Wykład wprowadzający: 18.03.2008 godzina 18.30

Goethe-Institut w Warszawie
ul. Chmielna 13a, Warszawa
Wystawa czynna: wtorek, środa, czwartek 13.00-19.00, piątek 12.00-16.00


Kolejna odsłona wystawy odbędzie się w terminie: 12.05 - 29.05.2008 w Goethe-Institut (Rynek Główny 20) w Krakowie.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7