Galeria Bezdomna w Loftach de Girarda

Kolejnym przystankiem galerii bez adresu będzie Żyrardów, gdzie GB "zamieszka" w Loftach de Girarda - niemal stuletnich halach fabrycznych w samym sercu miasta. Wieszanie prac odbędzie się już jutro, 7 września 2007 roku w godzinach 17-20.


O Loftach de Girarda:
Miejscem wystawy będzie budynek dawnej przędzalni lnu wybudowany w 1913 roku. Nietrudno go znaleźć olbrzymi gmach o żelbetowej konstrukcji wypełnionej cegłą jest największym budynkiem w mieście, a na dodatek położony jest w samym jego centrum, przy placu Jana Pawła II. Obecnie dawne fabryczne hale obecnie zamieniane są w mieszkalne lofty, a udostępnia je nam przez firmę Green Development. Przeznaczona dla nas przestrzeń ma 66 m długości, 25 m szerokości, 4,7 m wysokości, 32 kolumny i 44 olbrzymie okna. Właściciel przygotuje dla nas w hali specjalne linki, na których będzie można wieszać zdjęcia.
Dokładny adres to ul. Okrzei 51h.


A oto jak wyglądają:

Lofty de Girarda

Rozkład jazdy

Wieszanie prac odbędzie się w piątek, 7.09.08 od godziny 17 do 20. Galeria czynna dla zwiedzających będzie: w sobotę i w niedzielę, 8 i 9-09-2007 w godzinach od 9 do 20. Otwarcie wystawy GB odbędzie się w sobotę o godzinie 14.30 (do tej godziny w sobotę będzie można także dowieszać swoje prace). Natomiast zdejmowanie prac zaplanowano na niedzielę wieczór.

Jak dojechać

Żyrardów położony jest 50 km na zachód od Warszawy i jest dobrze skomunikowany ze stolicą.
  • Samochodem z Warszawy: Drogą nr 719 (przedłużenie Alej Jerozolimskich) w kierunku zachodnim przez Pruszków i Grodzisk Mazowiecki lub drogą E67 (8) - trasą katowicką do Mszczonowa, gdzie należy skręcić w drogę nr 50 w kierunku Sochaczew. Samochód będzie można zostawić na parkingu przy sklepie Lidl.
  • Pociągiem: Pociągiem pospiesznym z dworca Warszawa Centralna w kierunku Łódź Fabryczna, odjeżdżają mniej więcej co godzinę, podróż trwa około 30 minut. Podobnie często pociągi do Żyrardowa odjeżdżają z Łodzi Fabrycznej, podróż trwa jednak dłużej - ponad dwie godziny. Pociągiem podmiejskim Kolei Mazowieckich z dworca Warszawa Śródmieście (odjeżdżają co godzinę, w godzinach szczytu co pół godz.), podróż trwa 50 min.

mapka Żyrardowa i zaznaczonymi na niej loftami

Najblisza odsłona Galerii Bezdomnej będzie mieć miejsce w czasie, kiedy to w mieście odbywać się będą Europejskie Dni Dziedzictwa - doroczna impreza odbywająca się w całej Europie, mająca na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Więcej o tegorocznych obchodach można dowiedzieć się tutaj.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
4
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0