Wystawa fotografii "Najpiękniejsze ptaki Pomorza"

Od jutra, 29 września 2007 roku w Gdańsku prezentowana będzie wystawa fotografii "Najpiękniejszych ptaków Pomorza". Autorami zdjęć na ekspozycji jest piątka znanych polskich fotografików przyrody: Cezary Korkosz, Arkadiusz Labudda, Mateusz Matysiak, Cezary Pióro i Artur Tabor. Wystawa "Najpiękniejsze ptaki Pomorza" odbywa się z okazji otwarcia nowego, gdańskiego hotelu "Oliwski" przy ulicy Piastowskiej.
Zdjęcia najpiękniejszych ptaków spotykanych na Pomorzu, tych najpospolitszych - charakterystycznych i najczęściej widywanych nad morzem, jak również najrzadszych, zaprezentuje pięciu laureatów licznych konkursów fotograficznych, autorów wielu publikacji: Cezary Korkosz, Arkadiusz Labudda, Mateusz Matysiak, Cezary Pióro i Artur Tabor.

Wodniczka fot. Cezary Korkosz

Poniżej krótko o autorach fotografii:

Cezary Korkosz urodził się w 1968 roku w Stargardzie Szczecińskim. Z zawodu jest nauczycielem, a na codzień redakcyjnym współpracownikiem miesięcznika "Przyroda Polska" oraz kilku innych wydawnictw o tematyce przyrodniczej. Prowadzi firmę zajmującą się badaniem i wdrażaniem nowych odmian warzyw na rynek krajowy. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od ponad dwudziestu lat.

Przez wiele lat to co uwieczniałem na błonie fotograficznej było i jest dla mnie zatrzymaniem chwili, przeżyć i emocji a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego już nie ma, niestety najczęściej z powodu ludzkiej głupoty i bezmyślności.
(...)
Fotografia jest dla mnie sposobem na życie w tym zwariowanym świecie. W fotografii najbardziej cenię sobie niepowtarzalność, zmienność i magię chwili. Miałem ogromne szczęście od lat dziecięcych obcować z przyrodą i odkrywać jej tajniki, a najważniejsze nauki, wnioski i doświadczenie zdobyłem u boku prawdziwych przyrodników i nauczycieli - moich rodziców.


Zapraszamy na stronę Cezarego Korkosza www.cezarykorkosz.pl

Biernika Białolica fot. Arkadiusz Labudda

Arkadiusz Labudda urodził się w 1971 roku w Wejherowie. Z zamiłowania i wykształcenia jest hotelarzem.

Ulotność chwili, którą przy odrobinie szczęścia można oddać na papier, oddziaływanie światła jest chyba tym, co najbardziej sobie cenię w fotografii. Nie mam marzeń związanych z osiągnięciem znaczącego prestiżu czy nagrody w tej dziedzinie, realizuję się w hotelarstwie. Natomiast pragnąłbym umieć patrzeć inaczej, lepiej, bardziej przewidywać skutki naciśnięcia migawki. Chciałbym aby pozostała czysta przyjemność... - Arkadiusz Labudda

Sowa Jarzębata fot. Mateusz Matysiak

Mateusz Matysiak urodził się w 1972 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Z wykształcenia jest leśnikiem, biologiem i inżynierem środowiska. Z zamiłowania fotografikiem przyrody.

Moja przygoda z fotografią rozpoczynała się stopniowo i dość niewinnie od utrwalania obserwacji ptaków, które prowadziłem namiętnie już w połowie lat osiemdziesiątych w rodzinnych Przygodzicach, w sercu doliny Baryczy. Fotografuję od ponad piętnastu lat, ale prawdziwej pasji fotograficznej poddałem się kilka lat temu, gdy stałem się posiadaczem pierwszej lustrzanki cyfrowej.
(...)
Dzięki fotografii wszystko dzieje się więcej niż jeden raz, a piękno przyrody jest nieskończone. Chciałbym, żeby moje zdjęcia pobudzały wyobraźnię nie tylko przyrodników, ale również tych, którzy do tej pory pozostawali wobec przyrody niewzruszeni.
Mam też nadzieję, że moje prace będą nieskończonym źródłem miłych dla oka widoków, ale przede wszystkim pomogą zrozumieć i uszanować nasze otoczenie.


Zapraszamy na stronę Mateusza Matysiaka www.mateuszmatysiak.pl

Sieweczka Mongo fot. Cezary Pióro

Cezary Pióro urodził się w 1970 roku w Łukowie. Na codzień pracuje jako księgowy. Fotografuje od 5 lat.

Najbardziej cenne w fotografii jest to, że te najbardziej ulotne chwile zapisuję dla siebie i innych na zawsze. Fotografia cyfrowa, która nastała i zawojowała wielu ludzi, w tym również mnie pozwala w nieskrępowany sposób używać aparatu praktycznie codziennie. Uwielbiam planować każdy następny dzień z aparatem i obiektywem i przygotowywać własne wyprawy fotograficzne. Z nie mniejszą satysfakcją po powrocie z wyprawy do domu odtwarzam z kart pamięci na monitorze wykonane zdjęcia i przeprowadzam ich ostrą selekcję. Moje najlepsze i najciekawsze zdjęcia powstają, wtedy gdy spędzam czas w starannie przygotowanym ukryciu. Wówczas fotografowane zwierzęta zachowują się zupełnie naturalnie i nieświadomie pozują do zdjęć.
Chciałbym być znanym i lubianym fotografem.


Zapraszamy na stronę Cezarego Pióro www.cezarypioro.pl

Żurawie fot. Artur Tabor

Artur Tabor urodził się w 1968 roku w Radomiu. Z wykształcenia jest zootechnikiem.

Ptaki były zawsze moją pasją, początkowo wystarczała mi tylko obserwacja ale potem naturalnym krokiem była próba ich uwiecznienia na kliszy fotograficznej. Przeszedłem wszystkie etapy w fotografii: zdjęcia czarnobiałe, pierwszy kolor ORWO, potem diapozytywy Fuji i teraz aparat cyfrowy, który robi zdjęcia ale nie ma tu magii i przyjemności. Teraz trzeba zdecydowanie mniej umieć aby robić zdjęcia! Gdyby nie to, że obecnie zawodowo zajmuję się fotografią to najchętniej wyrzuciłbym ten aparat do kosza... Próbuję też swoich sił w filmowaniu przyrody co mocno mnie rozprasza - zawsze jest problem: filmować czy fotografować?

Zapraszamy na stronę Artura Tabora www.arturtabor.pl


Wystawa Najpiękniejsze ptaki Pomorza
Termin: 30 września - 30 listopada 2007

Hotel Oliwski
ul. Piastowska 1, Gdańsk

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4