Krakowskie wystawy: Marek Gardulski, Bartek Rogalewicz, Bożena Burzym-Chawińska i inni

Autor: Marta Majewska

11 Listopad 2002
Artykuł na: 4-5 minut
MFK. Prezentujemy otwarte w ciągu kilku ostatnich dni w Krakowie wystawy fotograficzne.

MFK. W Galerii Sukiennice ZPAP na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczęła się zbiorowa wystawa fotograficzna Dźwięk obrazu. Marek Sajduk, Piotr Schneider, Grzegorz Banaszkiewicz i Wojciech Krzywobłocki są przedstawicielami nie tylko fotografii artystycznej, ale również tzw. "nowych mediów" Stąd nie tylko metaforyczne połączenie dwóch nośników informacji: obrazu i dźwięku. Pojedynczy obraz jest jak pojedynczy dźwięk, sam znaczy niewiele. Ciąg dźwięków układa się w muzykę, obraz świata.

z wystawy "Dźwięk obrazu"

Wystawę Dźwięk obrazu można oglądać do 17 listopada, od wtorku do piątku w godzinach 12-19 oraz w weekendy od 13 do 16 w Galerii Sukiennice ZPAP na Rynku Głównym w Krakowie.

Do 29 listopada otwarta będzie wystawa studentów WSB-NLU w Nowym Sączu prowadzonych przez Jacka Świderskiego w ramach Agencji Promocji Sztuki fototerminal Twarz i ciało. Ekspozycję, o której pisaliśmy już w Fotopolis, będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 w Galerii Fototerminal, przy ulicy Syrkomli 26.

W Galerii B&W rozpoczęła się wystawa fotografii Bożeny Burzym-Chawińskiej Obraz, Czas, Fotografia. Autorka ukończyła studia na wydziale malarstwa poznańskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz działaniami przestrzennymi łączącymi wymienione dyscypliny z fotografią. Obecnie prowadzi krakowską galerią ZPAP Sukiennice.

Autorka wystawy pisze: Interesuje mnie "wewnętrzna struktura" obrazu, uwięziona podobnie jak dusza w ciele. Podobnie jak o duszy w ciele uwięzionej, można o niej wnioskować na podstawie "śladów, odbić i cieni" zapisanych w innych mediach.

z wystawy "Obraz, Czas, Fotografia", fot. Bożena Burzym -Chawińska

Wystawę można oglądać w Galerii B&W przy ulicy św. Jana 15 (I piętro) do końca listopada od wtorku do piątku w godzinach 12-18, a w soboty od 12 do 16.

Natomiast w Otwartej Pracowni zaprezentowano kolejną wystawę z serii Nowe Media ZPAP. Autorami eksponowanych fotografii są Krescenty Grzegorz Głazik, Artur Tajber, Paweł Chawiński, Maria Pyrlik, Eta Zaręba (przeczytaj o innej wystawie tej autorki w Fotopolis). Podróż na wschód, bo taki jest tytuł tej zbiorowej wystawy, jest również podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem własnej tożsamości.

z wystawy "Podróż na wschód"

W Otwartej Pracowni, w aleji Dietla 11 wystawa będzie wisieć do 26 listopada. Żeby obejrzeć ekspozycję, należy przyjść między 18 a 20 w poniedziałek, środę lub piątek, lub spróbować umówić się telefonicznie na inny termin (tel. (18) 636 71 98).

W krakowskiej galerii ZPAF możemy oglądać wystawę fotografii prezesa okręgu - Marka Gardulskiego. Zdjęciaz wystawy ...sesje wieczorne 1986, 1989... jak pisze autor fotografii poświęcone są Zofii de Ines - Lewczuk... jej samej oraz jej projektom, kostiumom... niczego poza wielokropkiem nie mogę napisać o tych spotkaniach wśród luster mojej ówczesnej pracowni...

z wystawy "...sesje wieczorne 1986, 1989...", fot Marek Gardulski

Ekspozycja będzie prezentowana w Galerii ZPAF, przy ulicy świętego Tomasza 24, do 6 grudnia 2002 od poniedziałku do piątku w godzinach 12-17.

Wystawa fotografii Bartka Rogalewicza - grafika, fotografa, dziennikarza i muzyka pt. Miłość pachnie pepsi. Autor znany jest przede wszystkim z rejestrowania postaci związanych z subkulturą tatuażu w Polsce i za granicą oraz z reportażu o Kazimierzu Świtoniu.

z wystawy "Miłość pachnie pepsi", fot. Bartek Rogalewicz

Wystawa tego kontrowersyjnego autora będzie czynna do końca listopada 2002, codziennie od 18 do 24 w klubie Strefa 22 (Rynek Główny 22, I piętro).

Więcej o autorze na redagowanej przez niego stronie

republik-cret.com

Wystawy prezentowane są w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Trwa nabór do XX edycji Grand Press Photo
Trwa nabór do XX edycji Grand Press Photo
Wystartowała jubileuszowa edycja największego polskiego konkursu fotografii reportażowej. Zgłoszenia do Grand Press Photo 2024 możecie nadsyłać do 4 kwietnia.
8
Pętla Krajoznawcza - projekt „A-Z” Andrzeja Tobisa do zobaczenia w Olsztynie
Pętla Krajoznawcza - projekt „A-Z” Andrzeja Tobisa do zobaczenia w Olsztynie
Monumentalny projekt projekt „A-Z (Gabloty edukacyjne)” wkracza w swój 18 rok podróży, podczas której autor przemierza kraj w poszukiwaniu nowych wizualnych definicji dla haseł ze...
3
Talent Roku 2024 - kolejna edycja konkursu na projekt dokumentalny. Wsród nagród publikacja zina, autorska wystawa i stypendium
Talent Roku 2024 - kolejna edycja konkursu na projekt dokumentalny. Wsród nagród publikacja zina,...
Ruszył nabór zgłoszeń do organizowanego przez poznański Pix.House konkursu Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina, wsparcie finansowe na dokończenie...
8
Powiązane artykuły