Galeria Bezdomna w Loftach de Girarda

Kolejnym przystankiem galerii bez adresu będzie Żyrardów, gdzie GB "zamieszka" w Loftach de Girarda - niemal stuletnich halach fabrycznych w samym sercu miasta. Wieszanie prac odbędzie się już jutro, 7 września 2007 roku w godzinach 17-20.


O Loftach de Girarda:
Miejscem wystawy będzie budynek dawnej przędzalni lnu wybudowany w 1913 roku. Nietrudno go znaleźć olbrzymi gmach o żelbetowej konstrukcji wypełnionej cegłą jest największym budynkiem w mieście, a na dodatek położony jest w samym jego centrum, przy placu Jana Pawła II. Obecnie dawne fabryczne hale obecnie zamieniane są w mieszkalne lofty, a udostępnia je nam przez firmę Green Development. Przeznaczona dla nas przestrzeń ma 66 m długości, 25 m szerokości, 4,7 m wysokości, 32 kolumny i 44 olbrzymie okna. Właściciel przygotuje dla nas w hali specjalne linki, na których będzie można wieszać zdjęcia.
Dokładny adres to ul. Okrzei 51h.


A oto jak wyglądają:

Lofty de Girarda

Rozkład jazdy

Wieszanie prac odbędzie się w piątek, 7.09.08 od godziny 17 do 20. Galeria czynna dla zwiedzających będzie: w sobotę i w niedzielę, 8 i 9-09-2007 w godzinach od 9 do 20. Otwarcie wystawy GB odbędzie się w sobotę o godzinie 14.30 (do tej godziny w sobotę będzie można także dowieszać swoje prace). Natomiast zdejmowanie prac zaplanowano na niedzielę wieczór.

Jak dojechać

Żyrardów położony jest 50 km na zachód od Warszawy i jest dobrze skomunikowany ze stolicą.
  • Samochodem z Warszawy: Drogą nr 719 (przedłużenie Alej Jerozolimskich) w kierunku zachodnim przez Pruszków i Grodzisk Mazowiecki lub drogą E67 (8) - trasą katowicką do Mszczonowa, gdzie należy skręcić w drogę nr 50 w kierunku Sochaczew. Samochód będzie można zostawić na parkingu przy sklepie Lidl.
  • Pociągiem: Pociągiem pospiesznym z dworca Warszawa Centralna w kierunku Łódź Fabryczna, odjeżdżają mniej więcej co godzinę, podróż trwa około 30 minut. Podobnie często pociągi do Żyrardowa odjeżdżają z Łodzi Fabrycznej, podróż trwa jednak dłużej - ponad dwie godziny. Pociągiem podmiejskim Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście (odjeżdżają co godzinę, w godzinach szczytu co pół godz.), podróż trwa 50 min.

mapka Żyrardowa i zaznaczonymi na niej loftami

Najblisza odsłona Galerii Bezdomnej będzie mieć miejsce w czasie, kiedy to w mieście odbywać się będą Europejskie Dni Dziedzictwa - doroczna impreza odbywająca się w całej Europie, mająca na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Więcej o tegorocznych obchodach można dowiedzieć się tutaj.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13