X-lecie KFA w Bunkrze Sztuki

W krakowskim Bunkrze Sztuki 24 września 2007 roku zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie z okazji X. lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Na jubileuszowej wystawie zatytułowanej "Sprawy osobiste" zaprezentowane będą aktualne prace absolwentów KFA z ostatnich 10 lat.
Kurs Fotografii Artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie działa od 1997 roku. W trakcie tych dziesięciu lat uczestnicząc w zajęciach podstawy z dziedziny fotografii poznało ponad siedmiuset absolwentów. W swoim dorobku KFA ma kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, wielokrotne prezentacje w krakowskich galeriach, wiele plenerów fotograficznych oraz ekspozycje we Lwowie i Kopenhadze. Kurs oparty na autorskim programie, od początku jego istnienia prowadzi artysta fotografik Zbigniew Pozarzycki.

Na ekspozycji w Bunkrze Sztuki będzie można zobaczyć wybór około stu prac, blisko siedemdziesięciu autorów. Co ciekawe, nie będą to fotografie wykonane w trakcie kursów KFA, ale aktualne prace absolwentów KFA, powstałe niezależnie. Wystawa ta będzie dobrą okazją do zobaczenia, jak potoczyła się twórcza droga uczestników fotograficznych kursów i dokąd zaprowadziły ich samodzielne poszukiwania w materii fotografii.

fot. Anna Skuza z wystawy "Sprawy osobiste"

Poniżej publikujemy tekst dostarczony przez organizatorów wystawy:

Prace reprezentują różnorodne koncepcje, style, techniki i wrażliwości, jednak elementem łączącym dzieła poszczególnych autorów, będzie niezwykle osobisty i intymny charakter prac. Szczerość, głęboki namysł i oryginalność, rozumiana również jako odwrót od popularnych tematów w stronę własnych, często kierowanych silnymi emocjami poszukiwań, są obecne we wszelkiego typu pracach, od portretu do abstrakcji. Szczególnym akcentem wystawy będą licznie prezentowane autoportrety.

fot. Krystyna Witek z wystawy "Sprawy osobiste"

Mamy również nadzieję, że dzięki wystawie będzie można prześledzić ciekawe biografie absolwentów KFA. Wśród wystawiających znajdą się, m.in. młodzi kreatywni 20-30-latkowie mieszkający i działający obecnie w USA, Australii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Niemczech. Wielu z nich kontynuuje naukę na tamtejszych uczelniach artystycznych, inni odnoszą sukcesy zawodowe i artystyczne związane z fotografią, jeszcze inni dokumentują fotograficznie swoje emigracyjne doświadczenia. Wielu z tych, którzy działają w Polsce, było lub jest obecnie, studentami i studentkami uczelni i szkół artystycznych w całej Polsce: Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Część ma za sobą udane wystawy indywidualne w kraju i za granicą.
Dodatkowo, na wystawie zostaną zaprezentowane prace, prowadzącego Kurs Fotografii Artystycznej, artysty fotografika Zbigniewa Pozarzyckiego.Wystawa Sprawy osobiste - X-lecie KFA
25.09 - 14.10.2007
Wernisaż wystawy: 24 września 2007 godzina 18

Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków


Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8