Wystawa fotografii Marzeny Skubatz

Krakowska Galeria ZPAF i S-ka zapraszają w piątek, 10 sierpnia 2007 roku na wernisaż wystawy fotografii Marzeny Skubatz. Na ekspozycji w odnowionej dawnej galerii Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików zaprezentowane zostaną prace pochodzące z dwóch projektów młodej artystki: "Transitions" oraz "Walls".
Marzena Skubatz (1978) pochodzi z Gliwic. Od 10-tego roku życia mieszka w Niemczech. Jest absolwentką Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dortmundzie. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Austrii, Niemczech i Polsce. W 2006 roku za cykl zatytułowany Róża Mika otrzymała II nagrodę w konkursie "Polska-Niemcy. Instrukcja obsługi".

fot. Marzena Skubatz

O twórczości Marzeny Skubatz czytamy w tekście dostarczonym przez organizatorów wystawy:

Za temat swoich fotograficznych poszukiwań wybrała czas i sposób jego przejawiania się w świecie. Cykl zdjęć zatytułowanych "Walls" to dokumentacja śladów ludzi i natury. Dominujący biały kolor i daleko posunięta redukcja przestrzeni sprawia, że rzeczy tracą swoją materialność i stają się tylko wzajemnymi relacjami. Czas wydaje się w tych zdjęciach zamrożony. W cyklu "Transitions" serie zdjęć lotniczych zostały na siebie nałożone w efekcie tworząc zamglone nieistniejące krajobrazy. Nieruchomy obraz sugeruje odniesienie do momentu w przeszłości, będąc w rzeczywistości sumą oderwanych od siebie odcinków czasu. Próba zrekonstruowania tego mechanizmu pozwala doświadczyć chwili przejścia między teraźniejszością, przeszłością i tym, co pozostaje.


Powstanie Galerii ZPAF i S-ka to jest efektem współpracy ZPAF oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych, głównego organizatora festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Działalność Galerii ZPAF i S-ka została zainaugurowana podczas tegorocznego majowego MFK 2007 wystawą Autoportraits Martina Parr'a.


Marzena Skubatz Transitions oraz Walls
11.08 - 2.09.2007
Wernisaż wystawy: 10 sierpnia 2007 godzina 19

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24, Kraków
tel. (00 48) 12 429 59 08

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7