Wystawa fotografii Marzeny Skubatz

Krakowska Galeria ZPAF i S-ka zapraszają w piątek, 10 sierpnia 2007 roku na wernisaż wystawy fotografii Marzeny Skubatz. Na ekspozycji w odnowionej dawnej galerii Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików zaprezentowane zostaną prace pochodzące z dwóch projektów młodej artystki: "Transitions" oraz "Walls".
Marzena Skubatz (1978) pochodzi z Gliwic. Od 10-tego roku życia mieszka w Niemczech. Jest absolwentką Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dortmundzie. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Austrii, Niemczech i Polsce. W 2006 roku za cykl zatytułowany Róża Mika otrzymała II nagrodę w konkursie "Polska-Niemcy. Instrukcja obsługi".

fot. Marzena Skubatz

O twórczości Marzeny Skubatz czytamy w tekście dostarczonym przez organizatorów wystawy:

Za temat swoich fotograficznych poszukiwań wybrała czas i sposób jego przejawiania się w świecie. Cykl zdjęć zatytułowanych "Walls" to dokumentacja śladów ludzi i natury. Dominujący biały kolor i daleko posunięta redukcja przestrzeni sprawia, że rzeczy tracą swoją materialność i stają się tylko wzajemnymi relacjami. Czas wydaje się w tych zdjęciach zamrożony. W cyklu "Transitions" serie zdjęć lotniczych zostały na siebie nałożone w efekcie tworząc zamglone nieistniejące krajobrazy. Nieruchomy obraz sugeruje odniesienie do momentu w przeszłości, będąc w rzeczywistości sumą oderwanych od siebie odcinków czasu. Próba zrekonstruowania tego mechanizmu pozwala doświadczyć chwili przejścia między teraźniejszością, przeszłością i tym, co pozostaje.


Powstanie Galerii ZPAF i S-ka to jest efektem współpracy ZPAF oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych, głównego organizatora festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Działalność Galerii ZPAF i S-ka została zainaugurowana podczas tegorocznego majowego MFK 2007 wystawą Autoportraits Martina Parr'a.


Marzena Skubatz Transitions oraz Walls
11.08 - 2.09.2007
Wernisaż wystawy: 10 sierpnia 2007 godzina 19

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24, Kraków
tel. (00 48) 12 429 59 08

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8