X-lecie KFA w Bunkrze Sztuki

W krakowskim Bunkrze Sztuki 24 września 2007 roku zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie z okazji X. lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Na jubileuszowej wystawie zatytułowanej "Sprawy osobiste" zaprezentowane będą aktualne prace absolwentów KFA z ostatnich 10 lat.
Kurs Fotografii Artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie działa od 1997 roku. W trakcie tych dziesięciu lat uczestnicząc w zajęciach podstawy z dziedziny fotografii poznało ponad siedmiuset absolwentów. W swoim dorobku KFA ma kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, wielokrotne prezentacje w krakowskich galeriach, wiele plenerów fotograficznych oraz ekspozycje we Lwowie i Kopenhadze. Kurs oparty na autorskim programie, od początku jego istnienia prowadzi artysta fotografik Zbigniew Pozarzycki.

Na ekspozycji w Bunkrze Sztuki będzie można zobaczyć wybór około stu prac, blisko siedemdziesięciu autorów. Co ciekawe, nie będą to fotografie wykonane w trakcie kursów KFA, ale aktualne prace absolwentów KFA, powstałe niezależnie. Wystawa ta będzie dobrą okazją do zobaczenia, jak potoczyła się twórcza droga uczestników fotograficznych kursów i dokąd zaprowadziły ich samodzielne poszukiwania w materii fotografii.

fot. Anna Skuza z wystawy "Sprawy osobiste"

Poniżej publikujemy tekst dostarczony przez organizatorów wystawy:

Prace reprezentują różnorodne koncepcje, style, techniki i wrażliwości, jednak elementem łączącym dzieła poszczególnych autorów, będzie niezwykle osobisty i intymny charakter prac. Szczerość, głęboki namysł i oryginalność, rozumiana również jako odwrót od popularnych tematów w stronę własnych, często kierowanych silnymi emocjami poszukiwań, są obecne we wszelkiego typu pracach, od portretu do abstrakcji. Szczególnym akcentem wystawy będą licznie prezentowane autoportrety.

fot. Krystyna Witek z wystawy "Sprawy osobiste"

Mamy również nadzieję, że dzięki wystawie będzie można prześledzić ciekawe biografie absolwentów KFA. Wśród wystawiających znajdą się, m.in. młodzi kreatywni 20-30-latkowie mieszkający i działający obecnie w USA, Australii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Niemczech. Wielu z nich kontynuuje naukę na tamtejszych uczelniach artystycznych, inni odnoszą sukcesy zawodowe i artystyczne związane z fotografią, jeszcze inni dokumentują fotograficznie swoje emigracyjne doświadczenia. Wielu z tych, którzy działają w Polsce, było lub jest obecnie, studentami i studentkami uczelni i szkół artystycznych w całej Polsce: Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Część ma za sobą udane wystawy indywidualne w kraju i za granicą.
Dodatkowo, na wystawie zostaną zaprezentowane prace, prowadzącego Kurs Fotografii Artystycznej, artysty fotografika Zbigniewa Pozarzyckiego.Wystawa Sprawy osobiste - X-lecie KFA
25.09 - 14.10.2007
Wernisaż wystawy: 24 września 2007 godzina 18

Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków


Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0