X-lecie KFA w Bunkrze Sztuki

W krakowskim Bunkrze Sztuki 24 września 2007 roku zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie z okazji X. lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Na jubileuszowej wystawie zatytułowanej "Sprawy osobiste" zaprezentowane będą aktualne prace absolwentów KFA z ostatnich 10 lat.
Kurs Fotografii Artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie działa od 1997 roku. W trakcie tych dziesięciu lat uczestnicząc w zajęciach podstawy z dziedziny fotografii poznało ponad siedmiuset absolwentów. W swoim dorobku KFA ma kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, wielokrotne prezentacje w krakowskich galeriach, wiele plenerów fotograficznych oraz ekspozycje we Lwowie i Kopenhadze. Kurs oparty na autorskim programie, od początku jego istnienia prowadzi artysta fotografik Zbigniew Pozarzycki.

Na ekspozycji w Bunkrze Sztuki będzie można zobaczyć wybór około stu prac, blisko siedemdziesięciu autorów. Co ciekawe, nie będą to fotografie wykonane w trakcie kursów KFA, ale aktualne prace absolwentów KFA, powstałe niezależnie. Wystawa ta będzie dobrą okazją do zobaczenia, jak potoczyła się twórcza droga uczestników fotograficznych kursów i dokąd zaprowadziły ich samodzielne poszukiwania w materii fotografii.

fot. Anna Skuza z wystawy "Sprawy osobiste"

Poniżej publikujemy tekst dostarczony przez organizatorów wystawy:

Prace reprezentują różnorodne koncepcje, style, techniki i wrażliwości, jednak elementem łączącym dzieła poszczególnych autorów, będzie niezwykle osobisty i intymny charakter prac. Szczerość, głęboki namysł i oryginalność, rozumiana również jako odwrót od popularnych tematów w stronę własnych, często kierowanych silnymi emocjami poszukiwań, są obecne we wszelkiego typu pracach, od portretu do abstrakcji. Szczególnym akcentem wystawy będą licznie prezentowane autoportrety.

fot. Krystyna Witek z wystawy "Sprawy osobiste"

Mamy również nadzieję, że dzięki wystawie będzie można prześledzić ciekawe biografie absolwentów KFA. Wśród wystawiających znajdą się, m.in. młodzi kreatywni 20-30-latkowie mieszkający i działający obecnie w USA, Australii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Niemczech. Wielu z nich kontynuuje naukę na tamtejszych uczelniach artystycznych, inni odnoszą sukcesy zawodowe i artystyczne związane z fotografią, jeszcze inni dokumentują fotograficznie swoje emigracyjne doświadczenia. Wielu z tych, którzy działają w Polsce, było lub jest obecnie, studentami i studentkami uczelni i szkół artystycznych w całej Polsce: Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Część ma za sobą udane wystawy indywidualne w kraju i za granicą.
Dodatkowo, na wystawie zostaną zaprezentowane prace, prowadzącego Kurs Fotografii Artystycznej, artysty fotografika Zbigniewa Pozarzyckiego.Wystawa Sprawy osobiste - X-lecie KFA
25.09 - 14.10.2007
Wernisaż wystawy: 24 września 2007 godzina 18

Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków


 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0