"Rzecz Nie-Pospolita" - wystawa w art-clubie praCoVnia

8 sierpnia 2007 roku w warszawskim art-clubie praCoVnia odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej "Rzecz Nie-Pospolita". Fotografie studentów i absolwentów Studium Fotografii ZPAF zostaną wzbogacone cytatami z poezji Anieli Agaty. Początek wieczoru o godzinie 19.30.

Czym jest dzisiaj "czysta forma"? Czy da się ją odnaleźć? Czy temat nie jest przypadkiem zbyt stary i wyświechtany? Czy nie jest to temat zbyt "szkolny"? W fotografii stricte-estetyczne poszukiwania zostały docenione już dawno. Począwszy od muszli Westona poprzez rayografie Man Ray'a, aż po... Czy jednak ma sens licytowanie się kto był pierwszy? Poszukiwanie czystej a zarazem nieoczywistej i niepospolitej formy obrazowej sugeruje, że nie wszystko? co-już-było? straciło swój urok. W zalewie pikselowo-ilościowej masy, tysięcy CD, DVD, nośników pamięci... zaśmieconych tysiącami i milionami przypadkowych rejestracji rzeczywistości (nazywanych potocznie zdjęciami lub fotografiami), taka chwila wytchnienia sprawia przyjemność..." - tekst Włodek Kierus - kurator galerii w art-clubie praCoVnia

Autorami fotografii prezentowanych na wsytawie są: Aleksandra Rudzka, Katarzyna Kozłowska, Adam Szkołuda, Paweł Sokołowski, Karolina Miller, Aleksandra Leciejewska, Katarzyna Sęktas, Iwona Grzesiak, Marek Witkowski oraz Agata Rakowska.


{BLDWystawa] Rzecz Nie-Pospolita
wernisaż wystawy: środa, 8 sierpnia 2007 godzina 19.30

art-club praCoVnia
ul. Popiełuszki 16, Warszawa

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0