Galeria Bezdomna w Loftach de Girarda

Kolejnym przystankiem galerii bez adresu będzie Żyrardów, gdzie GB "zamieszka" w Loftach de Girarda - niemal stuletnich halach fabrycznych w samym sercu miasta. Wieszanie prac odbędzie się już jutro, 7 września 2007 roku w godzinach 17-20.


O Loftach de Girarda:
Miejscem wystawy będzie budynek dawnej przędzalni lnu wybudowany w 1913 roku. Nietrudno go znaleźć olbrzymi gmach o żelbetowej konstrukcji wypełnionej cegłą jest największym budynkiem w mieście, a na dodatek położony jest w samym jego centrum, przy placu Jana Pawła II. Obecnie dawne fabryczne hale obecnie zamieniane są w mieszkalne lofty, a udostępnia je nam przez firmę Green Development. Przeznaczona dla nas przestrzeń ma 66 m długości, 25 m szerokości, 4,7 m wysokości, 32 kolumny i 44 olbrzymie okna. Właściciel przygotuje dla nas w hali specjalne linki, na których będzie można wieszać zdjęcia.
Dokładny adres to ul. Okrzei 51h.


A oto jak wyglądają:

Lofty de Girarda

Rozkład jazdy

Wieszanie prac odbędzie się w piątek, 7.09.08 od godziny 17 do 20. Galeria czynna dla zwiedzających będzie: w sobotę i w niedzielę, 8 i 9-09-2007 w godzinach od 9 do 20. Otwarcie wystawy GB odbędzie się w sobotę o godzinie 14.30 (do tej godziny w sobotę będzie można także dowieszać swoje prace). Natomiast zdejmowanie prac zaplanowano na niedzielę wieczór.

Jak dojechać

Żyrardów położony jest 50 km na zachód od Warszawy i jest dobrze skomunikowany ze stolicą.
  • Samochodem z Warszawy: Drogą nr 719 (przedłużenie Alej Jerozolimskich) w kierunku zachodnim przez Pruszków i Grodzisk Mazowiecki lub drogą E67 (8) - trasą katowicką do Mszczonowa, gdzie należy skręcić w drogę nr 50 w kierunku Sochaczew. Samochód będzie można zostawić na parkingu przy sklepie Lidl.
  • Pociągiem: Pociągiem pospiesznym z dworca Warszawa Centralna w kierunku Łódź Fabryczna, odjeżdżają mniej więcej co godzinę, podróż trwa około 30 minut. Podobnie często pociągi do Żyrardowa odjeżdżają z Łodzi Fabrycznej, podróż trwa jednak dłużej - ponad dwie godziny. Pociągiem podmiejskim Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście (odjeżdżają co godzinę, w godzinach szczytu co pół godz.), podróż trwa 50 min.

mapka Żyrardowa i zaznaczonymi na niej loftami

Najblisza odsłona Galerii Bezdomnej będzie mieć miejsce w czasie, kiedy to w mieście odbywać się będą Europejskie Dni Dziedzictwa - doroczna impreza odbywająca się w całej Europie, mająca na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Więcej o tegorocznych obchodach można dowiedzieć się tutaj.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0