X-lecie KFA w Bunkrze Sztuki

0
Marta Sinior
20 Wrzesień 2007
Artykuł na: 4-5 minut
W krakowskim Bunkrze Sztuki 24 września 2007 roku zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie z okazji X. lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Na jubileuszowej wystawie zatytułowanej "Sprawy osobiste" zaprezentowane będą aktualne prace absolwentów KFA z ostatnich 10 lat.
Kurs Fotografii Artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie działa od 1997 roku. W trakcie tych dziesięciu lat uczestnicząc w zajęciach podstawy z dziedziny fotografii poznało ponad siedmiuset absolwentów. W swoim dorobku KFA ma kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, wielokrotne prezentacje w krakowskich galeriach, wiele plenerów fotograficznych oraz ekspozycje we Lwowie i Kopenhadze. Kurs oparty na autorskim programie, od początku jego istnienia prowadzi artysta fotografik Zbigniew Pozarzycki.

Na ekspozycji w Bunkrze Sztuki będzie można zobaczyć wybór około stu prac, blisko siedemdziesięciu autorów. Co ciekawe, nie będą to fotografie wykonane w trakcie kursów KFA, ale aktualne prace absolwentów KFA, powstałe niezależnie. Wystawa ta będzie dobrą okazją do zobaczenia, jak potoczyła się twórcza droga uczestników fotograficznych kursów i dokąd zaprowadziły ich samodzielne poszukiwania w materii fotografii.

fot. Anna Skuza z wystawy "Sprawy osobiste"

Poniżej publikujemy tekst dostarczony przez organizatorów wystawy:

Prace reprezentują różnorodne koncepcje, style, techniki i wrażliwości, jednak elementem łączącym dzieła poszczególnych autorów, będzie niezwykle osobisty i intymny charakter prac. Szczerość, głęboki namysł i oryginalność, rozumiana również jako odwrót od popularnych tematów w stronę własnych, często kierowanych silnymi emocjami poszukiwań, są obecne we wszelkiego typu pracach, od portretu do abstrakcji. Szczególnym akcentem wystawy będą licznie prezentowane autoportrety.

fot. Krystyna Witek z wystawy "Sprawy osobiste"

Mamy również nadzieję, że dzięki wystawie będzie można prześledzić ciekawe biografie absolwentów KFA. Wśród wystawiających znajdą się, m.in. młodzi kreatywni 20-30-latkowie mieszkający i działający obecnie w USA, Australii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Niemczech. Wielu z nich kontynuuje naukę na tamtejszych uczelniach artystycznych, inni odnoszą sukcesy zawodowe i artystyczne związane z fotografią, jeszcze inni dokumentują fotograficznie swoje emigracyjne doświadczenia. Wielu z tych, którzy działają w Polsce, było lub jest obecnie, studentami i studentkami uczelni i szkół artystycznych w całej Polsce: Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Część ma za sobą udane wystawy indywidualne w kraju i za granicą.
Dodatkowo, na wystawie zostaną zaprezentowane prace, prowadzącego Kurs Fotografii Artystycznej, artysty fotografika Zbigniewa Pozarzyckiego.Wystawa Sprawy osobiste - X-lecie KFA
25.09 - 14.10.2007
Wernisaż wystawy: 24 września 2007 godzina 18

Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków


Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
Wraz z początkiem sierpnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa startuje wystawa fotografa i podróżnika, laureata konkursu DEBUTS 2016, Patryka Bułhaka. “Zamknięte” to...
0
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0