"Rzecz Nie-Pospolita" - wystawa w art-clubie praCoVnia

8 sierpnia 2007 roku w warszawskim art-clubie praCoVnia odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Rzecz Nie-Pospolita". Fotografie studentów i absolwentów Studium Fotografii ZPAF zostaną wzbogacone cytatami z poezji Anieli Agaty. Początek wieczoru o godzinie 19.30.

Czym jest dzisiaj "czysta forma"? Czy da się ją odnaleźć? Czy temat nie jest przypadkiem zbyt stary i wyświechtany? Czy nie jest to temat zbyt "szkolny"? W fotografii stricte-estetyczne poszukiwania zostały docenione już dawno. Począwszy od muszli Westona poprzez rayografie Man Ray'a, aż po... Czy jednak ma sens licytowanie się kto był pierwszy? Poszukiwanie czystej a zarazem nieoczywistej i niepospolitej formy obrazowej sugeruje, że nie wszystko? co-już-było? straciło swój urok. W zalewie pikselowo-ilościowej masy, tysięcy CD, DVD, nośników pamięci... zaśmieconych tysiącami i milionami przypadkowych rejestracji rzeczywistości (nazywanych potocznie zdjęciami lub fotografiami), taka chwila wytchnienia sprawia przyjemność..." - tekst Włodek Kierus - kurator galerii w art-clubie praCoVnia

Autorami fotografii prezentowanych na wsytawie są: Aleksandra Rudzka, Katarzyna Kozłowska, Adam Szkołuda, Paweł Sokołowski, Karolina Miller, Aleksandra Leciejewska, Katarzyna Sęktas, Iwona Grzesiak, Marek Witkowski oraz Agata Rakowska.


{BLDWystawa] Rzecz Nie-Pospolita
wernisaż wystawy: środa, 8 sierpnia 2007 godzina 19.30

art-club praCoVnia
ul. Popiełuszki 16, Warszawa

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7