"Rzecz Nie-Pospolita" - wystawa w art-clubie praCoVnia

8 sierpnia 2007 roku w warszawskim art-clubie praCoVnia odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Rzecz Nie-Pospolita". Fotografie studentów i absolwentów Studium Fotografii ZPAF zostaną wzbogacone cytatami z poezji Anieli Agaty. Początek wieczoru o godzinie 19.30.

Czym jest dzisiaj "czysta forma"? Czy da się ją odnaleźć? Czy temat nie jest przypadkiem zbyt stary i wyświechtany? Czy nie jest to temat zbyt "szkolny"? W fotografii stricte-estetyczne poszukiwania zostały docenione już dawno. Począwszy od muszli Westona poprzez rayografie Man Ray'a, aż po... Czy jednak ma sens licytowanie się kto był pierwszy? Poszukiwanie czystej a zarazem nieoczywistej i niepospolitej formy obrazowej sugeruje, że nie wszystko? co-już-było? straciło swój urok. W zalewie pikselowo-ilościowej masy, tysięcy CD, DVD, nośników pamięci... zaśmieconych tysiącami i milionami przypadkowych rejestracji rzeczywistości (nazywanych potocznie zdjęciami lub fotografiami), taka chwila wytchnienia sprawia przyjemność..." - tekst Włodek Kierus - kurator galerii w art-clubie praCoVnia

Autorami fotografii prezentowanych na wsytawie są: Aleksandra Rudzka, Katarzyna Kozłowska, Adam Szkołuda, Paweł Sokołowski, Karolina Miller, Aleksandra Leciejewska, Katarzyna Sęktas, Iwona Grzesiak, Marek Witkowski oraz Agata Rakowska.


{BLDWystawa] Rzecz Nie-Pospolita
wernisaż wystawy: środa, 8 sierpnia 2007 godzina 19.30

art-club praCoVnia
ul. Popiełuszki 16, Warszawa

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0