Scena fotograficzna w Niemczech - wystawa albumów i wykład

Od 11 marca 2008 roku w Goethe-Institut w Warszawie prezentowana będzie wystawa albumów poświęconych scenie fotograficznej w Niemczech. Zgromadzone albumy na ekspozycji dokumentują zjawiska zachodzące w minionym dziesięcioleciu, przedstawiają ważne nurty i wewnętrzne zróżnicowanie niemieckiej fotografii. Przy okazji wystawy odbędzie się również wykład georgii Krawiec, która przybliży fotograficzny rynek zachodnich sąsiadów.
W dniu 10 maja 2006 roku świat sztuki wstrzymał oddech: praca "99 Cent" fotografa Andreasa Gursky'ego z Düsseldorfu uzyskała na aukcji Sotheby's rekordową cenę 2,25 mln dolarów, przebijając zeszłoroczny rekord cenowy, należący również do Gursky'ego i wynoszący, bagatela, 550.000 dolarów.
Powyższy przykład potwierdza, że w ostatnich latach nastąpił niesłychany rozwój fotografii, że zdobyła ona definitywnie pozycję jednego z najważniejszych gatunków sztuki, a żadne liczące się muzeum nie pozwoli sobie jej zignorować. Szczególne osiągnięcia fotografii niemieckiej ostatniej dekady stały się udziałem nie tylko Gursky'ego - do światowych galerii weszli fotografowie reprezentujący trzy pokolenia. Nazwiska wielu cenionych artystów - Candida Höfer, Wolfgang Tillmans czy Jürgen Teller - bardzo szybko zyskały status fotograficznych marek na międzynarodowym rynku.
- materiał przesłany przez organizatorów wystawy.Wykład o współczesnej niemieckiej scenie fotograficznej wygłosi georgia Krawiec. Artystka ze szczególnym uwzględnieniem omówi tych fotografów, których najnowsze albumy zostaną pokazane na wystawie.

georgia Krawiec jest absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen, w klasie Prof. Jürgena Königsa. Artystka obok technik szlachetnych zajmuje się fotomontażem, różnymi technikami analogowej manipulacji obrazu, a także fotografią otworkową. Wystawiała m.in. w Luksferze, Małej Galerii obok ZPAF, Galerii FF. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i w Niemczech.

Więcej informacji o wystawie znajduje się na stronie Goethe-Institut.


11.03. - 25.04.2008
Wykład wprowadzający: 18.03.2008 godzina 18.30

Goethe-Institut w Warszawie
ul. Chmielna 13a, Warszawa
Wystawa czynna: wtorek, środa, czwartek 13.00-19.00, piątek 12.00-16.00


Kolejna odsłona wystawy odbędzie się w terminie: 12.05 - 29.05.2008 w Goethe-Institut (Rynek Główny 20) w Krakowie.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0