Scena fotograficzna w Niemczech - wystawa albumów i wykład

0
Marta Sinior
11 Marzec 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
Od 11 marca 2008 roku w Goethe-Institut w Warszawie prezentowana będzie wystawa albumów poświęconych scenie fotograficznej w Niemczech. Zgromadzone albumy na ekspozycji dokumentują zjawiska zachodzące w minionym dziesięcioleciu, przedstawiają ważne nurty i wewnętrzne zróżnicowanie niemieckiej fotografii. Przy okazji wystawy odbędzie się również wykład georgii Krawiec, która przybliży fotograficzny rynek zachodnich sąsiadów.
W dniu 10 maja 2006 roku świat sztuki wstrzymał oddech: praca "99 Cent" fotografa Andreasa Gursky'ego z Düsseldorfu uzyskała na aukcji Sotheby's rekordową cenę 2,25 mln dolarów, przebijając zeszłoroczny rekord cenowy, należący również do Gursky'ego i wynoszący, bagatela, 550.000 dolarów.
Powyższy przykład potwierdza, że w ostatnich latach nastąpił niesłychany rozwój fotografii, że zdobyła ona definitywnie pozycję jednego z najważniejszych gatunków sztuki, a żadne liczące się muzeum nie pozwoli sobie jej zignorować. Szczególne osiągnięcia fotografii niemieckiej ostatniej dekady stały się udziałem nie tylko Gursky'ego - do światowych galerii weszli fotografowie reprezentujący trzy pokolenia. Nazwiska wielu cenionych artystów - Candida Höfer, Wolfgang Tillmans czy Jürgen Teller - bardzo szybko zyskały status fotograficznych marek na międzynarodowym rynku.
- materiał przesłany przez organizatorów wystawy.Wykład o współczesnej niemieckiej scenie fotograficznej wygłosi georgia Krawiec. Artystka ze szczególnym uwzględnieniem omówi tych fotografów, których najnowsze albumy zostaną pokazane na wystawie.

georgia Krawiec jest absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen, w klasie Prof. Jürgena Königsa. Artystka obok technik szlachetnych zajmuje się fotomontażem, różnymi technikami analogowej manipulacji obrazu, a także fotografią otworkową. Wystawiała m.in. w Luksferze, Małej Galerii obok ZPAF, Galerii FF. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i w Niemczech.

Więcej informacji o wystawie znajduje się na stronie Goethe-Institut.


11.03. - 25.04.2008
Wykład wprowadzający: 18.03.2008 godzina 18.30

Goethe-Institut w Warszawie
ul. Chmielna 13a, Warszawa
Wystawa czynna: wtorek, środa, czwartek 13.00-19.00, piątek 12.00-16.00


Kolejna odsłona wystawy odbędzie się w terminie: 12.05 - 29.05.2008 w Goethe-Institut (Rynek Główny 20) w Krakowie.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
Jeszcze tylko do końca lipca poszczególne korpusy ze stajni Sony możecie kupić sporo taniej, dzięki łączonym promocjom. Zaoszczędzić możemy do 2000 zł.
9
0
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
Dowiedz się o życiu i twórczości Jana Małachowskiego - jednego z pionierów tatrzańskiej fotografii początku XX wieku - oraz zobacz jego wyjątkowe zdjęcia na wystawie w...
22
0