Wystawa fotografii Marzeny Skubatz

Krakowska Galeria ZPAF i S-ka zapraszają w piątek, 10 sierpnia 2007 roku na wernisaż wystawy fotografii Marzeny Skubatz. Na ekspozycji w odnowionej dawnej galerii Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików zaprezentowane zostaną prace pochodzące z dwóch projektów młodej artystki: "Transitions" oraz "Walls".
Marzena Skubatz (1978) pochodzi z Gliwic. Od 10-tego roku życia mieszka w Niemczech. Jest absolwentką Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dortmundzie. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Austrii, Niemczech i Polsce. W 2006 roku za cykl zatytułowany Róża Mika otrzymała II nagrodę w konkursie "Polska-Niemcy. Instrukcja obsługi".

fot. Marzena Skubatz

O twórczości Marzeny Skubatz czytamy w tekście dostarczonym przez organizatorów wystawy:

Za temat swoich fotograficznych poszukiwań wybrała czas i sposób jego przejawiania się w świecie. Cykl zdjęć zatytułowanych "Walls" to dokumentacja śladów ludzi i natury. Dominujący biały kolor i daleko posunięta redukcja przestrzeni sprawia, że rzeczy tracą swoją materialność i stają się tylko wzajemnymi relacjami. Czas wydaje się w tych zdjęciach zamrożony. W cyklu "Transitions" serie zdjęć lotniczych zostały na siebie nałożone w efekcie tworząc zamglone nieistniejące krajobrazy. Nieruchomy obraz sugeruje odniesienie do momentu w przeszłości, będąc w rzeczywistości sumą oderwanych od siebie odcinków czasu. Próba zrekonstruowania tego mechanizmu pozwala doświadczyć chwili przejścia między teraźniejszością, przeszłością i tym, co pozostaje.


Powstanie Galerii ZPAF i S-ka to jest efektem współpracy ZPAF oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych, głównego organizatora festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Działalność Galerii ZPAF i S-ka została zainaugurowana podczas tegorocznego majowego MFK 2007 wystawą Autoportraits Martina Parr'a.


Marzena Skubatz Transitions oraz Walls
11.08 - 2.09.2007
Wernisaż wystawy: 10 sierpnia 2007 godzina 19

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24, Kraków
tel. (00 48) 12 429 59 08

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0