Wystawa fotografii "Najpiękniejsze ptaki Pomorza"

Od jutra, 29 września 2007 roku w Gdańsku prezentowana będzie wystawa fotografii "Najpiękniejszych ptaków Pomorza". Autorami zdjęć na ekspozycji jest piątka znanych polskich fotografików przyrody: Cezary Korkosz, Arkadiusz Labudda, Mateusz Matysiak, Cezary Pióro i Artur Tabor. Wystawa "Najpiękniejsze ptaki Pomorza" odbywa się z okazji otwarcia nowego, gdańskiego hotelu "Oliwski" przy ulicy Piastowskiej.
Zdjęcia najpiękniejszych ptaków spotykanych na Pomorzu, tych najpospolitszych - charakterystycznych i najczęściej widywanych nad morzem, jak również najrzadszych, zaprezentuje pięciu laureatów licznych konkursów fotograficznych, autorów wielu publikacji: Cezary Korkosz, Arkadiusz Labudda, Mateusz Matysiak, Cezary Pióro i Artur Tabor.

Wodniczka fot. Cezary Korkosz

Poniżej krótko o autorach fotografii:

Cezary Korkosz urodził się w 1968 roku w Stargardzie Szczecińskim. Z zawodu jest nauczycielem, a na codzień redakcyjnym współpracownikiem miesięcznika "Przyroda Polska" oraz kilku innych wydawnictw o tematyce przyrodniczej. Prowadzi firmę zajmującą się badaniem i wdrażaniem nowych odmian warzyw na rynek krajowy. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od ponad dwudziestu lat.

Przez wiele lat to co uwieczniałem na błonie fotograficznej było i jest dla mnie zatrzymaniem chwili, przeżyć i emocji a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego już nie ma, niestety najczęściej z powodu ludzkiej głupoty i bezmyślności.
(...)
Fotografia jest dla mnie sposobem na życie w tym zwariowanym świecie. W fotografii najbardziej cenię sobie niepowtarzalność, zmienność i magię chwili. Miałem ogromne szczęście od lat dziecięcych obcować z przyrodą i odkrywać jej tajniki, a najważniejsze nauki, wnioski i doświadczenie zdobyłem u boku prawdziwych przyrodników i nauczycieli - moich rodziców.


Zapraszamy na stronę Cezarego Korkosza www.cezarykorkosz.pl

Biernika Białolica fot. Arkadiusz Labudda

Arkadiusz Labudda urodził się w 1971 roku w Wejherowie. Z zamiłowania i wykształcenia jest hotelarzem.

Ulotność chwili, którą przy odrobinie szczęścia można oddać na papier, oddziaływanie światła jest chyba tym, co najbardziej sobie cenię w fotografii. Nie mam marzeń związanych z osiągnięciem znaczącego prestiżu czy nagrody w tej dziedzinie, realizuję się w hotelarstwie. Natomiast pragnąłbym umieć patrzeć inaczej, lepiej, bardziej przewidywać skutki naciśnięcia migawki. Chciałbym aby pozostała czysta przyjemność... - Arkadiusz Labudda

Sowa Jarzębata fot. Mateusz Matysiak

Mateusz Matysiak urodził się w 1972 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Z wykształcenia jest leśnikiem, biologiem i inżynierem środowiska. Z zamiłowania fotografikiem przyrody.

Moja przygoda z fotografią rozpoczynała się stopniowo i dość niewinnie od utrwalania obserwacji ptaków, które prowadziłem namiętnie już w połowie lat osiemdziesiątych w rodzinnych Przygodzicach, w sercu doliny Baryczy. Fotografuję od ponad piętnastu lat, ale prawdziwej pasji fotograficznej poddałem się kilka lat temu, gdy stałem się posiadaczem pierwszej lustrzanki cyfrowej.
(...)
Dzięki fotografii wszystko dzieje się więcej niż jeden raz, a piękno przyrody jest nieskończone. Chciałbym, żeby moje zdjęcia pobudzały wyobraźnię nie tylko przyrodników, ale również tych, którzy do tej pory pozostawali wobec przyrody niewzruszeni.
Mam też nadzieję, że moje prace będą nieskończonym źródłem miłych dla oka widoków, ale przede wszystkim pomogą zrozumieć i uszanować nasze otoczenie.


Zapraszamy na stronę Mateusza Matysiaka www.mateuszmatysiak.pl

Sieweczka Mongo fot. Cezary Pióro

Cezary Pióro urodził się w 1970 roku w Łukowie. Na codzień pracuje jako księgowy. Fotografuje od 5 lat.

Najbardziej cenne w fotografii jest to, że te najbardziej ulotne chwile zapisuję dla siebie i innych na zawsze. Fotografia cyfrowa, która nastała i zawojowała wielu ludzi, w tym również mnie pozwala w nieskrępowany sposób używać aparatu praktycznie codziennie. Uwielbiam planować każdy następny dzień z aparatem i obiektywem i przygotowywać własne wyprawy fotograficzne. Z nie mniejszą satysfakcją po powrocie z wyprawy do domu odtwarzam z kart pamięci na monitorze wykonane zdjęcia i przeprowadzam ich ostrą selekcję. Moje najlepsze i najciekawsze zdjęcia powstają, wtedy gdy spędzam czas w starannie przygotowanym ukryciu. Wówczas fotografowane zwierzęta zachowują się zupełnie naturalnie i nieświadomie pozują do zdjęć.
Chciałbym być znanym i lubianym fotografem.


Zapraszamy na stronę Cezarego Pióro www.cezarypioro.pl

Żurawie fot. Artur Tabor

Artur Tabor urodził się w 1968 roku w Radomiu. Z wykształcenia jest zootechnikiem.

Ptaki były zawsze moją pasją, początkowo wystarczała mi tylko obserwacja ale potem naturalnym krokiem była próba ich uwiecznienia na kliszy fotograficznej. Przeszedłem wszystkie etapy w fotografii: zdjęcia czarnobiałe, pierwszy kolor ORWO, potem diapozytywy Fuji i teraz aparat cyfrowy, który robi zdjęcia ale nie ma tu magii i przyjemności. Teraz trzeba zdecydowanie mniej umieć aby robić zdjęcia! Gdyby nie to, że obecnie zawodowo zajmuję się fotografią to najchętniej wyrzuciłbym ten aparat do kosza... Próbuję też swoich sił w filmowaniu przyrody co mocno mnie rozprasza - zawsze jest problem: filmować czy fotografować?

Zapraszamy na stronę Artura Tabora www.arturtabor.pl


Wystawa Najpiękniejsze ptaki Pomorza
Termin: 30 września - 30 listopada 2007

Hotel Oliwski
ul. Piastowska 1, Gdańsk

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8