"Rzecz Nie-Pospolita" - wystawa w art-clubie praCoVnia

8 sierpnia 2007 roku w warszawskim art-clubie praCoVnia odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Rzecz Nie-Pospolita". Fotografie studentów i absolwentów Studium Fotografii ZPAF zostaną wzbogacone cytatami z poezji Anieli Agaty. Początek wieczoru o godzinie 19.30.

Czym jest dzisiaj "czysta forma"? Czy da się ją odnaleźć? Czy temat nie jest przypadkiem zbyt stary i wyświechtany? Czy nie jest to temat zbyt "szkolny"? W fotografii stricte-estetyczne poszukiwania zostały docenione już dawno. Począwszy od muszli Westona poprzez rayografie Man Ray'a, aż po... Czy jednak ma sens licytowanie się kto był pierwszy? Poszukiwanie czystej a zarazem nieoczywistej i niepospolitej formy obrazowej sugeruje, że nie wszystko? co-już-było? straciło swój urok. W zalewie pikselowo-ilościowej masy, tysięcy CD, DVD, nośników pamięci... zaśmieconych tysiącami i milionami przypadkowych rejestracji rzeczywistości (nazywanych potocznie zdjęciami lub fotografiami), taka chwila wytchnienia sprawia przyjemność..." - tekst Włodek Kierus - kurator galerii w art-clubie praCoVnia

Autorami fotografii prezentowanych na wsytawie są: Aleksandra Rudzka, Katarzyna Kozłowska, Adam Szkołuda, Paweł Sokołowski, Karolina Miller, Aleksandra Leciejewska, Katarzyna Sęktas, Iwona Grzesiak, Marek Witkowski oraz Agata Rakowska.


{BLDWystawa] Rzecz Nie-Pospolita
wernisaż wystawy: środa, 8 sierpnia 2007 godzina 19.30

art-club praCoVnia
ul. Popiełuszki 16, Warszawa

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8