Wystawa fotografii Marzeny Skubatz

Krakowska Galeria ZPAF i S-ka zapraszają w piątek, 10 sierpnia 2007 roku na wernisaż wystawy fotografii Marzeny Skubatz. Na ekspozycji w odnowionej dawnej galerii Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików zaprezentowane zostaną prace pochodzące z dwóch projektów młodej artystki: "Transitions" oraz "Walls".
Marzena Skubatz (1978) pochodzi z Gliwic. Od 10-tego roku życia mieszka w Niemczech. Jest absolwentką Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dortmundzie. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Austrii, Niemczech i Polsce. W 2006 roku za cykl zatytułowany Róża Mika otrzymała II nagrodę w konkursie "Polska-Niemcy. Instrukcja obsługi".

fot. Marzena Skubatz

O twórczości Marzeny Skubatz czytamy w tekście dostarczonym przez organizatorów wystawy:

Za temat swoich fotograficznych poszukiwań wybrała czas i sposób jego przejawiania się w świecie. Cykl zdjęć zatytułowanych "Walls" to dokumentacja śladów ludzi i natury. Dominujący biały kolor i daleko posunięta redukcja przestrzeni sprawia, że rzeczy tracą swoją materialność i stają się tylko wzajemnymi relacjami. Czas wydaje się w tych zdjęciach zamrożony. W cyklu "Transitions" serie zdjęć lotniczych zostały na siebie nałożone w efekcie tworząc zamglone nieistniejące krajobrazy. Nieruchomy obraz sugeruje odniesienie do momentu w przeszłości, będąc w rzeczywistości sumą oderwanych od siebie odcinków czasu. Próba zrekonstruowania tego mechanizmu pozwala doświadczyć chwili przejścia między teraźniejszością, przeszłością i tym, co pozostaje.


Powstanie Galerii ZPAF i S-ka to jest efektem współpracy ZPAF oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych, głównego organizatora festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Działalność Galerii ZPAF i S-ka została zainaugurowana podczas tegorocznego majowego MFK 2007 wystawą Autoportraits Martina Parr'a.


Marzena Skubatz Transitions oraz Walls
11.08 - 2.09.2007
Wernisaż wystawy: 10 sierpnia 2007 godzina 19

Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24, Kraków
tel. (00 48) 12 429 59 08

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0