Scena fotograficzna w Niemczech - wystawa albumów i wykład

Od 11 marca 2008 roku w Goethe-Institut w Warszawie prezentowana będzie wystawa albumów poświęconych scenie fotograficznej w Niemczech. Zgromadzone albumy na ekspozycji dokumentują zjawiska zachodzące w minionym dziesięcioleciu, przedstawiają ważne nurty i wewnętrzne zróżnicowanie niemieckiej fotografii. Przy okazji wystawy odbędzie się również wykład georgii Krawiec, która przybliży fotograficzny rynek zachodnich sąsiadów.
W dniu 10 maja 2006 roku świat sztuki wstrzymał oddech: praca "99 Cent" fotografa Andreasa Gursky'ego z Düsseldorfu uzyskała na aukcji Sotheby's rekordową cenę 2,25 mln dolarów, przebijając zeszłoroczny rekord cenowy, należący również do Gursky'ego i wynoszący, bagatela, 550.000 dolarów.
Powyższy przykład potwierdza, że w ostatnich latach nastąpił niesłychany rozwój fotografii, że zdobyła ona definitywnie pozycję jednego z najważniejszych gatunków sztuki, a żadne liczące się muzeum nie pozwoli sobie jej zignorować. Szczególne osiągnięcia fotografii niemieckiej ostatniej dekady stały się udziałem nie tylko Gursky'ego - do światowych galerii weszli fotografowie reprezentujący trzy pokolenia. Nazwiska wielu cenionych artystów - Candida Höfer, Wolfgang Tillmans czy Jürgen Teller - bardzo szybko zyskały status fotograficznych marek na międzynarodowym rynku.
- materiał przesłany przez organizatorów wystawy.Wykład o współczesnej niemieckiej scenie fotograficznej wygłosi georgia Krawiec. Artystka ze szczególnym uwzględnieniem omówi tych fotografów, których najnowsze albumy zostaną pokazane na wystawie.

georgia Krawiec jest absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen, w klasie Prof. Jürgena Königsa. Artystka obok technik szlachetnych zajmuje się fotomontażem, różnymi technikami analogowej manipulacji obrazu, a także fotografią otworkową. Wystawiała m.in. w Luksferze, Małej Galerii obok ZPAF, Galerii FF. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i w Niemczech.

Więcej informacji o wystawie znajduje się na stronie Goethe-Institut.


11.03. - 25.04.2008
Wykład wprowadzający: 18.03.2008 godzina 18.30

Goethe-Institut w Warszawie
ul. Chmielna 13a, Warszawa
Wystawa czynna: wtorek, środa, czwartek 13.00-19.00, piątek 12.00-16.00


Kolejna odsłona wystawy odbędzie się w terminie: 12.05 - 29.05.2008 w Goethe-Institut (Rynek Główny 20) w Krakowie.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8